Šiandienos pirmokai – rytojaus einšteinai. „Mokykla 2013“ švietimo paroda

school childrenKas galėtų suskaičiuoti, kiek einšteinų ir galilėjų šiemet atėjo į pirmąją klasę? Tūkstančiai, o gal tik keletas?

Kiekvienas pirmoką į mokyklą išleidžiantis tėvas tiki, kad jo vaikas – išskirtinis. Vaiko protas yra imlus ir atviras, tad vienas iš esminių klausimų, užduodamų ugdymo specialistams – kokiomis žiniomis praturtės mano vaikas mokykloje?

Kaip jis bus ugdomas? Koks mokytojas augins jo asmenybę? Kaip skatinti vaiką atrasti, ieškoti, pažinti pasaulį, puoselėti jo smalsų protą ir norą mokytis?
Šiuos klausimus nagrinės trečioji mokymo priemonių ir mokyklų įrangos paroda „Mokykla 2013“.

Paroda „Mokykla“ – vienintelis visą švietimo bendruomenę – mokinius, mokytojus, mokyklų administraciją, tėvus, neformalaus ugdymo specialistus jungiantis renginys Lietuvoje, pristatantis naujausias mokymo tendencijas ir inovatyvių technologijų naudojimą ugdyme.

„Šių metų parodoje norime aktualiai ir netradiciškai kalbėti apie gamtos mokslų mokymo būdus bei priemonių panaudojimą kitų disciplinų dėstyme, – teigia parodos projekto vadovė Agnė Žekonytė. – Juk didžioji dalis mokyklose dėstomų dalykų – įvairialypiai gamtos reiškiniai, be to, šiuos mokslus kremta visi aliai vieno – nuo pirmokėlio iki abituriento“.

Parodoje bus galima pamatyti, kaip, narpliodami dangaus kūno atsiradimo teorijas ar pro skaitmeninį teleskopą stebėdami kometos judėjimą dangaus skliautu, vaikus galime mokyti ne tik astronomijos, bet ir tautosakos pagrindų, supažindinti su senųjų žvaigždėlapių kūrimo principais ar pristatyti didžiųjų atradėjų istoriją.

O interaktyviais parodos renginiais siekiama parodyti, jog norint užauginti plataus akiračio, kūrybingai mąstantį vaiką kiekvienas mokytojas turėtų gebėti demonstruoti sąsajas tarp įvairių mokslų, skirtingų laikotarpių subrandintų idėjų.

„Mokykloje 2013“ veiksiančioje interaktyvioje klasėje lankytojai – mokytojai, mokiniai ir jų tėvai – galės tiesiogiai stebėti alternatyvias pamokas, patys išbandyti įvairias priemones ir taip semtis įkvėpimo visiems mokslo metams.

Kitus parodos renginius sies aktuali ne tik atskirai mokyklai, bet ir visai valstybei lyderystės švietime tema.Parodos metu vyks švietimo vadovų forumas, kuriame bus apžvelgtos lyderystės švietime stiprinimo gairės, išryškėjusios Lietuvos pirmininkavimo ES renginiuose, pristatomos sėkmės istorijos, vyks diskusijos.

Forumo dalyvė ir projekto „Lyderių laikas“ vadovė Rasa Šnipienė teigia, kad lyderiu gali būti kiekvienas, kuris nuolat mokosi, ugdosi reikalingas kompetencijas, gilinasi į jį dominančias sritis ir prisiima atsakomybę už šalies ateitį.

Parodos lankytojus taip pat kvies „Mokytojų kambarys“, kuriame visi norintieji galės pasidalinti įžvalgomis, ką jiems reiškia lyderystė švietime, kaip ji galėtų būti įgyvendinama, kokios naudos atneštų mokyklai ir mokiniui ir, žinoma – koks turėtų būti tikras lyderis.

Edukologės Meilės Lukšienės 100-ųjų gimimo metinių proga bus pagerbti mokytojai šviesuoliai, o iš anksto atrinktos mokinių komandos varžysis organizacinių, meninių, derybinių gebėjimų ir žinių taikymo užduotyse. Visas tris dienas parodos dalyviai turės galimybę ugdytis lyderystės įgūdžius, bendradarbiauti, mokytis vieni iš kitų.

Jau trečius metus organizuojama paroda „Mokykla“ siekia tapti švietimo bendruomenės idėjų kalve – vieta, kur susitinka įdomiausios įžvalgos, aktualiausios temos, užsimezga draugystės ir įskeliama smalsumo kibirkštis mokiniui, mokytojui, mokyklai.

Paroda „Mokykla 2013“ vyks gruodžio 6–8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Organizatoriai: Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.