Šiandien laikomas konstitucijos egzaminas

Konstitucijos-egzaminasMinint 20-ąsias Lietuvos Respublikos Konstitucijos metines šiandien, spalio 4 d. šalyje vyksta pirmasis Konstitucijos egzamino etapas. Išankstinės registracijos duomenimis šiemet Konstitucijos egzaminą laikys apie 45 tūkst. gyventojų. Piliečiai kviečiami pasitikrinti savo žinias apie pagrindinį šalies įstatymą.

Mokyklose egzaminas laikomas nuo 9 val., savivaldybėse – 12 val. Šilutės rajono savivaldybėje egzaminas vyks savivaldybės didžiojoje salėje, Dariaus ir Gireno g. 1, Šilutė. Savivaldybėse laikyti egzaminą kviečiami ir iš anksto neužsiregistravę piliečiai.

Gražia tradicija tapusį projektą inicijuoja Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, jo globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Konstitucijos egzaminas yra puiki proga kiekvienam iš mūsų dar kartą prisiminti, kokiomis vertybėmis remiantis kuriame savo valstybę ir gerovę joje, ar gerai išmanome savo teises ir pareigas, kodėl jos svarbios. Labai svarbu, kad šiame dokumente įrašyti vertybiniai pamatai būtų tvirti kiekvieno iš mūsų galvoje ir širdyje, nes tik tuomet ant jų tvirtai stovėsime ir visi kartu, mūsų valstybė“, – sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Konstitucijos egzamino dalyviai dėl geriausiai išmanančio pagrindinį šalies įstatymą vardo varžysis atskirose grupėse: piliečiai ir nuteistieji; teisę studijuojantys ir teisinį išsilavinimą turintys asmenys; moksleiviai pagal amžiaus grupes: 1-4 klasių, 5-7 klasių, 8-10 klasių ir 11-12 klasių; taip pat atskira grupė išskiriama egzaminą laikančiųjų internetu.

Egzaminą laikyti bus galima Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybėse, mokyklose, universitetuose, Seime (Seimo nariai ir valstybės tarnautojai), įkalinimo įstaigose, o taip pat ir internete specialiai sukurtoje naujienų portalo „Delfi“ rubrikoje „Konstitucijos egzaminas“.

Kviesdamas visus Lietuvos piliečius aktyviai dalyvauti šioje akcijoje, visuomenės veikėjas ir grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas teigė, kad Konstitucija suteikia teisę visiems Lietuvos piliečiams gyventi laisvai ir oriai, ginti savo laisvę ir orumą.

„Todėl Konstitucijos žinojimas yra žmogaus laisvės ir orumo pagrindas“, – kalbėjo A.Kaušpėdas.

Pirmojo etapo dalyviai, teisingai atsakę į ne mažiau kaip 25 testo klausimus iš 30, turės teisę dalyvauti antrajame Konstitucijos egzamino etape. Apie patekimą į kitą etapą jie bus informuoti asmeniškai. Antrasis egzamino etapas vyks spalio 18 dieną, ketvirtadienį, 12 valandą. Jame teks atsakyti į 19 testo ir vieną atvirą klausimą.

Konkurso dalyvių darbus centralizuotai vertins speciali kompetentingų ekspertų komisija. Nugalėtojais taps teisingiausiai arba be klaidų į klausimus atsakę dalyviai.

28 geriausiai egzamino užduotis atlikę Lietuvos piliečiai bus iškilmingai apdovanoti Prezidentūroje. Nugalėtojams atiteks Teisingumo ministerijos ir projekto partnerių įsteigti prizai.

Geriausiai egzaminą išlaikę piliečiai ir teisinį išsilavinimą turintys arba jo siekiantys Lietuvos gyventojai bus apdovanoti europarlamentaro prof. Leonido Donskio biuro įsteigtomis kelionėmis į Briuselį aplankant ir kitus Europos miestus: Prahą, Amsterdamą, Briugę, Kylį bei Liubeką.

Taip pat geriausiai egzaminą internete išlaikiusiems gyventojams bus įteikti projekto partnerio – portalo DELFI įsteigti prizai.

Daugiau informacijos apie Konstitucijos egzaminą pateikiama interneto svetainėje http://www.tm.lt/tm/konstitucijosegzaminas/.