Šeimų krepšinio turnyre Stoniai buvo antri

krepsinis budrio turnyras sveksniskiaiKetvirtą kartą surengtas Kazimiero Budrio šeimų krepšinio turnyras Švėkšnos mokytojui Sigitui Urmulevičiui atminti.

Tai respublikinis turnyras, skirtas žinomiems šalies krepšininkams bei treneriams atminti. Turnyro finaliniame etape Švėkšnos garbę yra gynusios net dvi komandos – Nausėdai ir Stoniai.

Stonių komanda yra buvusi šio turnyro nugalėtoja.

S.Urmulevičius, nors buvo muzikos ir istorijos mokytojas, nuo mokyklos laikų mėgo sportą – žaidė krepšinį, stalo tenisą, gerai mėtė ietį.

Besimokydamas Klaipėdos mokytojų institute buvo vienas pagrindinių instituto krepšininkų. Vykstant į varžybas Maskvoje, buvo sunkiai sužeistas, tad metus ilsėjosi Švėkšnoje, bet ten ir toliau rengė sportines varžybas.

Įstojęs į Vilniaus pedagoginį institutą (dabar – Lietuvos edukologijos universitetas), toliau žaidė krepšinį, o baigęs pradėjo dirbti Švėkšnoje muzikos ir istorijos mokytoju ir ėmė vėl organizuoti sportinį gyvenimą. Subūrė Priekulės rajono krepšinio komandą, kuri 1957 m. laimėjo rajonines varžybas Kalvarijoje ir išsikovojo teisę žaisti su pajėgiausiomis Lietuvos komandomis. Neturint savos sporto salės, tai buvo didelis pasiekimas. Vėliau įsijungus į komandą broliams Algirdui ir Medardui Urmulevičiams, laimėjo eilę prizinių vietų tarprajoninėse varžybose.

1960 m. Sigitas ir Medardas žaidė Pabaltijo ir Baltarusijos kaimo jaunimo varžybose Vilijandėje (Estija) už Lietuvos komandą, kurios kapitonas buvo tada biržietis Vladas Garastas.

Panaikinus Priekulės rajoną, broliai Sigitas ir Medardas Urmulevičiai žaidė už Šilutės rajono rinktinę su stipriausiomis Lietuvos komandomis. Vėliau žaidė už rajono veteranų rinktinę, teisėjavo įvairiose varžybose.
Atsisveikinome su mokytoju Sigitu 1997 m.

Šiemet jo atminimui skirtame krepšinio turnyre kovėsi Bručkai (Gargždai), Bergaudai (Klaipėda), Tamošauskai (Mosėdis) ir puiki draugiška švėkšniškių Stonių komanda. Nors šiai komandai trūko dviejų žaidėjų, tačiau įnirtingoje kovoje pralaimėję vos keletu taškų, jie buvo antri.

Stipriausia komanda – Bručkų.

Visos komandos apdovanotos taurėmis, saldžiais prizais, o užėmusios I-III vietas – ir medaliais.

Svečiai, šeimininkai, dalyviai ir žiūrovai dėkingi ilgamečiui varžybų organizatoriui Kazimierui Budriui – kitąmet sukaks 40 metų, kai jo iniciatyva šeimas iš visos Lietuvos vienija apvalus krepšinio kamuolys.

Stiprybės visiems ir iki susitikimo kitąmet!