Šiandien su bibliotekų lankytojais virtualiai bendraus poetas Marcelijus Martinaitis

Marcelijus MartinaitisŠiandien nuo 14 val. bibliotekų lankytojai virtualiai bendraus su vienu garsiausių šalies poetų, legendinių „Kukučio baladžių“ autoriumi, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu M. Martinaičiu. Kaip teigė pats svečias, šiame projekte jis sutiko dalyvauti norėdamas patenkinti savo smalsumą.

Virtualių pašnekesių ciklas su kultūros ir meno garsenybėmis bibliotekose įsibėgėja. Pirmasis susitikimas su Algimantu Čekuoliu sutraukė per 6,5 tūkst. žmonių auditoriją. Šiandien tiesioginės internetinės transliacijos metu į bibliotekų lankytojų klausimus atsakinės poetas Marcelijus Martinaitis.

„Akivaizdu, jog bibliotekų lankytojai, ypač vyresnio amžiaus ir kaimo gyventojai, yra išsiilgę bendravimo su šalies kultūros įžymybėmis. Pirmąją transliaciją stebėjo per 800 šalies bibliotekų bei per 6 tūkst. jų lankytojų. Atsiliepimai apie transliaciją puikūs, tad neabejojame, jog ir antrasis mūsų svečias prie kompiuterių sutrauks ne mažesnį būrį gyventojų“, – sakė projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

„Man virtualus pasaulis yra vis dar naujovė. Kartais užmetu į jį akį, paskaitau komentarus ar laiškus, bet tam reikia daug laisvo laiko. Tiesą sakant, ne visuomet esu patenkintas tuo, ką matau internete, bet pasitaiko ir labai įdomių dalykų. Susitikti virtualiai su žmonėmis man labai smalsu“, – teigė poetas.

Bibliotekų lankytojų dar lauks kino, televizijos ir teatro aktorius, diplomatas Juozas Budraitis. Virtualus pašnekesys su juo vyks vasario 21 d.

Susitikimų ciklo metu ir po jų gyventojai gali į viešumą iškelti ir savąsias kultūros, meno ar kitų sričių žvaigždes. Tokią galimybę jiems suteikia praėjusią savaitę startavęs konkursas „Mano krašto portretai“, kviečiantis sukurti skaitmeninius kūrinius apie iškilų savo krašto žmogų, jo darbus ir idėjas. Tokį pristatymą gali sudaryti tiek nuotraukos, tiek garso ir vaizdo įrašai, tiek tekstinė informacija.

Skaitmeniniai kūriniai iki kovo 1 d. bus talpinami svetainės www.grazitumano.lt/map interaktyviame žemėlapyje, o nugalėtojus išrinks vertinimo komisija. Geriausiųjų autoriai bus apdovanoti skaitmeniniais fotoaparatais. Išsamesnę informaciją apie dalyvavimą konkurse galima rasti adresu www.grazitumano.lt.