Šiemet laivybos sezonas – savaite ilgesnis

Susisiekimo ministerija praneša, kad laivybos sezonas šiemet, lyginant su pernai, tęsis visa savaite ilgiau. Balandžio 9 d. paskelbta navigacijos pradžia Lietuvos valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliuose tęsis iki lapkričio 14 d. Šiemet jo trukmė – 220 parų - savaite ilgiau nei pernai.

Šiemet pramogauti vidaus vandenyse galėsime ilgiau nei praėjusiais metais.

Laivybai jau paruošta Nemuno upė nuo Kauno iki Atmatos žiočių bei Kuršių marios. Juose paženklintas laivakelis, nuolat tikrinami gyliai ir vykdomi valymo darbai. Likusieji valstybinės reikšmės vandens keliai bus paruošti iki gegužės 1 d.

Iš viso 2020 m. bus eksploatuojama 445 km valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių. Šiais metais naujai pradėti eksploatuoti papildomi vandens keliai Kuršių mariose: Atšaka į Ventę 1,6 km. ir Dreverna – Svencelė – 3 km.

Kaip ir praėjusiais metais, populiariausi vandens keliai paženklinti šviečiančiais ženklais. Kituose keliuose bus sustatyti nešviečiantys ženklai.

Informacija apie eksploatuojamų valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių gylį skelbiama VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos puslapyje, skiltyje „Vandens gyliai“.

VĮ Vidaus vandens kelių direkcija linki saugaus ir smagaus naujo laivybos sezono ir primena, kad būtumėte atidūs, kadangi Nemuno upėje (už laivakelio ribų) yra hidrotechnikos statinių – bunų, kurių, esant aukštesniam vandens lygiui, nesimato, todėl būtina vadovautis laivakelį žyminčiais ženklais. Primename, kad dešinioji laivakelio pusė yra ženklinama raudonais kelio ženklais, o kairioji – žaliais.