Seimo narys A.Endzinas atsisveikina ir op į darbo rinką

ENDZINASAntrą kadenciją Seime baigęs parlamentaras Audrius Endzinas neketina pretenduoti į postą Savivaldybės administracijoje ar brautis į kokios nors Savivaldybės įstaigos ar įmonės vadovo postą. Gandus apie karjerą Savivaldybės institucijose A.Endzinas paneigė paskutinėje savo, kaip Seimo nario, spaudos konferencijoje.

Baigęs darbą didžiojoje politikoje A.Endzinas ketina sugrįžti  atgal į darbą jo šeimai priklausančioje įmonėje UAB „Energetikos objektų statyba“, be to, užsiminė, kad turi nebaigtų darbų Rusnėje. Visiems žinoma, kad A.Endzino šeimai priklauso jau senokai rekonstruotas buvęs seniūnijos pastatas, kuris dabar galėtų veikti kaip viešbutis.

Liks rajono politikoje

Tačiau akivaizdu, kad A.Endzinas neketina trauktis iš rajono politikos. Spaudos konferencijos metu jis sakė, kad yra ir bus Lietuvos liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus narys. Karjera šioje srityje priklausys nuo skyriaus narių ir rinkėjų pasitikėjimo.

A.Endzinas jau turi idėjų apie rajono liberalų pajėgų kooperavimą. Jo nuomone, rajono Tarybos Liberalų ir centro sąjungos bei Liberalų sąjūdžio frakcijų nariai galėtų jau dabar jungtis į vieną frakciją ir taip rodyti pavyzdį visos Lietuvos liberaliosioms partijoms.

Buvo iškraustytas

Dvi Seimo kadencijos – tai 3000 dienų sudėtingo ir įdomaus darbo, tai bemaž 1000 posėdžių, kuriuose teko nagrinėti ir spręsti daug šaliai svarbių klausimų, sakė A.Endzinas.

Kalbėdamas apie naudą Pamario kraštui, kuriame jis dvi kadencijas buvo išrinktas Seimo nariu, A.Endzinas buvo kuklus, užsimindamas tik apie mokyklų renovacijos projektus, kovą dėl Rusnės estakados. Estakados projektavimo ir statybos pradžios lėšos (5 mln. Lt) buvo suplanuotos šių metų valstybės biudžete, tačiau darbai, ko gero, bus pradėti tik kitais metais.

Vertindamas bendravimą su rajono vadovybe, A.Endzinas diplomatiškai kalbėjo, kad dalykinis bendravimas buvo su visais vadovais. Tačiau su tam tikra nuoskauda jis prisiminė faktą, jog tikriausiai rajono vadovo V.Pozingio iniciatyva Savivaldybės administracijos pastate nebeliko vietos Seimo nario kabinetui. Tuo pat metu buvo įrengtas atskiras kabinetas rūkaliams.

A.Endzino nuomone, dabar, kai rajono vadovybė pasikeitusi ir rajone išrinktas kitas Seimo narys, yra gera proga suartinti Seimo narių ir savivaldybės vadovų bendradarbiavimą.

Išmoko dirbti ne individualiai

Pasakodamas apie įsimintiniausius įstatymų projektus, A.Endzinas minėjo pridėtinės vertės mokesčio mokėjimo atidėjimo įstatymą. A.Endzino nuomone, nebuvo teisinga, kad valstybės užsakymus įvykdančios įmonės atlygį už darbus dažnai gaudavo tik po pusmečio ar dar vėliau, o PVM privalėjo sumokėti tą patį mėnesį, kai išrašydavo sąskaitas. Taip verslininkai buvo priversti kredituoti valstybės iždą savo ar bankų kreditų lėšomis.

PVM atidėjimo idėjai, kad verslininkams, kurie įgyvendina viešuosius užsakymus, pridėtinės vertės mokestį būtų privalu sumokėti tik tuomet, kai užsakovai atsiskaito už atliktus darbus, pritarė Seimo dauguma. Bet šį įstatymą vetavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak A.Endzino, teko bent pusmetį pavargti, kad verslininkams aktualus klausimas būtų išspręstas kitaip.

Kadencijos pabaigoje A.Endzinas buvo parlamentarų grupėje, kurių iniciatyva parengtas ir jau patvirtintas Administracinės naštos mažinimo įstatymas. Jame, taip pat, nurodyti griežti terminai, per kuriuos privaloma atsiskaityti už atliktus darbus.

Kalbėdamas apie parlamentinės veiklos rezultatus, A.Endzinas sakė, kad jau per pirmąją kadenciją pasimokė, jog norint pasiekti sėkmingo idėjų perkėlimo į įstatymus, reikia vengti individualumo. Sėkmė lydi tuomet, kai prie įstatymo projekto kūrimo prisideda kuo daugiau bendraminčių, o dar geriau, kai jų atrandama ir iš opozicijos.

A.Endzinas geru žodžiu minėjo Šilutės krašte naujai išrinktus Seimo narius. Jo teigimu, Remigijus Žemaitaitis, Kęstas Komskis ir Artūras Skardžius yra patyrę politikai ir jiems mokytis parlamentinės veiklos nereikės. A.Endzino nuomone, yra pagrįstų prielaidų, kad bent vienas iš jų gali būti paskirtas ir į socialdemokratų formuojamą vyriausybę.