SBA baldų sektoriaus pardavimai šiemet – 74,2 mln. Eur, įsibėgėjo robotizacijos programa

 

Robotas bald_gamyboje_SBA_FOTOSBA valdomos didžiausios Baltijos šalyse baldų grupės įmonių pardavimai šių metų I ketvirtį, palyginti su praėjusių metų paskutiniu ketvirčiu, ūgtelėjo 3,5 proc. arba 2,5 mln. eurų, ir siekia 74,2 mln. Eur. Tačiau jie buvo 2,7 proc. mažesni nei 2018 m. pirmąjį ketvirtį (76,2 mln. Eur).

„SBA baldų kompanija“ ir jos valdomos įmonės toliau tęsia prieš kelis metus pradėtą robotizacijos programą, kurios vertė vien šiemet sudarys pustrečio milijono eurų.

Išsiskyrė „Germanika“

„Metų pradžioje baldų sektoriaus pardavimai išliko panašiame lygyje kaip pernai, kuomet rekordinę pirmąją metų pusę, dėl staiga išaugusios paklausos, turėjome dviženklį pajamų šuolį. Šie metai bus tolygesni, o investicijos į inovacijas, pajėgumų plėtrą bei efektyvumą padėjo tvirtą pamatą tolesniam augimui. Tad išliekant prognozuojamai rinkos dinamikai baldų sektoriaus pajamos pranoks pernykščius metus“, – sakė SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Iš SBA baldų sektoriaus įmonių sparčiu augimu šiemet išsiskyrė Šilutės rajone įsikūrusi korpusinių baldų gamintoja „Germanika“. Padidinusi efektyvumą bei naujų pavyzdžių baldų gaminius pradėjusi gaminti įmonė pardavimus I ketvirtį, palyginti su tuo pat metu pernai, padidino 22 proc. – iki 13,5 mln. Eur. Minkštų baldų gamintojas „Kauno baldai“ ketvirtį baigė pardavimus išauginęs 25 proc. ir kirto 5 mln. Eur ribą. Tam didžiausią įtaką padarė „prisijaukintos“ Skandinavijos rinkos, kuriose pardavimai pašoko net 60 procentų.

Anot E.Valentinavičiaus, be gamybos pajėgumų didinimo, vienas svarbiausių šių metų baldų grupės gamybos uždavinių – asortimento plėtra ir tolesnės invensticijos į robotizaciją.
„Šiemet naujas baldų šeimas į gamybos linijas paleidžiame didžiojoje dalyje mūsų valdomų baldų sektoriaus įmonių. Lygiagrečiai tęsiame gamybos robotizavimo ir automatizavimo programą. Tai padės toliau stiprinti pozicijas globalioje ir labai konkurencingoje baldų gamybos rinkoje“, – sakė SBA viceprezidentas.

Robotizacijai – 7 mln. Eur

Vien per šiuos metus į gamybą numatyta įdiegti 18 robotų, o investicijos į juos viršys 2,5 mln. Eur. Numatyta, kad metų pabaigoje „SBA baldų kompanijos“ valdomuose „Klaipėdos balduose“, „Šilutės balduose“, „Germanikoje“, „Visagino linijoje“ ir „Mebelain“ jau veiks arti 60 robotų, o bendra į robotizaciją investuotų lėšų suma artėja prie 7 mln. Eur.

Robotizuojant ir automatizuojant gamybą dabuotojų skaičius įmonėse nemažėja. Priešingai, plečiant gamybos apimtis ir perkeliant žmones į aukštesnę pridėtinę vertę kuriančias darbo vietas darbuotojų poreikis augo. SBA baldų sektoriuje šių metų pradžioje dirbo 3900 žmonių – 240 darbuotojų (6,5 proc.) daugiau nei 2018 m.

SBA grupei priklausančios baldų sektoriaus įmonės 95 proc. produkcijos eksportuoja į daugiau nei 30 valstybių.

SBA yra viena didžiausių lietuviško kapitalo verslo grupių. Ją sudaro „SBA baldų kompanija“, valdanti bendroves „Klaipėdos baldai“, „Šilutės baldai“, „Visagino linija“, „Germanika“ ir „Mebelain“. SBA taip pat priklauso minkštų baldų gamintoja „Kauno baldai“, „Utenos trikotažo“ grupė su bendrovėmis „Šatrija“ ir „Mrija“. Grupė taip pat valdo NT inovacijų bendrovę „Urban Inventors“, Vilniuje plėtojančią verslo centrus „Green Hall“ ir BLC Kaune, investicijų valdymo bendrovę „Capitalica Asset Management“.