Šeima per metus sukūrė verslą ir nenusivylė

Tik prieš metus viena šilutiškių šeima netikėtai apsisprendė, kad pats laikas kurti savo nuosavą verslą.

Tik prieš metus batutų verslą įkūrę šilutiškiai Renata ir Remigijus Pociai sako, kad nėra nusivylę ir tikisi įveikti pradžios sunkumus.

Verslą sumanė ne bet kokį, o skirtą mažųjų pramogoms – batutų paslaugą šventėms. Netrukus pamatė, kad prie jų labiau tinka ir kioskelis su vaikams patinkančiais saldumynais.

Įsidarbino visa šeima

Renata ir Remigijus Pociai per du dešimtmečius santuokos metų sugyveno tris vaikus. Vienam jų – vyriausiam sūnui Renaldui jau suėjo ir 18 metų. Vaikinas netrukus gaus vairuotojo pažymėjimą ir įgis mechaniko specialybę Šilutės profesinio mokymo centre.

Pasak Remigijaus Pociaus, džiugu, kad visiems suaugusiems šeimoje sukurtas verslas patinka ir visi aktyviai jame darbuojasi. O mažamečiams vaikams toks verslas tapo ir nemokamomis papildomomis linksmybėmis.

Pociai pasakoja, jog apsisprendę, kad būtų įdomu pradėti savo verslą, prieš metus jie įsigijo pirmąjį batutą, skirtą pramogauti vaikams nuo 2 iki 12 metų. Tačiau jau šių metų pavasarį, prasidėjus švenčių maratonui šeima įsigijo dar penkis batutus. Dabar jie į šventes gali nuvežti 3 batutus vyresniesiems ir 3 mažyliams nuo 2 iki 5 metų.

Verslui vadovauja ir sukurtos įmonės „Amelijos batutai“ direktorė yra Renata. Ji moka smagiai bendrauti su mažaisiais klientais, prižiūri, kad linksmybės strikinėjant batute būtų saugios.
Švenčių metu darbuotis kioskelyje dažniausiai tenka pačiam Remigijui su Renaldu. Jie suka cukraus vatą, spragina kukurūzus, o neseniai dar įsigijo ir minkštų ledų gamybos įrenginius. Ko dar vaikams ir jų smaližiams tėveliams reikia, kad šventė būtų linksma ir maloni?..

Visus šešis šeimos batutus vienoje šventėje pamatyti būtų tikrai sunku. Jų daugiau reikėjo įsigyti tik todėl, kad vis populiarėja batutų nuoma į namus – visam savaitgaliui. Tokią paslaugą pamėgo šeimos, kurios švenčia vaikų gimtadienius, krikštynas, o į svečius pasikviečia visus savo giminės mažamečius ir kaimynų vaikus. Taigi, tereikia paskambinti tel. 8 677 06076, ir Renata organizuos batuto atvežimą į namus ir apmokys, kaip juo naudotis.

Verslas įtraukė, dabar tenka kovoti

Pasak Remigijaus, pradžioje šeima tikėjosi, kad nebus sudėtinga gauti teisę dalyvauti miesto ir rajono šventėse. „Tačiau dabar akivaizdu, kad visuomet esame pakviečiami tik į mūsų rajono švenčių organizatoriaus Vyganto Stoškaus renginius. Į visas kitas šventes atsivežti batutus yra sudėtinga. Rajono bendruomenės, jau prisijaukino aplinkinių savivaldybių verslininkus ir saviems rajono verslininkams savo švenčių vietas uždarė“, – sako jis.

Pasak verslininko, yra rajono švenčių, kurios vadinamos net tarptautinėmis, į kurias rajono verslininkų batutai negali būti atvežti, nors jie taip pat gali susimokėti tokius pat mokesčius. Tokiose šventėse pramogų ir prekybos teises nusiperka vienas verslininkas, ir jis pats sprendžia, kas teiks šventėje paslaugas.

Remigijus sako, kad jo žiniomis, batutų verslu rajone užsiima tik 3 įmonės. Jis jau kalbėjo su Savivaldybės vadovais apie rajono „batutininkų“ patiriamus suvaržymus. Meras Vytautas Laurinaitis pažadėjo aiškintis situaciją ir su rajono bendruomenėmis bei švenčių organizatoriais aptarti, kad rajono verslininkai nebūtų ignoruojami.

Komercijos direktorius, korespondentas