Seniūnų kalėdinės svajonės saikingos, bet gerų pokyčių bus visose seniūnijose

Kiekvieną kartą, artėjant didžiosioms metų šventėms, visi - nuo mažiausio iki vyriausio - turi naujų svajonių ir tikisi, kad jos išsipildys.

Visų 11-os rajono seniūnijų vadovų paprašėme pasidalinti informacija, kas naujo jų seniūnijose įvyko per šiuos metus, ir kokie darbai bei renginiai planuojami kitiems 2022-iesiems metams.

Seniūnijų seniūnų svajonės – dvigubos: jie svajoja ne tik apie asmeninio gyvenimo ar asmeninės gerovės kilimą, bet jie geriausiai žino, kokių dovanų ir kokius darbus reikėtų atlikti, kad gyvenimas pagerėtų visų jų seniūnijų žmonėms. Kiekvienų metų pabaigoje seniūnai tokius poreikius išdėsto ir Savivaldybės valdžiai.

„Šilutės naujienos“ irgi paklausė seniūnų, kokie svarbiausi darbai kiekvienoje seniūnijoje buvo padaryti šiemet, ir kokias naujoves seniūnai tikisi ir norėtų įgyvendinti 2022 metais.

Arvydas STONIS, Saugų seniūnas:

– Nežiūrint į šių metų nuolatinį palydovą – karantininius apribojimus, nuolat lydinčius mus ir mūsų darbus, tęsėme pradėtus ir, žinoma, planuojame būsimus darbus.

Aisės ir Barvų kaimo gyventojai džiaugiasi atnaujinta kelio danga, daug pastangų įdėjome tvarkydami kapines. Aptvertos senosios Saugų evangelikų liuteronų kapinės, pagaminti vartai, pastatytas ir pašventintas krikštas iškiliam kunigui misionieriui Martynui Benjaminui Laužemiui. Mantvydų kaime veikiančios kapinės praplėstos, padidinta jų teritorija, pradėta tverti tvora, kurią užbaigti planuojame kitąmet, įrengtas apšvietimas.

Įgyvendinti tęstiniai projektai – Šiaudinių skulptūrų pleneras Vilkyčiuose, kurio siela – menininkas, seniūnaitis Darius Vilius, muzikos festivalis „Muzikos malūnas“ su baigiamuoju festivalio akordu – „Degėsio dangava čėsne“ ir 30 km dviračių žygis seniūnijos teritorijoje, dalyvaujant bendruomenei.
Nekantriai laukiame kitąmet numatyto buvusio Saugų vaikų darželio pastato rekonstrukcijos ir infrastruktūros tvarkymo darbų pradžios. Jeigu viskas vyks sklandžiai, švęsime įkurtuves.

Kaip ir kiekvienais metais, didžiausias galvos skausmas – gatvių remontas. Dalyje Saugų ir Vilkyčių gyvenviečių gatvių, žinoma, kiek leis mūsų biudžetas, planuojame atlikti asfalto dangos atnaujinimo darbus. Taip pat kitąmet turėtų prasidėti ir gatvių apšvietimo renovacija.

Tegul 2022-ieji bus stabilūs, dosnūs planuojant ir įgyvendinant visus sumanymus, tegul bendruomenė gyvens gražiau, šviesiau ir smagiau.
Alfonsas ŠEPUTIS, Švėkšnos seniūnas:

– Malonu, kad 2021 metai paliko savo pėdsaką Švėkšnos krašte. Pradėti svarbūs darbai. Kelių direkcija padėjo kelio Švėkšna – Skomantai tvarkymo darbus ir 2022 metais šis svarbus švėkšniškiams kelias bus sutvarkytas. Kad darbai nevėluotų, iniciatyvą parodė vietos gyventojai. Tęsiamas Švėkšnos sinagogos tvarkymas ir, tikiuosi, kad 2022 metais bus galima planuoti jos įveiklinimą. Vykdomas Veiviržėnų gatvės sutvarkymo projektavimas, jau atliktas Maciejausko gatvės remontas, Dariaus ir Girėno gatvėje atnaujintas šaligatvis ir įrengtas apšvietimas, atnaujintas apšvietimas Pirties gatvėje. Skaitmenizuotos Švėkšnos kapinės, įrengtos papildomai 4 vaizdo stebėjimo kameros.

