Šienapjūtės pabaigtuvėse į dangų kilo fejerverkai

sienapjutes pabaigtuves sodina mediNors šienapjūtės pabaigtuvės šiemet kiek vėlavo, jau tradicine tapusi Gardamo seniūnijos Užtenenio kaime rengiama jos pabaigtuvių šventė – ne.

Tokios šventės sumanytojas ir jau trečią kartą ją organizuojantis vietos ūkininkas Sigitas JAKŠTAS šiemet ne veltui pripažintas kaimyniškiausiu ir kaimynus labiausiai suburiančiu Gardamo seniūnijos ūkininku ir miestelio šventės metu pelnė specialų prizą.

Pats šienapjūtės pabaigtuvių sumanytojas sako, jog žemdirbiai negali būti tik darbu ir duona sotūs – jiems reikia ir pramogų, ir su kaimynais pabendrauti. Tad neabejoja, kad koks sunkmetis beateitų, šventė jo sodyboje vyks.sienapjutes pabaigtuves stumia rulona

Šienapjūtės pabaigtuvės Užtenenyje kasmet tampa vis masiškesnės. Šiemet į jas susirinko jau apie 100 ne tik šio, bet ir aplinkinių Žakainių, Juškaičių kaimų ir paties Gardamo gyventojų – ir suaugusiųjų, ir vaikų. Rinkosi ne tuščiomis – suneštinėmis vaišėmis stalus nuklojo, varžyboms ir atrakcionams iš anksto pasirengė.

Gardamo šventės metu S.Jakštas į savo šventę iš anksto kvietė visus kaimynus su pačia rajono mere Daiva Žebeliene priešakyje. Tačiau tokių garbių svečių tądien jis nesulaukė.

Bet ūkininkas sako dėl to niekam nepriekaištaujantis. Anaiptol – jis supranta, kad tądien rajono vadovai turėjo priimti olimpinę ugnį ir nugabenti ją į Kintus, kur vyko kelių aplinkinių rajonų žmones sutraukusi Marių šventė.

Tad ūkininkas su kaimynais skerdė kiaulaitę, ruošė šašlykus, o gardamiškiai Rasa ir Gintaras Šarkai dar ir gardų šiupinį išvirė.

Tiesa, šventės dieną dar ne visi ūkininkai tą šienapjūtę buvo užbaigę, mat šiemet šienavimą labai trukdė kone kasdien pliaupę lietūs. Tad ne vienam iki paryčių šventusiam ūkininkui jau kitą savaitę vėl teko sukti į laukus ir užbaigti pašarų ruošą žiemai.

Bet šeštadienį tokios mintys linksmintis, regis, netrukdė nė vienam. Sodybos svečiai rideno šieno ritinį, ropštėsi aukštyn virve, lenkė vieni kitiems rankas ir kitokių rungčių prisigalvojo. Prizų užteko visiems nugalėtojams, mat specialiai tam 1100 litų skyrė Gardamo seniūnija.
sienapjutes pabaigtuves soka
Ūkininkas dėkingas ir kitiems savo rėmėjams ir talkininkams: aplinkiniams ūkininkams Rasai ir Sauliui Oželiams, Zitai ir Vladui Budrikams, Genutei ir Algimantui Andrijauskams, Loretai ir Vidmantui Klingeriams, Vidai ir Zenonui Vingiams, Birutei ir Sikstui Noreikams, Virginijai ir Romui Kumžams, šilutiškiams Rimui Jaruškevičiui bei Mikučių įmonei „Husqvarna“.

Gerą nuotaiką susirinkusiems ir kampe sėdėti nepanorusiems garantavo iš Gargždų užkviesti muzikantai, Gardamo bendruomenės šokėjos ir, žinoma, vidurnaktį į dangų paleisti balionai ir fejerverkai.

„Visų šventėje dalyvavusių kaimynų ir svečių vardu labai norime padėkoti Sigitui ir Audrai Jakštams – ir už šaunią iniciatyvą, ir už skanias vaišes ir gardų alų, už gerą nuotaiką. Sodybos šeimininkams linkime neblėstančios sveikatos, ištvermės ir susitikimo kitais metais – toje pačioje vietoje, tuo pačiu laiku!“, – visų šventės dalyvių padėką perdavė Vilija Kostrubė.

„Jei taip visi sutartinai pečius suremsime ir ruošimės, šventė bus ir kitais metais“, – patikino S.Jakštas.