Pavasariškai šilta žiema susuko galvas sparnuočiams – mūsų krašto dar nepalieka tie iš jų, kurių įprastai šiuo metų laiku jau nebematydavome.
Ventės rago ornitologijos stoties vadovas Vytautas Jusys pasakoja, jog šiuo laiku apsemtose Sausgalvių pievose dar plaukioja apie 400 gulbių giesmininkių. Šie paukščiai įprastai turėtų būti kažkur ties Olandija arba Vokietija, bet akivaizdu, kad į žiemavietes jos išskris gal tik sausio viduryje – kuomet užšals pievos.
Būriai pempių – po keliasdešimt ir 100 paukščių – vis dar stebimi visoje Nemuno deltos teritorijoje. Jų čia jau irgi neturėtų būti, pempės turėtų klykauti kažkur Prancūzijos teritorijoje.
Dar vis yra vieversių, nors pagal laikmetį jie jau turėtų žiemoti Italijos regione.
Nebebūna Lietuvoje šiuo metu ir baltųjų garnių, o šiemet vieną kitą dar vis matome.
Bet labiausiai V.Jusys stebisi trečiadienį pamatęs raibąją pelėdą. Šis paukštis, pasak ornitologo, įprastai gyvena Suomijos, Norvegijos, Karelijos teritorijoje. V.Jusys sako per savo ilgametę praktiką šią pelėdą laisvėje stebėjęs pirmą kartą. Tiesa, prieš kelerius metus Klaipėdoje matė tokią sužeistą.
Lietuvoje raiboji pelėda per 100 paukščių stebėjimo metų pastebėta iš viso tik 16 kartų.
„Per tas 20 minučių, kol mes ją stebėjome, ji suspėjo pagauti 3 pelėnus, o tada mes ją pagavome ir apžiedavome“, – linksmai pasakojo ornitologas.
Rašyti atsakymą