Šiemet sausra, bet Lietuvoje būta ir smarkių liūčių

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) informuoja, kad vyraujant labai sausiems orams kritulių vis labiau trūksta visoje šalyje, tačiau jų trūkumas labai nevienodas. Tačiau įvairiais metais mūsų šalyje yra buvę visko: štai prieš 56 metus pro Kauno centrą praslinko lokali, bet neįtikėtinai stipri liūtis.

Pasak LHMT, geriausia situacija (mažiausias kritulių deficitas) pastaruoju metu susidarė pietiniame ir pietrytiniame šalies pakraštyje. Blogiausia situacija (didžiausias kritulių deficitas) fiksuojama Vakarų Lietuvoje, kur skaičiuojant nuo balandžio 1-osios trūksta daugiau nei 60 mm kritulių, lyginant su daugiamete balandžio–gegužės norma. Šiose vietovėse fiksuojama ir pavojinga sausra.

Iki praėjusios savaitės pabaigos gausesnių kritulių nebuvo, neprognozuojami jie ir toliau. Anot LHMT, žvelgiant dar toliau prognozės irgi nieko gero nežada laukiantiems sodresnio lietaus.

LHMT dalijasi prieš 56 metus – 1967-aisiais užfiksuotais vaizdais apie tuomet Kaune praslinkusios liūties sukeltą poplūdį ir jo padarinių likvidavimą. Gegužės 23–25 ir 27 dienos tuomet pasižymėjo ypač stipriomis liūtimis. Gegužės 24 d. Dotnuvoje (Kėdainių r.), o gegužės 27 d. Laukuvoje (Šilalės r.) iškrito ypač didelis kritulių kiekis, atitinkamai, 46,6 ir 55,2 mm. Remiantis nuotraukose matomais vaizdais, panašus kiekis kritulių galėjo iškristi ir centrinėje Kauno dalyje, nors miesto pakraštyje esanti meteorologijos stotis tada išmatavo tik 8 mm.

1967 m. gegužė daugelyje šalies vietovių pasižymėjo iki 1,5–2,5 karto didesniu už normą kritulių kiekiu. Tik pajūrio ruože kritulių kiekis atitiko normą.

Parengta pagal meteo.lt