Šiandien paskutinis skambutis nuskambės 662 abiturientams

DSC 0173662 – toks gausus būrys abiturientų šiandien rinkosi į paskutiniojo skambučio šventes savo mokyklose. Visi jie jau ruošiasi brandos egzaminams: 428 iš jų šiemet baigia bendrojo lavinimo mokyklas, dar 234 – brandos egzaminus laikys profesinėse mokyklose.   

Visi egzaminai šiemet vyks viename centre – Šilutės pirmojoje gimnazijoje.

Kai visi šilutiškiai šeštadienį šventė miesto gimtadienį, nemažai mūsų abiturientų palinko prie rašto darbų – jie laikė pirmąjį valstybinį brandos egzaminą. Tai anglų kalbos egzaminas, ir šiemet tai vienintelis egzaminas, surengtas savaitgalį.DSC 0222

Beje, kaip tik tokia dalia abiturientus buvo ištikusi ir pernai – ir tuomet pirmasis abitūros egzaminas sutapo su Šilutės miesto švente.

Šiemet abiturientų turime žymiai mažiau nei pernai: bendrojo lavinimo mokyklas baigia 7,8 proc. mažiau, o profesinėse brandos egzaminus laiko 10 proc. mažiau merginų ir vaikinų nei pernai.

Į gyvenimą išeinantys jaunuoliai šiemet laikys 11-os dalykų valstybinius brandos egzaminus. Norintieji gauti brandos atestatus privalės išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinktą egzaminą.

Tokią statistiką surinko Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Žemailienė.

Pagrindinės sesijos maratoną užbaigs informacinių technologijų valstybinis brandos egzaminas, kuris vyks birželio 19 d.

Daugiau nuotraukų: Facebook albume