„Sidabrinės nendrės“ premija – žmogui, kurio „visur daug ir visur pilna“

Penktadienį posėdžiavusiam prestižinės rajono „Sidabrinės nendrės“ premijos skyrimo komisijos nariams teko išties nelengvas uždavinys – iš keturių šiemet premijai pristatytų kandidatų išrinkti vieną.

Prestižinė „Sidabrinės nendrės“ premija šiemet bus įteikta ilgamečiam renginių organizatoriui ir vedėjui M. Budraičiui.

Juo sudėtingiau buvo dėl to, kad šie keturi kandidatai vienija aštuonis krašto gyventojus ir visi jie – Šilutės rajone gerai žinomi ir jos vardą garsinantys žmonės. Kaip pastebėjo kai kurie komisijos nariai, derlius neįtikėtinai solidus, o visi kandidatai – tikros mūsų krašto žvaigždės.

Visgi daugumos nuomonės sutapo – „Sidabrinė nendrė“ šiemet bus įteikta Marijui Budraičiui.

Visi kandidatai verti premijos

„Šilutės naujienose“ jau informavome, kad šiemet prestižinei savivaldybės premijai pristatyti kaip niekada solidūs ir premijos verti kandidatai.

Premiją siūlyta įteikti Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojams Dainai Nognienei, Živilei Skirkevičienei, Nedai Jencienei, Arnoldui Milukui, Andriui Sirtautui. Šias kandidatūras pristatė Šilutės Hermano Zudermano draugija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės gražinimo draugija, Salos etnokultūros ir informacijos centras.

Buvusį ilgametį žurnalistą, o pastaraisiais metais dar ir rašytoją Stasį Mėlinauską pristatė Šilutės kraštotyros draugija, Šilutės H. Šojaus muziejus, Šilutės kultūros ir pramogų centras, Šilutės Sąjūdžio grupės nariai ir Šilutės iniciatyvinės grupės pirmininkas (1988 – 1990) Virgilijus Skirkevičius, Šilutės miesto Garbės pilietis Antanas Krušnauskas, Žemaičių Naumiesčio bendruomenė, rekomendaciją taip pat pateikė ir Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“.

Vilkytiškį, žinomą daugelio ralio – kroso varžybų dalyvį ir organizatorių Kazimierą Gudžiūną pristatė Saugų seniūnija.

Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas – taip pat M. Budraičio sugalvotas ir kasmet vedamas renginys.

Išrinktas balsų dauguma

Premijai pristatytas ir žinomas daugelio strateginių krašto renginių organizatorius bei vedėjas, poetas Marijus Budraitis. Jo kandidatūrą pristatė Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, Šilutės kamerinis dramos teatras, Salos etnokultūros ir informacijos centras, Kintų Vydūno kultūros centras, Žemaičių krašto etnokultūros centras, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras, Šilutės rajono seniūnai, Šilutės turizmo informacijos centras, rekomendacijas pateikė ansamblio „Jonis“ vadovas Pranciškus Trijonis, VšĮ „Šilutės sportas“, Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis.

Be to, komisija kasmet svarsto ir ankstesniais metais pristatytas kandidatūras, jeigu nepavyksta susitarti dėl vienos iš naujai pasiūlytų. Jei taip būtų nutikę šiemet, būtų svarstytos dar ir rusniškio laivadirbio Simo Knapkio bei bėgimo entuziasto Romo Bernoto kandidatūros.

Visgi žvelgti atgal neprireikė, nes dauguma komisijos narių savo balsus atidavė už M. Budraitį.
Išties būtų sunku pervertinti šio žmogaus indėlį į mūsų krašto gyvenimą. Tai ir inicijuota begalė sporto renginių, tai ir kraštiečius žavinti poezija bei jos posmais sukurtos dainos, nuolat skambančios šventėse ir viešojoje erdvėje. Kartu tai ir nuolat organizuojami bei vedami žymiausi krašto renginiai. Jau nekalbant apie žymųjį Žuvienės virimo čempionatą, kuris garsą apie Šilutę jau seniai skleidžia ne tik mūsų rajone, ne tik visoje Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų.

M. Budraitis jau yra apdovanotas ir „Lietuvininkų vilties“ premija.
Kaip taikliai išsireiškė vienas iš komisijos narių, „visur jo daug ir visur jo pilna“.

Beje, pats Marijus taip pat daug metų dalyvavo komisijos darbe, tačiau šiemet atsisakė, motyvuodamas tuo, kad jam, pasiūlytam kandidatu, tai būtų neetiška.

Įteikimas atidedamas

Priminsime, kad „Sidabrinės nendrės“ premija – tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama asmeniui ar kolektyvui už ypatingus darbus ir nuopelnus garsinant Šilutės kraštą. Premija įsteigta 1995 m. ir ją sudaro vardinis diplomas, dovana ir laureato ženklas bei 5 MMA dydžio piniginė premija, skiriama iš rajono kultūrinės veiklos programos lėšų.

Premija teikiama minint Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, tam pačiam asmeniui ar kolektyvui ji teikiama vieną kartą.

Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė apgailestavo tik dėl to, kad šiemet šią iškilią datą premija nebus įteikta dėl visiems žinomų priežasčių – dar nesibaigė karantinas. Tačiau ji patikino, kad M. Budraičiui ji bus įteikta artimiausiu metu, kai tik bus atlaisvinti karantino suvaržymai.