Šešių šalių projekto dalyviai susitiko Katyčiuose

1 katyciu mokykla erasmus projektas Susitikime dalyvaujantys lietuvi lenk rumun turk graik ir kipriei mokiniaiKatyčių pagrindinė mokykla dalyvauja Erasmus+ tarpmokyklinių partnerysčių projekte „HealthyHerbs Outlook“, kurio partnerės – mokyklos iš Lenkijos (StaraWies / Limanowa), Turkijos (Nevsehir), Kipro (Limassol), Graikijos (Verdikoussa / Elassona), o koordinatorė – mokykla iš Vulcana-Bai miestelio Rumunijoje.

Projekto idėja – stiprinti žmogaus ir gamtos ryšį, mokytis pastebėti ir vertinti kasdienius dalykus. Pasak Aristotelio, „gamta nieko nedaro tuščiai“, ir tai yra paskata žmogui pažinti pasaulį ir savo prigimtį, atskleisti bei panaudoti užslėptas galimybes.

Birželio pradžioje Katyčių pagrindinėje mokykloje vyko šio projekto mokinių ir mokytojų susitikimas. Susitikimo dienos buvo pilnos intensyvios veiklos, kurios metu svečiai susipažino su Lietuvos gamta, istorija, pažino vieni kitus.

Mokiniai, dirbdami grupėse, atliko užduotis, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, buvo organizuotos netradicinės ir palengvintos orientavimosi varžybos, kurių trasa vedė per Katyčius, sujungdama istorinius ir gamtinius objektus. Apžvalginių žygių po apylinkes metu susitikimo dalyviai piešė vaistinius augalus, rinko gamtines medžiagas, iš kurių vėliau kūrė mandalas.

Katytiškiai supažindino svečius su lietuviška virtuve, visi kartu pievose ir daržuose rinko rūgštynes bei rabarbarus, virė ir skanavo sriubą, kompotą, pyragus.

Visos projekte dalyvaujančios mokyklos augina vaistažolių darželius, šio susitikimo metu mokiniai pristatė, kaip jiems sekasi, apžiūrėjo katytiškių vaistažolių lysvę.

Susitikimo dalyviai lankėsi Kuršių nerijos nacionaliniame parke, kur vadovaujami botanikos specialistės mokėsi pažinti vaistinius augalus. Pagramančio regioniniame parke vietinė žolininkė mokė rinkti augalus, supažindino su jų savybėmis bei vaišino arbata, o žolininkė iš Beržoro, esančio Žemaitijos nacionaliniame parke, mokė pasitikrinti, ar iš tiesų vaistažolė tinka. Klaipėdos Universiteto botanikos sode mokiniai gamino herbariumus, o Rambyno regioniniame parke – gydančias arbatas.

Po tokios užimtos savaitės atsipalaiduoti visi galėjo Energetinių labirintų parke.

Susitikimą primena prie mokyklos pasodintas ginkmedis, o projektas tęsiasi ir dalyviai jau galvoja apie naują susitikimą, kuris spalį vyks Kipre.jaunimo banga spaudos remimo fondo