Džiugu, kad suaktyvėjo bendruomenės kultūrinis gyvenimas. Surengtos tradicinės „Dvaro šventė“, Moliūgų žibintų festivalis, Inkaklių vasaros šventė. Šiemet Švėkšnos klebono iniciatyva nemažai koncertų suorganizuota bažnyčioje. Pirmą kartą LRT tiesiogiai transliavo šv. Mišias iš Švėkšnos bažnyčios.

Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurių darbai ir iniciatyvos mūsų bendruomenės gyvenimą daro įvairesniu, Švėkšnos miestelis gražėja ir tampa patrauklesniu. Linkiu, kad 2022 metais būtume sveiki mes patys ir mūsų artimiausi žmonės. Ir aišku – svajonių išsipildymo.

Birutė POCEVIČIENĖ, Gardamo seniūnė:

– Artėjant didžiosioms metų šventėms seniūnijos gyventojams noriu palinkėti šilumos, jaukumo Jūsų namams ir paties gražiausio Kalėdų stebuklo. Tegu Naujieji, 2022-ieji metai, atneš į Jūsų namus ramybę ir meilę, šilumą ir džiaugsmą.

Džiaugiuosi, kad visus šiuos metus buvome kartu diskutavome, sprendėme, radome bendrą sutarimą. Per šiuos 2021-uosius, pandeminio laikotarpio metus, kiek leido skirtos biudžeto lėšos ir žmogiškieji ištekliai, nuveikti šie didesni, įsimintini darbai: išasfaltuota dalis miestelio Bažnyčios gatvės, likusią dalį planuojama užbaigti 2022 metais; renovuotas pėsčiųjų takas Martyno Mažvydo gatvėje, išvalyta melioracijos kanalo miestelyje atkarpa, likusią kanalo dalį planuojama užbaigti valyti 2022 m.; Šylių gyvenvietėje pakeista dešimt gatvių šviestuvų. 2022 m. planuojama rekonstruoti Gardamo miestelio gatvių apšvietimą.

Birželio 26 d. ant Žakainių piliakalnio įvyko šventė „Kai sueina kaimynai“; rugpjūčio 15 d. surengta pagrindinė Gardamo seniūnijos šventė „Žydėk, žolyne“.

Alfredas GAUBYS, Juknaičių seniūnas:

– Džiaugiamės, kad 2021 metais juknaitiškiai nesunkiai išgyveno pandemiją. Seniūnijoje nebuvo daug susirgimų ir mirčių, todėl laimingi pasitinkame didžiąsias metų šventes.

Šie metai Juknaičių gyventojams buvo geri, vyko numatyti kultūriniai renginiai, žmonės vėl galėjo susieiti ir bendrauti, gyvenimas stojo į normalų ritmą. Išasfaltuota ir pagerintas apšvietimas Šyšos gatvėje Pašyšių kaime, įrengtas apšvietimas Pėsčiųjų tako ir Nepriklausomybės gatvėse Juknaičių kaime. Įrengta poilsio zona su stebėjimo kamera prie Juknaičių ežeriuko, naujai suremontuoti suoliukai prie vasaros estrados. Prie Beržų gatvės įrengta nauja vaikų žaidimo aikštelė, prie daugiabučių Šiloko gatvėje pastatytos pavėsinės. Padaryta daug darbų, kad kaimas būtų gražesnis ir patrauklus žmonėms.

Kitais metais planuojama perkelti seniūniją į naujai suremontuotas patalpas, pradėti kapinių išplėtimo projektavimą, skaitmenizuoti kapinių teritoriją. Su pakilia nuotaika einame į naujus 2022 metus ir manau, kad tie metai nebus blogesni, nei praėję.

Antanas KLIŽENTIS, Kintų seniūnas:

– 2021 m. Kintų bendruomenės gyvenime pasižymėjo ne tik renginių, bet ir lankytojų gausa. Daug lankytojų sulaukė Ventės rago ornitologijos stotis, Kintų Vydūno kultūros centras, pastebimai išaugo Aukštumalos tako, Didžiosios tujos ir kt. rekreacinių teritorijų lankytojų skaičius. Tikimės, kad 2022 m. užbaigus rajoninės reikšmės kelio Povilai – Minija rekonstrukciją augs lankytojų skaičius ir unikaliame Minijos kaime.

