„Senojo bazaro“ gyventojai organizuoja susitikimą

Prie Šilutės uosto stovi paminklinis akmuo su užrašu „Senasis bazaras“ (liet. - turgus). Užrašas simbolizuoja Šilutės miesto vietą, senąjį Šilokarčemos kvartalą ir jo gyventojus. Šiemet paminklui sueina 50 metų, tad anuomet „bazariniais“ vadinti gyventojai organizuoja susitikimą. Į jį kviečiami atvykti visi, kažkada gyvenę šiame kvartale, užaugę prie šio akmens.

Laima kviečia susirinkti visus, kas augo ir gyveno senajame Šilokarčemos kvartale.

„Kviečiame prisijungti ir prisiminti to akmens istoriją, jaunystės dienas“, – kviečia susitikimo organizatorė Laima, kuri Šilokarčemos kvartale gyvena nuo pat vaikystės.

Prisiminti yra ką. Laima pasakoja, kad prieš pusšimtį metų Šilokarčemos kvartalas atrodė kitaip: čia nebuvo naujų statinių, o dabar rekonstruojamas pylimas buvo žemesnis. Ypač didelių potvynių metu, patvinusios Šyšos vanduo apsemdavo visą aikštę. Vietiniai prisimena, kad kartą miesto gatves vanduo užliejo iki pat pašto pastato. Šilokarčemos kvartalo vaikai tuomet pramogavo plaukiodami metalinėse voniose, skirtose maudytis.

Šyšos saloje buvo pastatyta estrada, kurioje vykdavo koncertai, čia vykdavo ir jaunimo šokiai.

Laima prisimena, kad „bazare“ gyveno vieningi žmonės, padėdavę vienas kitam įvairiose situacijose.
Žinia apie susitikimą jau pasklido, į Šilutę žada atvykti „bazariniai“ iš įvairių Lietuvos kampelių ir net užsienio. Atvyks ir paminklinio akmens autorius.

Susitikimas įvyks rugpjūčio 15 d., 16 val., prie paminklinio akmens. Daugiau informacijos tel. 8 644 26060, Laima.