Sergamumo skaičiai auga visoje Lietuvoje, pokyčiai ir Šilutės rajone

Skaičiai Lietuvoje kasdien viršija 1000 susirgimo koronavirusu atvejų, įsigaliojo ir naujos įstatymo dėl vakcinavimo pataisos.

Sergamumas vėl auga ir Šilutėje, bet yra ir gerų žinių: vakar gautas didelis kiekis vakcinų, tarp jų ir „Johnson&Johnson“, kurios iki šiol Šilutėje nebuvo.

Sergamumas Šilutėje

Gegužės 3 d. duomenimis, Šilutės rajone sirgo 419 žmonių. Nuo pandemijos pradžios mirė 64 pamariškiai. Rajone paskiepyti 7 769 gyventojai, tai yra – 20,95 proc.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės gydytojos Gintarės Tamašauskienės, per artimiausias dvi savaites planuojama baigti mokytojų vakcinavimą antrąja „Vaxzevria“ doze.

Gautas didelis kiekis vakcinų

Nuo balandžio 30 d. pamariškiai aktyviai kviečiami į vakcinavimo centrą Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje, skiepytis vakcina „Vaxzevria“. Kviečiami senjorai, mokytojai, dėstytojai, abiturientai, segantieji lėtinėmis ligomis, didelių įmonių darbuotojai.

Pasak Savivaldybės gydytojos, gegužės 3 d. Šilutė gavo 1518 „Pfizer“ vakcinos dozių, 1700 „AstraZeneca“, šiuo metu vadinamos „Vaxzevria“ dozių, 300 „Johnson&Johnson“ dozių. Pastaroji vakcina skirta skiepyti neįgaliuosius, slaugomus asmenis.

Pasak G. Tamašauskienės, džiugu gauti ir „Johnson&Johnson“ vakciną, nes jos gauti mažesni miestai nesitikėjo. Lietuvai gavus šią vakciną buvo planuota ją skirti tik didžiųjų miestų klasterinėms ligoninėms.

Įsigalioja vakcinavimo įstatymo pataisos

Gegužės 1-ąją, įsigaliojo vakcinavimo įstatymo pataisos, leisiančios skiepijant nuo COVID-19 nereikalauti rašytinio paciento sutikimo. Sutikimas bus pareikštas pačiu atvykimo faktu. Pagal įsigaliojančias įstatymo pataisas, savanoriškai į vakcinavimo vietą skiepui nuo koronaviruso atvykęs pacientas yra informuotas ir sutinka, kad jis būtų paskiepytas.