Seniūnų problemos: išmokų gavėjai ir nusenę automobiliai

seniunu pasitarimas tamaviciene sveikinaŠios savaitės seniūnų pasitarime su rajono vadovais jau mažiau kalbėta apie šienavimą. Kol kas dar laikinai Šilutės policijos komisariato viršininko pareigas einantis Vygantas Mylimas pristatė seniūnijų vadovams kriminogeninę rajono situaciją, aptartos šiukšlių išvežimo ir teisingo jų deklaravimo problemos, seniūnijų transporto problemos, seniūnai kviesti prisidėti tikrinant, ar visiems socialinę paramą gaunantiems gyventojams išties ta parama yra reikalinga.

O pabaigoje Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė pasveikinta gražaus jubiliejaus proga.

Policijoje trūksta žmonių, o seniūnams – žodžių

Šilutės r. PK viršininkas V.Mylimas neslėpdamas dėstė skaičius, rodančius kriminogeginės situacijos suprastėjimą rajone. Ypač pagausėjo sukčiavimo atvejų – dviejose per pirmąjį metų pusmetį iškeltose bylose sujungta jau net keli šimtai epizodų.

Pareigūnų nepaliauja stebinti ne tik sukčių išradingumas, bet ir gyventojų patiklumas. Viršininkas ragino ir seniūnus kalbėtis su savo žmonėmis apie pastaruoju metu „madingiausią“ nusikaltimų rūšį, įspėti juos labiau saugoti savo asmens duomenis, nepasitikėti telefonu paskambinusiais nepažįstamaisiais.

Komisariate šiuo metu trūksta poros dešimčių darbuotojų, labiausiai – kriminalistų, tyrėjų ir apylinkės inspektorių. Todėl komisariato vadovai žmonių ieško visais įmanomais būdais. Padėti šiame darbe prašyta ir seniūnų: jie galėtų pasidairyti jaunų, išsilavinusių, nepriekaištingą reputaciją turinčių žmonių ir paraginti juos atvykti į pokalbį pas PK vadovus.

Besidominčiųjų policijos pareigūno darbu atsiranda. Štai prieš savaitę, pasak komisariato viršininko, pasikalbėti atėjo 5 žmonės, po pokalbių prašymus dirbti parašė 3 iš jų. Ar jie baigs privalomus 6 savaičių mokymus, ar po to liks dirbti policijoje ir ar iš jų išeis tikri pareigūnai, parodys laikas.

Šiek tiek palaikyti viešąją tvarką padeda policijos rėmėjai, kurių Šilutės rajone yra 44.

Nemenką diskusiją sukėlė patruliavimas seniūnijose ir apylinkės inspektorių stygius.

Visus, susidomėjusius galimybe įsidarbinti policijoje, Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas kviečia atvykti į Personalo skyrių (Tauragėje, Gedimino g. 17, 211 kab.), kur Jums bus suteikta išsami informacija apie pareigūnų rengimą ir darbą policijoje. Telefonas pasiteirauti (8 446) 20 284.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Personalo skyriaus darbuotojai lankysis Šilalėje, Šilutėje bei Pagėgiuose ir priims visus norinčius pateikti prašymus įvadiniams kursams arba tiesiog daugiau sužinoti apie galimybę įsidarbinti policijoje:
* liepos 25 d., trečiadienį, Pagėgių policijos komisariate (Pagėgiuose, Vilniaus g. 17, 6 kab.) 13.00-17.00 val.;
* liepos 26 d., ketvirtadienį, Šilutės rajono policijos komisariate (Šilutėje, Lietuvininkų g. 30 kab.) 13.00-17.00 val.;
* liepos 27 d., penktadienį, Šilalės rajono policijos komisariate (Šilalėje, Struikų g. 5, 211 kab.) 13.00-15.45 val.

Bet seniūnų pretenzijos atsitrenkė vėl į tą pačią problemą – policijoje trūksta darbuotojų.

Į rajono vadovų raginimą daugiau klausti komisariato vadovų, Katyčių seniūnė J.Tamavičienė, apibendrinusi visų seniūnų mintis atsakė: „Neturime žodžių, jeigu taip trūksta pareigūnų“.

„Kas lėmė tokį policijos darbuotojų gretų išretėjimą? Menki atlyginimai?“ – tokie klausimai iškilo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Vygantui Kamarauskui.

Pasak V.Mylimo, atlyginimų dideliais tikrai nepavadinsi. Vos mokslus baigusio ir dirbti pradėjusio pareigūno alga „į rankas“ siekia apie 1600 litų. Bet dvigubai mokama už darbą naktimis ir poilsio dienomis, tad galimybių uždirbti daugiau yra.

