Seniūnijų sporto žaidynėse geriausiai pasirodė šilutiškiai

seniuniju zaidynes f1 1Šeštadienį surengtose Šilutės rajono seniūnijų sporto žaidynėse išrinkti sportininkai į 6-ųjų Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalą. Respublikines žaidynes organizuoja Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, o Šilutėje talkina VšĮ „Šilutės sportas“.
Šilutėje jėgas išbandė devynių sporto šakų atstovai: stalo teniso, krepšinio, parko tinklinio, futbolo, šaškių, šachmatų, smiginio, virvės traukimo ir seniūnų trikovės.

Daugiausia medalių ir taurių iškovojo šilutiškiai, surinkę 249 taškus (seniūnas Raimondas Steponkus), antri – vainutiškiai (154,5 tšk.), treti – juknaitiškiai (152 tšk.).

Komandos, iškovojusios pirmąsias vietas, gavo teisę atstovauti Šilutės rajonui Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finale.

Vienas žaidėjas – ne komanda

Šiose žaidynėse galėjo dalyvauti tik mėgėjai – ne jaunesni kaip 20-ties metų Šilutės rajono gyventojai.

5 šachmatininkų ir 6 šaškininkų mėgėjų komandos santykius aiškinosi VšĮ „Šilutės sportas“ patalpose. Visas antras aukštas buvo užpildytas vyresnių ir jaunesnių žaidėjų, kurie lygiomis teisėmis varžėsi bei kovojo už savo seniūnijų garbę.

Šachmatų ir šaškių komandas turėjo sudaryti po 3 žaidėjus, bet tokio skaičiaus vainutiškiams nepavyko surinkti. Vainuto seniūnijai norėjo atstovauti vienas J.Birbalas, bet teisėjas A.Bružinskas, gavęs pamoką pernai, kai vienas pašyšiškis Juknaičių seniūnijai pelnė sidabro medalį, neleido J.Birbalui atstovauti vienam. Vienas žaidėjas – tai ne komanda. Jam leista greit susirasti dar bent vieną komandos narį, bet to padaryti nepavyko.

Nugalėjo Šilutės šachmatininkai (A.Bružinskas, A.Tubutis ir V.Knašienė), antra – Usėnų rinktinė, treti – saugiškiai.
Šaškių varžybose taip pat nugalėjo šilutiškiai A.Bružienė, B.Bagočius ir A.Vismantas. Antri liko Žemaičių Naumiesčio žaidėjai, treti – rusniškiai.

Pranašystės išsipildė

Smiginio varžybose, surengtose Šilutės miesto stadione, varžėsi 6 komandos. Geriausiai pasirodė Švėkšnos komanda. Jos garbę gynė pats seniūnas A.Šeputis, jam talkino G.Ašmontaitė ir D.Milkeris. Antra vieta turėjo tenkintis Juknaičių komanda, treti buvo naumiestiškiai.

Mažojo futbolo turnyras irgi vyko Šilutės centriniame stadione – varžėsi net 5 futbolo mėgėjų komandos. Nugalėjo Šilutės seniūnijos rinktinė: A.Thales, G.Grigalaitis, M.Šilingas, E.Ciparis, E.Lukošius, M.Mauricas, V.Dedurkevičius ir A.Žukas. Šilutiškiai nugalėjo vainutiškius – 6:1, švėkšniškius – 4:0, rusniškius – 3:0, lygiosiomis baigė rungtynes su juknaitiškiais – 1:1. Rusniškiai buvo antri, bronziniais medaliais pasipuošė Juknaičių ekipa.

Vydūno gimnazijos sporto salėje ratų sistema kovojo 5 stalo teniso mėgėjų komandos. Jau varžybų pradžioje dauguma kalbėjo, kad aukso medaliais pasipuoš Šilutės seniūnijos rinktinė – S.Jakubauskienė, Z.Šikšnius ir E.Šlyžius, nes šie žaidėjai dalyvauja šalies komandų II-IV lygų pirmenybėse.

Spėjimai pasitvirtino: šilutiškiai užėmė I vietą, antri liko juknaitiškiai, III vieta atiteko Vainuto tenisininkams.

Krepšinio aikštelėje – ir moterys

Mažasis krepšinis sutraukė daugiausia dalyvių: užsiregistravo net 9 vyrų bei 2 moterų komandos.
Finale susitiko Juknaičių ir Saugų vyrai. Pergalę šventė juknaitiškiai O.Paliulis, A.Kuncaitis, K.Macijauskas ir R.Šmitas. II vietą užėmė Saugų krepšininkai, III vietą – šilutiškiai.

