Savybės, kuriomis turite pasižymėti, kad surastumėte gerai apmokamą darbą

 

savybes-darbuiDarbas – tai veikla, kuriai paskiriame didžiąją savo gyvenimo dalį. Darbas visada buvo įvardijamas kaip nuo žmogaus gyvenimo neatsiejamas veiksnys, o darbštumas laikomas viena svarbiausių ir didžiausių vertybių. Tačiau laikai keičiasi, vyksta spartus technologinis progresas ir įmonės vis dažniau vertina ne sunkų, o „protingą“ darbą – vis daugiau darboviečių siūlo laisvą darbo grafiką ir moka ne už atidirbtų valandų skaičių, o darbo rezultatą. Todėl kyla klausimas, kokiomis savybėmis turi pasižymėti darbuotojas, kad gautų gerai apmokamą darbą?

1. Komunikabilumas

Darbdaviams svarbus kandidato gebėjimas aiškiai ir efektyviai komunikuoti skirtingais būdais: elektroniniu paštu, verbaliai ir neverbaliai, žinutėmis, telefoniniais skambučiais, ir, žinoma, kūno kalba. Neatsiejama komunikabilumo dalis taip pat yra aktyvaus klausymo gebėjimai ir mokėjimas sekti nuorodas bei suteikti atgalinį ryšį.

2. Nuoširdumas

Darbe labai svarbus ir nuoširdumas. Visi susirenkame ten dėl vieno tikslo, turime bendrą misiją. Jei darbuotojas atlieka klaidą, darbdavys nori apie tai žinoti. Tik tuomet, kai žinome, galime ištaisyti situaciją. Tačiau taip pat svarbu, kad darbuotojas mokytųsi ir pasistengtų tos pačios klaidos nebekartoti.

3. Kompetencija

Dauguma pozicijų reikalauja tam tikrų įgūdžių, kurie dažniausiai skelbiami darbo aprašyme. Jei esate priimtas, vadinasi turite mokėti atlikti jums paskirtas užduotis. Darbdaviai taip pat tikisi, kad savo įgūdžius lavinsite ir tobulėsite. Kai kurie darbdaviai net gi apmoka mokymus savo darbuotojams.

4. Lankstumas

Darbuotojai ir darbdaviai turi greitai reaguoti į besikeičiančią verslo padėtį. Būtent todėl žmonės, sugebantys greitai adaptuotis, yra vertinami. Tokie darbuotojai dažnai išlieka įmonėje ilgą laiką, nes puikiai prisitaiko prie besikeičiančių aplinkybių. Jie tampa vertinami darbdavių ir kyla karjeros laiptais. Lankstūs darbuotojai dažniau jaučiasi vertinami savo darbo vietoje.

5. Pasiryžimas veikti ir atkaklumas

Vadovai dažnai nustato savo pavaldiniams nelengvus tikslus, tačiau jie yra įveikiami. Svarbiausia yra sugebėti sunkiai dirbti ir judėti tikslo link tuomet, kai susiduriama su sunkumais. Būtent sunkiais darbo momentais patikrinamas darbuotojo profesionalumas ir kompetencija.

6. Gebėjimas sutarti su kolegomis ir išlaikyti harmoniją komandoje

Vienas iš svarbiausių aspektų, pagal ką darbdaviai renkasi darbuotojus į savo įmonę, tai gebėjimas pritapti. Darbdaviai ir vadovai mėgsta matyti, kad žmonės komandoje gerai Sutaria ir jiems pavyksta efektyviai dirbti kartu. Darbuotojų gebėjimas dirbti su kolegomis ir gebėjimas pritapti puikiai patikrinamas stresinėse situacijose ir esant netikėtoms aplinkybėms.

7. Susidomėjimas ir siekis nuolat tobulėti

Verslai nuolat keičiasi, todėl labai svarbu vis tobulėti, mokytis, ieškoti naujos informacijos, atrasti naujų būdų kaip atlikti tuos pačius kasdienius darbus. Tie žmonės, kurie jaučia malonumą mokydamiesi ir nori savo žinias perduoti kitiems, tampa neįkainojami. Tokie darbuotojai nuolat turi naujų ir inovatyvių idėjų, padeda savo kolegoms ir dažnai greitai pakyla karjeros laiptais.

8. Problemų sprendimo įgūdžiai

Įmonės ieško tokių darbuotojų, kurie yra motyvuoti ir yra pasiruošę iššūkiams. Darbuotojai turi mokėti pastebėti ne tik kitų, bet ir savo klaidas, o tuomet išspręsti problemą ar situaciją. Žinoma, šis gebėjimas dažnai ateina su praktika ir yra išugdomas.

9. Ištikimybė

Darbdaviai nori ir jiems reikia pasitikėti savo darbuotojais tam, kad galėtų dirbti profesionaliai ir efektyviai. Darbdaviai nenori darbinti tokių žmonių, kurie reikalauja tyrinėjimo, patikrinimo, ar kuriuos nejauku viešumoje pristatyti kaip savo įmonės atstovus.

10. Užsienio kalbų mokėjimas

Vienas iš svarbiausių punktų norint susirasti gerai apmokamą darbą – tai mokėti anglų kalbą. Būtent ši kalba šiuo metu yra populiariausia tarp darbdavių ir jie nori, kad darbuotojų kalbos lygis būtų aukštas. Anglų kalbos kursai gali padėti greitai išmokti anglų kalbą. Ames mokykla rengia anglų kalbos kursus suaugusiems Vilniuje. Šioje mokykloje anglų kalbos mokymasis yra pripažįstamas darbdavių, nes jūs gausite žinių lygį patvirtinantį sertifikatą.