Seimo narys A.Burba: „Žvejams mėgėjams – geros žinios”

Naujoji leidimų išdavimo tvarka būtų labai naudinga ir Pamario kraštui, į kurį visus metus plūsta žvejai mėgėjai. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Liberalų ir centro sąjungos frakcijos nario Andriaus Burbos iniciatyva vakar Seime surengtas Elektroninių leidimų mėgėjiškai žūklei išdavimo sistemos pristatymas.

„Dabar galiojanti leidimų sistema yra nepatogi ir sudėtinga. Žvejams tenka eiti į banką, sumokėti už leidimą, mokėjimo išrašą nešti atsakingai institucijai. Nieko nuostabaus, kad 2010 metais įsigyta apie 75 tūkst. žvejybos leidimų, kai apklausos rodo, jog žvejų mėgėjų Lietuvoje yra kur kas daugiau – apie 170 tūkstančių”, – sako parlamentaras.

Patvirtinus naują leidimų išdavimo tvarką būtų kur kas paprasčiau. Užtektų interneto arba mobiliojo ryšio telefono, teisę žvejoti suteiktų sumokėta įmoka, o gautos lėšos būtų skiriamos ne leidimo išrašymo sąnaudoms kompensuoti, kaip yra dabar, o žuvų išteklių atkūrimui, gausinimui bei jų apsaugai.

„Be to, žvejai turėtų galimybę matyti, kiek lėšų surinkta ir kas už jas padaryta mėgėjų žvejybos plėtrai, tai skatintų juos nebežvejoti nelegaliai”, – įsitikinęs A.Burba.

Naujoji leidimų išdavimo tvarka būtų labai naudinga ir Pamario kraštui, į kurį visus metus plūsta žvejai mėgėjai.

A.Burba primena, jog įsigaliojus elektroninei sistemai leidimus bus galima įsigyti ir dabar galiojančiu būdu. Tai aktualu asmenis, kurie nesinaudoja internetu ar mobiliuoju ryšiu. Tiesa, mokesčiai už skirtingą atsiskaitymo būdą būtų skirtingi.

Planuojama, jog įmoka už teisę žvejybai būtų didesnė nei ligi šiol, tačiau vis tiek išliktų mažesnė nei daugumoje kitų ES šalių.

Atsižvelgta į mažiausias pajamas gaunančius asmenis: jei šiandien neįgalieji išnuomotuose vandens telkiniuose privalo įsigyti leidimą žvejybai su 50 proc. nuolaida, o licencijas privalo pirkti visi, be jokių nuolaidų, tai patvirtinus naująją tvarką vaikai iki 16 metų, asmenys vyresni nei 62 metai ir neįgalieji turėtų teisę žvejoti nemokamai visuose valstybiniuose ir privačiuose vandens telkiniuose (išskyrus privačius tvenkinius), taip pat ir tuose vandens telkiniuose, kuriuose organizuota licencinė (limituota) žvejyba.

„Tam, kad sistema imtų veikti, Seimui tereikia priimti Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisas. Tuomet žvejai jau nuo kitų metų galėtų naudotis elektroninės sistemos privalumais bei savo asmeniniais indėliais gausinti mūsų šalies vandens telkinius žuvų ištekliu”, – teigia A.Burba.