Veteranų kovas laimėjo šilutiškiai P.Jonikas, L.Ulevičius, G.Šimkus. Antri liko Vainuto atstovai, treti – saugiškiai.
Šilutės seniūnijos garbę krepšinio aikštelėje gynė moterų trijulė – L.Stančiauskienė, D.Černeckytė bei A.Sakalienė, kurios rezultatu 11:3 įveikė vainutiškes, laimėjusias sidabrą.

Stipriausi – juknaitiškiai

Virvės traukimo varžybose sirgalių netrūko. Net seniūnai negailėjo ovacijų ir iš visos širdies palaikė saviškius.

Finalininkų juknaitiškių ir šilutiškių dvikova buvo labai įdomi. Šilutei atstovavo jauni, stiprūs ir ištvermingi vyrukai, bet juknaitiškiai atrodė grėsmingesni bei galingesni. Tad po 2 traukimų rezultatu 2:0 pergale džiaugėsi Juknaičių stipruoliai A.Jatautas, T.Gečas, R.Ptašinskas, V.Panovas, R.Zaniauskas, D.Murauskas ir K.Šerpytis. Sidabru pasipuošė Šilutės seniūnijos vyrai, treti liko vainutiškiai.

Seniūnams ištvermės neprireikė

Seniūnų rungtis nebuvo iš sunkiųjų, fizinio pasiruošimo jai nereikėjo, tik taiklios rankos, nes reikėjo ant kablių sumesti 6 guminius žiedus.

Šioje rungtyje varžėsi 7 seniūnijų vadovai. Pirmasis pradėjo kairiarankis naumiestiškis J.Budreckas, po 3 bandymų jo sąskaitoje buvo 128 taškai (III vieta). Švėkšnos seniūnas A.Šeputis pasirodė geriausiai ir iškovojo I vietą, surinkęs 176 tšk. Trečias rankos taiklumą išbandė vainutiškis V.Mockus ir tikrai nepasirodė prasčiausiai – surinkęs 130 taškų pasipuošė sidabro medaliu.

Kiti seniūnai prizinių vietų neužėmė, bet savo komandoms pridėjo taškų į bendrą įskaitą: usėniškis A.Rauktys – 80 tšk., šilutiškis R.Steponkus ir juknaitiškis V.Dylertas – po 116. Jiems teko dar kartą permesti žiedus ir užvirė linksma kova. Pasirodo R.Steponkus – džentelmenas: kai jo varžovas nepataikydavo, jis tyčia savo žiedą mesdavo pro šalį ir vis laukė, kol varžovas pataikys pirmąjį metimą. V.Dylertui pataikius, R.Steponkus irgi švystelėjo žiedą ant kablio su skaičiumi 8, aplenkė juknaitiškį ir užėmė V vietą.

Rungtyje dalyvavusi Saugų seniūnė A.Oželytė tai darė pirmą kartą, bet greit perprato metimo subtilybes, puikiai pasirodė vyrų kompanijoje ir, surinkusi 124 taškus, iškovojo IV vietą.

Tinklininkai aiškinosi ilgiausiai

Tinklinis – sporto šaka, kuri pastaruoju metu vis populiarėja Šilutėje, tad ir komandų būta nemažai: 6 vyrų ir 4 moterų. Kovos vyko dviejose aikštelėse prie Šyšos upės. Aukso medalius iškovojo Šilutės seniūnijos rinktinės: vyrai – L.Gedvila, G.Milkintas, A.Višinskas ir moterys – D.Černeckytė, R.Skiudulienė, G.Šarkauskaitė. Sidabro medalius laimėjo Juknaičių, o bronzos – Saugų moterys. Tarp vyrų antri buvo saugiškiai, trečia – Švėkšnos ekipa.

R.Steponkus džiūgavo, kad jo seniūnijos komandoms pavyko iškovoti net 8 pirmąsias vietas. Dabar šių komandų laukia pasirodymas Palangoje rugsėjo 14 dieną, kur jos gins Šilutės rajono garbę 6-osiose Lietuvos seniūnijų sporto žaidynėse. Tikėkime – parveš nors pusę tiek auksinių medalių.

Žaidynių nugalėtojus sveikino, dalyvių gausa bei ištverme džiaugėsi rajono merė Daiva Žebelienė, visus susirinkusius pasveikino ir VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius.