Septintokės sėkmė nacionaliniame konkurse

svari kalba_laimetojaRespublikiniame lietuvių kalbos konkurse „Švari kalba – švari galva“ dalyvavusi Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos septintokė Monika Montvidaitė pateko į geriausiųjų dešimtuką. Jos konkurentai buvo beveik 2 tūkstančiai kitų Lietuvos mokyklų septintokų.

Konkursas „Švari kalba – švari galva“ šiemet vyko jau dešimtąjį kartą. Renginį organizuojančios Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Švietimo inovacijų ir technologijų asociacija ir UAB „Tilde informacinės technologijos“ siekia skatinti mokinius interneto erdvėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą.

Konkursas vyko dviem etapais. Iš beveik 15000 dalyvavusių Lietuvos mokinių (5-10 klasių) į antrąjį etapą pateko po 20 kiekvienos klasės finalininkų. Tarp jų – vienintelė Šilutės rajono mokinė  –  Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos septintokė Monika Montvidaitė, kurios lietuvių kalbos mokytoja yra Dalia Šulcienė. Monika atrinkta į geriausiųjų dešimtuką iš beveik 2000 konkurse dalyvavusių šalies septintokų.

Antrojo etapo finalininkai buvo pakviesti į Lietuvos Respublikos Seimą. Mokinius sveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Pirmininko kalba buvo labai įdomi ir nuoširdi. Metęs į šoną pa(si)rašytą kalbą, į konkursantus ir jų mokytojus kreipėsi labai pagarbiai, nuolat pasiteiraudamas, ar gerai kirčiuoja.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė alegoriškai klausė: ar galime kalbą kaip tą meduolinį pasakų namelį suvalgyti po dalelę: neberašyti nosinių, nebedėti paukščiukų ant š, ž ir pan.?

Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas pasiūlė trumpą motyvacinį įsivertinimo testą.

Nugalėtojai ir jų mokytojai apdovanoti diplomais, koncertavo dainininkas Dalius Garnys, padaryta bendra nuotrauka.