Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Saugose

sausu bibliotekaDangus vis dažniau apsiniaukia negailėdamas darganoto oro, medžiai, susigėdę savo nuogumo, ruošiasi žiemos miegui. Taip norisi šilumos, jaukumo, nes iki Kalėdų dar ilgas laukimas. Tikriausiai dėl to žmonės, gyvenantys aplink Baltiją ar toliau į šiaurę, iki pat Norvegijos fiordų ir Grenlandijos ledynų, sugalvojo Šiaurės šalių bibliotekų savaitę.

Šiaurės šalys apima regioną Šiaurės Europoje ir Šiaurės Atlante. Visos šios šalys naudoja Šiaurės kryžių savo vėliavose.

Kiekvienas užaugome su Šiaurės šalių rašytojų Astridos Lindgren (Švedija), Tuvės Janson (Suomija), Hanso Kristiano Andersono (Danija) pasakų herojais.

Lapkričio 11-17 d. vyksta tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šiaurietiška šviesos ir knygos šventė Lietuvoje rengiama šešioliktą kartą. Bibliotekų savaitės renginiai primena mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikia progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais.

Šių metų tema – „Žiema šiaurėje“. Projekte dalyvaujančios Saugų bibliotekos bibliotekininkė Regina Juškienė parengė Šiaurės šalių rašytojų knygų parodą ir pakvietė Saugų vaikų darželio ugdytinius kartu su auklėtoja Z.Poškiene ir Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos trečiokus su mokytoja D.Kuriene pasisvečiuoti bibliotekoje ir paklausyti balsu skaitomos pasakos, pamatyti elektroninę knygų skaityklę.

Bibliotekininkė vaikams papasakojo, kad elektroninės – tai tos pačios knygos, kurias skaitome atspausdintas ant popieriaus, tik išleistos elektroniniu formatu. Jas galima  skaityti kompiuteryje, mobiliajame telefone ar specialiame elektroninėms knygoms skaityti skirtame įrenginyje – elektroninių knygų skaityklėje, kurią jau turi ir Saugų biblioteka.

Vaikai klausėsi bibliotekininkės skaitomos pasakos, susipažino su Šiaurės šalių literatūriniais lobiais, apžiūrėjo dailės studijos mokinių darbų parodą „Ruduo mokyklos parke“ ir elektroninių knygų skaityklę.