Šeimų sekmadienį Kintuose svečiavosi Vytautas V. Landsbergis

Seimu sekmadienisPraėjusį sekmadienį Kintuose įvyko šeimoms skirta šventė. Mamoms, tėveliams, vaikams, močiutėms, seneliams – visiems, norintiems turiningai praleisti laisvalaikį ir pasikrauti dvasiškai.

Birželio 16-ąją Kintuose svečiavosi, šeimoms koncertavo ir kalbėjo, poetas, režisierius, rašytojas, bardas, vaikų kūrybos puoselėtojas Vytautas V. Landsbergis.

Pabendravę su svečiu, iš viso regiono suvažiavę Šeimų sekmadienio dalyviai bendravo, kartu papietavo, dalyvavo šv. Mišiose. Pamaldų metu, vietoje pamokslo, buvo parodytas V. V. Landsbergio kartu su vaikais sukurtas filmukas.

Kviečia laimingas šeimas

Vienas renginio organizatorių, Kintų evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis pasakojo, kad Šeimų sekmadienis su Vytautu V. Landsbergiu yra renginių ciklo „Šeima – didžiausia vertybė“ dalis.

Šeimoms skirtų švenčių per du metus įvyko jau apie dešimt. Pasak M. Žilinskio, renginiai skirti laimingoms, stiprioms, sveikoms šeimoms. „Dažniausiai visuomenėje viskas daroma socialiai remtinoms šeimoms, o toms, kurios augina 2-3 vaikus, normaliai gyvena, turi darbus, nemokamų, „dūšiai“ mielų susibūrimų niekas nedaro. Kur semtis stiprybės, palaikymo šeimoms, kurios jaunos ir gražios, kaip joms stiprinti, puoselėti savo santykius?“, – pastebi kunigas.

Renginių formatas panašus. Pradžioje šeimos išklauso kviestinio, žinomo lektoriaus minčių, vėliau visi bendrai pietauja, susitelkia maldoje, gieda. Pasak M. Žilinskio, organizuoti tokius renginius, o ir surinkti auditoriją, nėra lengva, nes tai naujas dalykas.

Šeimų dienos renginiai yra nekomerciniai ir vyksta ne tik Kintuose, bet visame pajūrio regione. Dalyvauti kviečiami visi – tiek tikintys, tiek netikintys, katalikai, liuteronai, pravoslavai.Seimu skemadienis_2

„Viena vertus gaila, nes didžioji dalis vietinių save identifikuoja katalikais, o kadangi renginiai vyksta evangelikų liuteronų bažnyčiose, apsistato sienomis ir nedalyvauja, galvodami, kad tai skirta liuteronams“, – pasakojo M. Žilinskis.

Jis mano, kad kiekvienas mes turime būti kuriantis, ieškantis, save išlaisvinantis ir per tokius susitikimus tą galime padaryti. Beje, didžioji dalis lektorių – katalikų bažnyčios atstovai, mielai sutinkantys atvažiuoti su savo šeimomis.

Atvažiuoja žinomi žmonės

Susitikimai šeimoms dažniausiai rengiami kartą per mėnesį ar du. Pavyzdžiui, pernai daugiau kaip šimtas šeimų darė Lietuvai dovaną šimtmečio proga – nupiešė 100 piešinių. Tęsiant šią tradiciją šiemet, liepos 14 d. Kintuose vyks pamaldos, po kurių šeimos rinksis bažnyčios kieme ir pieš 100 piešinių. Pasak M. Žilinskio, prisijungti prie šios akcijos galės kiekvienas vaikas, močiutė, senelis, nes piešti yra lengva, ne taip, kaip dalyvauti sportinėse rungtyse.

Renginių cikle „Šeima – didžiausia vertybė“, jau dalyvavo Arūnas Raudonius, Rimas Šapauskas, Liudas Mikalauskas su šeimomis, Evelina Ruzgienė. Ypatingas susitikimas pernai buvo Karklėje su Tomu Vilucku ir jo žmona Jolanta.

„Publicistas, rašytojas T. Viluckis nuo vienerių metų yra visiškai paralyžiuotas, judina tik vieną pirštą, tačiau juo jis apsitarnauja pats ir rašo. Susitikimo metu jiedu su žmona pasakojo, kokie yra laimingi kartu, motyvavo kitus“, – pasakojo M. Žilinskis.

Praėjusį sekmadienį Kintuose svečiavęsis V. V. Landsbergis šeimoms dainavo, papasakojo, bendravo ir dalyvavo pamaldose. Vietoje pamokslo buvo parodytas režisieriaus kurtas filmukas. Kartais, pasak M. Žilinskio, matomi vaizdai pasako kur kas daugiau, negu 10-15 minučių trunkantis kunigo pamokslas.