Ypač sudėtingomis sąlygomis dėl pandemijos grėsmių visgi pavyko įgyvendinti visus numatytus kultūrinius ir sporto renginius. Išlaikė išbandymus VšĮ „Kintai Arts“ organizuojamas muzikos festivalis, Vydūno kultūros centro emalio simpoziumas „Pamario ženklai“, respublikinės reikšmės sporto renginys „Kuršių marių plaukimo maratonas“, bendruomenės „Marių šventė – Šeimų uostas“.

Norisi pasidžiaugti ir vietos bendruomenės siekiu puoselėti gimtąjį pamario kraštą. Kartu su rajono savivaldybės administracija vykdomi projektai tampa labiau svarbūs ir matomi ne tik vietiniams, bet ir atvykstantiems svečiams. Šiuo metu bendruomenė įgyvendina projektą „Socialinio verslo modelio diegimas Šilutės rajono Kintų ir Rusnės seniūnijose“, kurio metu įsigyta profesionali teritorijų priežiūros technika.

2022 m. „Kintai Arts“ pradeda įgyvendinti didelių apimčių projektą „Kultūros skūnia“, kuriame dalyvauja 7 partneriai iš Lietuvos ir viena Norvegijos įmonė. Projekto pabaiga numatoma 2024 m balandį, atstatyti objektai darys reikšmingą poveikį viso miestelio, o taip pat rajono kultūriniam turizmui vystyti. Čia bendruomenės nariai galės pristatyti savo produkciją svečiams, vesti edukacijas pristatydami savo krašto tradicijas.

2022 m. tikimės atlikti Uosto g., kuri jungia miestelį su rekreacinėmis teritorijomis ir krantine rekonstrukciją. Taip pat tikimės, kad startuos ir gatvių apšvietimo tinklo rekonstrukcijos projektas, kurį įgyvendinus būtų taupomos lėšos pagerėtų ir eismo saugumas.

Dalia DROBNIENĖ, Rusnės seniūnė:

– Prabėgusieji Jaučio metai didelių pokyčių Rusnės salai neatnešė. Dirbame kasdienius darbus, stengdamiesi, kad šis Lietuvos kampelis būtų patrauklus atvykstantiems svečiams ir patogus salos gyventojams. Svajonių turime daug ir tikimės, kad laikui bėgant jos visos išsipildys Šilutės rajono savivaldybės administracijos ir Rusnės bendruomenės pagalba.

Didžiausia rusniškių svajonė, kad 2022 metais pagaliau būtų pastatytas apžvalgos bokštas Uostadvaryje. Juk jo statyba planuojama jau penkeri metai.

Šiuo pandeminiu laikotarpiu linkime visiems susitelkimo, pakantumo ir meilės vienas kitam.

Gražina KUNGIENĖ, Katyčių seniūnė:

– Katyčiuose per 2021 metus išasfaltuotos Gluosnių ir Paparčių gatvės, sutvarkytas apleistas sklypas prie Katyčių bendruomenės namų, pasodinta apie 300 vnt. pušelių. Pakeitėme seniūnijos katilinės ir dalį Kultūros namų scenos stogo dangos, perdažėme seniūnijos tvorą ir evangelikų liuteronų bažnyčios varpinę. Sutvarkytas ir Akmeniškių piliakalnis, 25-erios kapinės, išvalyti pakelės grioviai (iškirsti ir išvežti krūmai), sutvarkyta Šyšos upės pakrantė. Stubrių bendruomenė iš projekto lėšų įsigijo 4 tautinių rūbų komplektus. Minėjome ir valstybines šventes, susitikome su aktore Goda Petkute pokalbiui „Tikėk savimi“.

Gyventojams suorganizuota kelionė į Panevėžį, jie aplankė dailės galeriją, muziejų, meninio stiklo studiją Glasremis. Suorganizuotas baidarių žygis Jūros upe.

2022 metais planuojame išasfaltuoti Stubrių k. Alyvų g. ir Versmininkų k. Kalvės g. Tikimės pakeisti seniūnijos garažo ir likusią kultūros namų scenos stogo dangą, susidėvėjusią pėsčiųjų tako dangą prie Gerumo akmenų kalnelio, pakeisti Katyčių maldos namų langus ir duris, pastatyti Stubrių bendruomenės teritorijoje vaikų žaidimo aikštelę, įamžinti Katyčių gyvenvietės atsiradimo legendą – pastatyti tai žymintį akmenį.

Gaila, bet kitų seniūnijų seniūnai nepasivargino informuoti savų seniūnijų gyventojus apie nuveiktus bei planuojamus darbus.