„Sena“ savaitė ir naujos idėjos Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre

emblema1Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras nuo pat pirmųjų savo gyvavimo metų aktyviai dalyvauja kasmetinėse suaugusiųjų švietimo savaitėse, kurias UNESCO komisijos iniciatyva organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija.

Šiemet tokia savaitė jau dvylikta, ji buvo skiriama 21 amžiaus švietimo aktualijoms: mokymuisi žinoti, mokymuisi veikti, mokymuisi gyventi kartu, mokymuisi būti ir labiausiai orientuota į „senjorus“ – brandaus amžiaus žmones. Siekta sudaryti sąlygas įvairių kartų žmonėms patirti bendravimo ir veiklos kartu džiaugsmą.

Prieš savaitę mūsų centro kieme rikiavosi autobusiukai: į jau tradicine tapusią užsienio kalbų konferenciją rinkosi svečiai iš daugelio Žemaitijos suaugusiųjų mokymo centrų ir mokyklų: Tauragės, Plungės, dviejų Klaipėdos miesto suaugusiųjų mokymo įstaigų.

Šiemet konferencijos tema buvo „Mano pomėgiai“. Rusų, anglų, vokiečių kalbomis mokiniai atskleidė įvairų ir įdomų savo pasaulį: nustebino jų interesų platumas, darbų (fotografijų, rankdarbių) profesionalumas. Tokios konferencijos ne tik gilina užsienio kalbos įgūdžius, bet ir leidžia geriau pažinti vieni kitus. Be abejo, uždega ir saviraiškai.

Kitą dieną jaunus žmones bendrai veiklai sukvietė senjoras Liudvikas Zalcas. Visi buvę jo bendradarbiai gerai prisimena, kiek širdies ir fizinio darbo buvęs centro pavaduotojas ūkio ir administracijos reikalams Liudvikas įdėjo gražindamas aplinką. Ir tą dieną jis vaikinukus pamokė iš paprasčiausių medienos atliekų sumeistrauti gėlių vazonus. Jų triūso rezultatas – du dideli lauko vazonai. Jie, aišku, papuoš erdvę prie centro pastato.

Bet ne tai svarbiausia. Svarbu darbo džiaugsmas, svarbu įgūdžiai, kurie pravers kiekvienam vyrui. Ir dar: kai pats kuri grožį, jį ir saugai.

Paskutinis savaitės renginys – literatūriniai skaitymai, skirti Just. Marcinkevičiaus ir Maironio poezijai. Vakaras prasidėjo literatūrine kompozicija „Šaknim – į pragarą, šakom  – į dangų“.  Dvasingos eilės įkvėpė nuoširdžiam įvairių kartų bendravimui: eiles skaitė ir mokiniai, ir mokytojai, ir svečiai – senjorai. Tai žmonės, ilgą laiką dirbę su suaugusiaisiais: Vena Juščiuvienė, Danutė Narbutienė, Birutė Jucienė, visiems šilutiškiams gerai pažįstamas pedagogas Marcelinas Ignatavičius.

Tikriausiai ne vieną nustebino šių jau garbaus amžiaus žmonių gyvybingumas, energija. Todėl nekeista, kad vakaro pabaigoje kilo idėja mūsų centre suburti senjorų klubą. Pradėjo ryškėti ir veiklos kontūrai: kas mokys velykinių margučių meno, kas – mezgimo raštų, kas – paprasčiausiai turi geros muzikos įrašų. O prie kavos, arbatos puodelio bus galima pasidalyti perskaitytos knygos įspūdžiais ar paklausyti eilėraščio posmo.