Šešiolikmečiai skinasi kelią į Moksleivių krepšinio lygos A divizioną

sesiolikmeciu vaikinu_krepsinis_II-vieta-Silutes-SMŠilutės sporto mokyklos krepšininkai, gimę 2001 m., kuriuos treniruoja Petras Jonikas, savaitgalį Utenoje kovojo dėl patekimo į A divizioną tarp 12 geriausių Moksleivių krepšinio lygos (MKL) komandų.

Jie nugalėjo Utenos DSC, o finale susitiko su Kuršėnų SM. Deja, čia pranašesni buvo varžovai, nugalėję šilutiškius rezultatu 72:69.

Mūsiškiams Utenoje nepavyko laimėti kelialapio į A divizioną, bet jie dar turi šansą tai padaryti, jei įveiktų A diviziono komandą, kuri yra 11 turnyrinės lentelės vietoje. Komandos žais iki dviejų pergalių.

Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai dalyvauja Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ jaunučių U-16 vaikinų krepšinio čempionato B divizione. Visą sezoną mūsiškiai rodė puikų žaidimą ir skynėsi kelią patekti į MKL A divizioną.

Kelias į finalą – ne iš lengvųjų

Kelyje į finalą Šilutės SM ir Utenos DSC rungtynės buvo ne iš lengvųjų. Vienu metu šilutiškių komanda atsiliko nuo varžovų net 12 taškų. Bet pakeitę strategiją bei užsidegę dideliu noru kovoti finale, mūsiškiai pakeitė rungtynių eigą ir išplėšė pergalę prieš uteniškius rezultatu 73:97.

Finalinis šilutiškių ir kuršėniškių mačas klostėsi permainingai. Po I kėlinio priekyje 2 taškais buvo šilutiškiai, tačiau jau II kėlinio metu Kuršėnų krepšininkai perėmė iniciatyvą ir iki didžiosios pertraukos susikrovė 6 taškų pranašumą.

Trečiajame ketvirtyje Šilutės krepšininkų varžovai dar labiau suaktyvino gynybą, todėl mūsiškiai įmetė vos 6 taškus, o Kuršėnų SM surinko 18 taškų ir nutolo nuo šilutiškių.

Bet šilutiškiai nesiruošė taip lengvai pasiduoti ir likus minutei iki rungtynių pabaigos sumažino deficitą iki 3 taškų.

Tačiau sėkmė labiau šypsojosi Kuršėnų krepšininkams, kurie ir kėlė nugalėtojų taurę į viršų (72:69).

Rezultatyviausias Šilutės sporto mokyklos ekipoje buvo Tautvydas Rimkus – jis pelnė 24 taškus ir atkovojo 15 kamuolių. Tautvydas pripažintas geriausiu komandos žaidėju. Robertas Miliauskas įmetė 20 taškų, o Dovydas Rimkus – 15.

Trečiąją vietą iškovojo Kauno krepšinio akademijos „Snaiperis“, mūšyje dėl bronzos medalių 75:63 įveikęs finalo ketverto šeimininkus – Utenos daugiafunkcio  sporto centro krepšininkus.

Šansas patekti į A divizioną

B diviziono 1-osios vietos laimėtojas patenka į V etapą ir dalyvauja peržaidime su A divizione 8-ąją vietą po reguliaraus sezono užėmusia komanda. Kovojama dėl teisės žaisti čempionato ketvirtfinalio varžybose ir kitame sezone dalyvauti A divizione.

B diviziono 2-3 vietų laimėtojai dalyvauja peržaidimuose su 10-11 vietas A divizione užėmusiomis komandomis.

Toks šansas yra ir Šilutės sporto mokyklos šešiolikmečiams.