Seminare apie žiniasklaidą apdovanota „Šilutės naujienų” žurnalistė

Dainius Radzevičius EIP seminare "Ar žiniasklaida gali tapti mano verslu". / EIP nuotr.Birželio 11 d. į Kauną susirinkę regioninės žiniasklaidos atstovai dalyvavo seminare „Ar žiniasklaida gali tapti mano verslu?“, klausė pranešimų ir diskutavo su kolegomis apie tai, ar kokybiška žiniasklaida gali būti pelninga, ir apie interneto žiniasklaidos galimybes Lietuvoje.

Už aktyvų naudojimąsi „Europos istorijų parko” informacine platforma apdovanota „Šilutės naujienų” žurnalistė, interneto portalo silutesnaujienos.lt redaktorė Simona Pužaitė.

Regioninės žiniasklaidos iššūkiai

Augantys spausdinimo kaštai ir mažėjančios reklamos apimtys – tai tik dalis problemų, su kuriomis susiduria regioninė žiniasklaida. Būtent todėl „Europos istorijų parko“ seminare daugiausiai dėmesio buvo skiriama naujoms žiniasklaidos idėjoms ir galimybėms patiems pradėti savo interneto žiniasklaidos verslą.

„Vietos spauda išlieka stabiliausia Lietuvos žiniasklaidos rinkos dalis tiek jų redakcijų, tiek turinio, tiek ir tiražų atžvilgiu. Tačiau svarbu, kad stabilumas netaptų stagnacija. Jei vietos žiniasklaida nebus imli naujovėms, ilgesniuoju laikotarpiu konservatyvus verslo modelis neužtikrins naujų skaitytojų pritraukimo“, – sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

Seminaro metu su Europos Sąjungos naujienomis žurnalistus supažindino Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas G.Sudikas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius kvietė pasvarstyti, ar kokybė ir verslas žiniasklaidoje suderinami, o komunikacijos ekspertas Domas Burkauskas pristatė sėkmingiausius interneto portalų pavyzdžius ir kūrybiškų viešųjų ryšių nedideliam žiniasklaidos projektui galimybes.

Seminaro metu apdovanoti konkurso nugalėtojos

Internetiniams naujienų portalams „Europos istorijų parko“ straipsniai ir trumposios žinutės pastaraisiais metais tapo puikiu pagalbininku kasdieniame darbe.

„Šaunu, kad egzistuoja tokie projektai kaip „Europos istorijų parkas“, kuris ne kartą mane gelbėjo, kai reikėdavo kokios nors aktualios informacijos ar tiesiog įdomesnės istorijos Europos Sąjungos temomis“, – sakė laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ korespondentė ir konkurso laimėtoja Donata Veliūtė-Kazlauskienė. Pasibaigus seminarui, Donata kartu su dar dviem kolegėmis buvo apdovanota kaip konkurso „Europos istorijų parko aktyviausieji“ nugalėtoja.

Beveik tris mėnesius „Europos istorijų parko“ nariai publikavo savo istorijas puslapyje www.europosistorijos.lt ir už kiekvieną istoriją gaudavo taškų. Birželio pradžioje susumavus taškus, paaiškėjo, kad aktyviausios buvo www.alkas.lt redaktorė Gintautė Brazauskaitė, minėtos „Kalvotosios Žemaitijos“ žurnalistė D.Veliūtė-Kazlauskienė ir „Šilutės naujienų“ laikraščio interneto svetainės silutesnaujienos.lt redaktorė S.Pužaitė. Visos trys nugalėtojos apdovanotos planšetiniais kompiuteriais.

Prioritetas – regioninės žiniasklaidos tobulėjimas

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje dažnai organizuoja žurnalistų profesiniam tobulėjimui skirtus seminarus. Šį kartą Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pradeda naują kampaniją ir siūlo regioninės žiniasklaidos atstovams bendradarbiauti projekte „Kaip Lietuvos regionams pasinaudoti Europos Sąjungos teikiamomis galimybėmis?“. Jos metu kartu su regioninėmis žiniasklaidos priemonėmis bus rengiami debatai regionų gyventojams aktualiais klausimais. Diskusijose dalyvaus žinomi įvairių sričių ekspertai: ekonomistai, politologai, verslo, kultūros ir meno atstovai, visuomenės veikėjai.

Šiuo metu EK atstovybė Lietuvoje buria potencialių projekto partnerių grupę ir siekia užmegzti partnerystės ryšius su žiniasklaidos atstovais kiekviename regione.