Šiltas rugsėjis pradžiugino pavasario žiedais

 saulegraza dideleKiek šiltesnis nei įprastai rugsėjis šiemet džiugino ir daržininkus, ir mėgėjus pasivaikščioti rudeniškais lapais nuklotais takais, o šilutiškius – dar ir prasiskleidusiais pavasariniais žiedais.

 Rugsėjis – saulėtas ir šiltas

Šilutės hidrometeorologijos stoties specialistai užfiksavo, kad šių metų rugsėjo vidutinė temperatūra buvo 2 laipsniais aukštesnė nei vidutinė daugiametė. Šilutėje temperatūros vidurkis buvo 13,9 laipsnių šilumos.

Stebėtoja Onutė Einikienė sakė, kad aukščiausia rugsėjį užfiksuota temperatūra buvo net 23,8 laipsnio. Per mėnesį buvo 7 dienos, kai oras sušilo iki daugiau nei 20-ties laipsnių, nemažai ir tokių dienų, kai temperatūra viršydavo 18-19 laipsnių.

Daugiau nei įprastai rugsėjį šiemet turėjome ir saulėtų dienų. Stebėtojai suskaičiavo, kad saulės spindėjimo trukmė per rugsėjį šiemet buvo apie 200 valandų, kai daugiametis vidurkis yra maždaug 30-čia valandų trumpesnis. 
 
Pirmoji rugsėjo pusė buvo lietingesnė, vėliau įsivyravo beveik visai sausi orai. Vis dėlto per mėnesį iškritęs kritulių kiekis buvo artimas normai – 136 mm.forzicija zydi

Nustebino saulėgrąžos dydis

Saugų seniūnijos Žemaitkiemio kaime gyvenantys Onutė ir Zenonas Danusevičiai šį rudenį džiaugiasi ypač užderėjusiomis saulėgrąžomis. Šeima saulėgrąžas augina kasmet. Šiemet jas sėjo radę dar pernai nepanaudotų sėklų. Ir labai nustebo, kai iš tų senų sėklų išaugo įspūdingo dydžio saulėgrąžos.

Pamatavę jau nupjautą vienos sulėgrąžos galvą, pamatė, kad jos skersmuo siekia kone 60 cm. Šioji taip užderėjo gal todėl, kad juoko dėlei buvo pasėta darželyje, tarp gėlių. „Gal jai saulėta pietų pusė taip patiko?“ – svarsto Onutė ir Zenonas.
Gal didžioji ir dar būtų augusi, bet ją išvertė prieš porą savaičių siautęs vėjas.

Šilutės P.Jakšto gatvės daugiabučiuose gyvenantys žmonės vis dar džiaugiasi bene ankstyviausio pavasario pranašo – forzicijų žiedais. Geltonais žiedeliais pasipuošė net keli šioje gatvėje, šalia penkiaaukščių namų, augantys forzicijų krūmai. Tiesa, žiedais apkibo tik po vieną šakelę.