 

Atvykėliai šiukšlina, šilutiškiai sumoka

UAB „Ecoservice“ komercijos direktorė Daiva Skrupskelienė irgi norėjo išgirsti seniūnų nuomonę apie bendrųjų konteinerių naudojimą. Ar jų užtenka, ar jie pastatyti tose vietose, kur jų labiausiai reikia, o ten, kur jie pastatyti, ar tikrai visi reikalingi?

Ypatingų diskusijų kilo dėl situacijos Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) teritorijoje. Rusnės seniūnės pavaduotojas Aleksas Dulskas sakė, kad salos Pakalnės kaime stiklo ir plastmasės konteinerių tikrai nereikėtų. Bet užtat daugiau konteinerių rusniškiai pageidautų kai kuriose miestelio vietose.

Neilgai trukus išsiaiškinta, jog konteinerių nėra prie žvejų mėgėjų pamėgtų Skirvytės krantinių, nėra važiuojant link Uostadvario, niekas jų nematė ir NDRP administracijos pastato teritorijoje, ir Šilininkuose, konteinerių reikėtų ir prie Kintų kapinių, ir Saugose…

Dar kartą akcentuota problema, kad Pamaryje šiukšlina iš visos Lietuvos atvykusieji, o atliekų išvežimo sąskaitos ateina seniūnijoms ir apmoka jas visi mūsų rajono gyventojai.

Atvažiavo, pažiūrėjo ir nuvažiavo…

J.Tamavičienė ir J.Budreckas pastebėjo, jog būta atvejų, kai atvažiavę ir į pilnutėlius stiklo konteinerius pasižiūrėję vežėjai… nuvažiavo jų taip ir neištuštinę. Ilgai pilni kartais stovi ir plastmasės kupini konteineriai. O Saugose, pasak Anastazijos Oželytės, trūksta konteinerių abiejų šių rūšių atliekoms.

Seniūnai įpareigoti pateikti raštiškus pageidavimus Savivaldybės specialistui Artūrui Losiui, kur ir kokių konteinerių trūksta. „Ecoservice“ vadovės patikino, kad į šiuos pageidavimus bus atsižvelgta.

V.Kamarauskas panoro taškus ant „i“ sudėlioti ir tokiais atvejais, kuomet šiukšlių vežėjų automobilis pakeliui sugenda, arba, pavyzdžiui, žiemą nurieda nuo slidaus kelio. Ko tikėtis žmonėms: kad jis atvažiuos jau kitą dieną, ar kad jų konteinerį ištuštins tik po poros savaičių, kito vežimo metu?

Sutarta, kad savo pareigą atliekų vežėjai atliks jau kitą dieną, tad gyventojai gali nestumdyti konteinerių į kiemus ir vėl atgal.

Seniūnijoms trūksta automobilių

Kitas administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis pasakojo apie naująją piniginės paramos skyrimo kontroliavimo tvarką.

Jau seniai aišku, kad ne visiems asmenims, kurie dabar gauna įvairias pinigines išmokas, jas reikėtų skirti. Kitose savivaldybėse jau būta atvejų, kuomet kilus įtarimui, jog šeima turi kur kas didesnes pajamas, nei priklausytų prašantiems socialinės paramos, paprašyta deklaruoti turtą. Tuomet potencialūs paramos prašytojai nedelsdami jos atsisakė…

Seniūnų irgi prašyta atkreipti dėmesį, ar jų seniūnijose nėra piktnaudžiaujančių socialine parama.

Merė Daiva Žebelienė, pastaruoju metu apsilankiusi keliose seniūnijose, pastebėjo, kad tiesiogiai bendraujant su žmonėmis išsiaiškinama daug naujų problemų. Bet Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus čia pat patikino, kad pati didžiausia problema yra ir taip aiški: socialiniai darbuotojai neturi savo transporto. Tas socialines darbuotojas, kurios į atokius kaimus nevažiuoja nuosavais automobiliais, nuvežusiems seniūnams tenka irgi gaišti po kelias valandas. O kai kurias šeimynas, pasak J.Tamavičienės, tenka lankyti net kas antrą dieną.

A.Šimelionis mano, jog tai – puiki proga ir seniūnams pažinti savo žmonių gyvenimą.

Deja, tik retą šeimą ir toks dažnas lankymas sustabdo nuo riedėjimo žemyn.

Ne mažesne problema R.Steponkus pavadino ir seniūnijų automobilių amžių. Štai Šilutės seniūnijos mašina yra gal net rekordininkė – tarnauja jau 25-eri metai.

Pabaigoje gražaus jubiliejaus proga pasveikinta Katyčių seniūnė J.Tamavičienė. Merė D.Žebelienė įteikė jai padėkos raštą už ilgametį nuoširdų darbą savo seniūnijos žmonių labui ir gėlių puokštę.