Sergamumas COVID-19 auga, kviečia naudoti prevencines priemones

Tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungos šalyse stebimas augantis sergamumas COVID-19 liga.

Pixabay.com nuotr.

Nors situacija ligoninėse išlieka stabili, didėja vyresnių žmonių sergamumo rodikliai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia gyventojus naudotis rekomenduojamomis COVID-19 ligos prevencijos priemonėmis visose darbo, prekybos ar laisvalaikio vietose, o pajutus bent menkus peršalimo simptomus – likti namuose ir vengti kontakto su kitais žmonėmis.

Net 22 valstybėse per pastarąją savaitę stebimas 65 metų amžiaus ir vyresnių žmonių sergamumo rodiklių padidėjimas. Šis augimas stebimas jau penkias savaites ir pradeda reikštis didėjančiu sunkių susirgimų skaičiumi. Didžiausi sergamumo rodikliai Kipre, Liuksemburge, Prancūzijoje. 18 šalių taip pat pateikė informaciją apie praėjusią savaitę pradėjusius kisti hospitalizacijos rodiklius. 7 šalyse pastebėtos COVID-19 mirtingumo rodiklio didėjimo tendencijos.

Prognozuojama, kad situacija Lietuvoje taip pat gali prastėti dėl augančio susirgimų skaičiaus, kuris per paskutines 7 dienas jau pasiekė 40,7 proc. Tai gali nulemti lengviau plintantys Omikron atmainos BA4 ir BA5 potipiai. Situaciją šalyje lengvina sąlyginai nedidelis ligoninių užimtumas – šiuo metu hospitalizuota 113 asmenų, iš kurių 8 – intensyvios terapijos skyriuose.