Šešiolikmečio M. Gratkausko ateities planai – būti krepšininku

Rugpjūčio 17-23 d. Taivane, o rugpjūčio 23-28 d. Filipinuose vykusiame draugiškame tarptautiniame šešiolikmečių krepšinio turnyre Lietuvos rinktinė iškovojo aukso medalius. Rinktinėjė žaidė ir Šilutės sporto mokyklos trenerio Kęstučio Šerniaus auklėtinis Matas Gratkauskas.

Pasak jaunojo krepšininko, Lietuvos šešiolikmečių rinktinė buvo sudaryta iš Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Alytaus ir Šilutės krepšinio mokyklų, kuriai vadovavo Tauragės sporto mokyklos treneris Ovidijus Ežerskis. Turnyre dalyvavo Mongolijos, Filipinų bei stipriausios Taivano miestų komandos. Kelionė iki Taivano truko apie 20 valandų su trim persėdimais. Taivane keletą dienų reikėjo adaptuotis, nes oro temperatūra kasdien siekė 35 laipsnius, o laiko skirtumas 5 valandos.

 

„Taivane pergales skynėme visas iš 4 rungtynių. Visas laimėjome ir užėmėme pirmąją vietą. Krepšinį lankau nuo 7 metų. Į šią rinktinę patekau Tauragės sporto mokyklos trenerio O. Ežerskio dėka, nes žaidžiau už Tauragę EYBL lygoje (European Youth Basketba ll League)  ir mane pasėmė keliauti į Taivaną. Mano pirmas treneris Šilutėje K. Šernius, su juo pasiekėme U-15 B divizione 2, o U-16 B – 3 vietą“, –  „Šilutės naujienoms“ sakė Matas.

 

Prieš porą metų Lietuvos krepšinio federacija vykdė naują projektą, skirtą talentingiausių Lietuvos jaunųjų krepšininkų paieškai. Dėmesys buvo skirtas sportininkams, atstovaujantiems MKL U14 berniukų krepšinio čempionato B diviziono mažesniųjų miestų komandoms. Į pirmąjį projekto atrankos etapą buvo pakviestas ir straipsnio herojus.

Uždavus klausimą jaunajam 196 cm aukštaūgiui apie ateities planus, jis trumpai ir aiškiai atsakė: būti krepšininku.