Šilutė aštuntą kartą tapo seniūnijų sporto žaidynių nugalėtoja

seniuniju zaidynes futbolininkaiSavaitgalį per 200 seniūnijų atstovų dalyvavo Šilutės rajono seniūnijų sporto žaidynėse – susirungė aštuoniose sporto rungtyse. Išdalintos 33 taurės, 126 medaliai.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad jau aštuntą kartą čempionų titulą iškovojo Šilutės komanda (seniūnas Raimondas Steponkus), surinkusi 66 taškus. Antroji vieta atiteko juknaitiškiams (seniūnas Alfredas Gaubys) – 42 tšk., trečioji – rusniškiams (seniūnė Dalia Drobnienė), surinkusiems 37 tšk.

Dalyviai išsiskirstė pagal pomėgius

Kaip jau įprasta, žaidynės nevyko vienoje vietoje. Vieni rinkosi žaisti ar stebėti futbolo rungtynių į miesto centrinį stadioną, ten pat vyko ir smiginio bei virvės traukimo kovos. Tie, kam labiau prie širdies krepšinis, kelias valandas praleido prie Pamario pagrindinės mokyklos įrengtoje „Time Team” aikštelėje. Parko tinklinis buvo žaidžiamas prie pylimo įrengtoje aikštelėje, stalo tenisas – Traksėdžių mokykloje, šaškių, šachmatų mėgėjai susibūrė Gluosnių gatvėje esančioje krepšinio salėje.

Visi suvažiavusieji džiaugėsi puikiu oru, o VšĮ „Šilutės sportas” direktorius Dainius Gricevičius nepraleido progos ir pajuokauti. Pasak jo, jis „užsakė” tokį orą, kad tik seniūnijų komandos atvažiuotų į Šilutę. Toks puikus oras mūsų krašte patiko ir Krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui, kuris kartu su Seimo nariu Artūru Skardžiumi atvyko stebėti futbolo rungtynių.

Rajono vadovai pasirūpino dideliu kiekiu žirnių košės, kurią išvirė pasieniečiai.seniuniju ziadynes budreckas medalis

Juknaitiškiai – futbolo lyderiai

Mažojo futbolo varžybose (6×6) dalyvavo 5 komandos. Lygių neturėjo Juknaičių futbolininkai: jie per visas rungtynes įmušė 27 įvarčius, o praleido vos 5. Toks puikus žaidimas ir lėmė, kad būtent šios komandos vyrai pasipuošė auksu: R.Šmitas, L.Pėteris, broliai T. ir M.Rumkiai, E.Ciparis ir M.Lilius. Antrosios vietos medaliai atiteko rusniškiams, trečiosios vietos – šilutiškiams, ketvirtoji vieta atiteko Švėkšnos futbolininkams, penktoji – Saugų.

Krepšinį 3×3 žaidė 7 komandos, suskirstytos į du pogrupius. Pusfinalyje susitiko Šilutės, Švėkšnos, Juknaičių ir Vainuto seniūnijų atstovai. Čia švėkšniškiai įveikė vainutiškius, o šilutiškiai nugalėjo juknaitiškius, tad dėl I vietos žaidė Šilutės ir Švėkšnos komandos. Susitikimas baigėsi 10:4 šilutiškių naudai.

Aukso medaliais pasipuošė Šilutės krepšininkai: Žygimantas Ūselis, Lukas Petkevičius ir Marius Jonikas. Antroji vieta atiteko švėkniškiams, trečioji – vainutiškiams, ketvirti liko Juknaičių krepšininkai, penkti – Katyčių, šešti – Usėnų, septinti – Saugų.
Moterų gatvės krepšinio varžybose buvo vos trys komandos – Šilutės, Švėkšnos ir Juknaičių. Lygių sau neturėjo ir čempionių vardus iškovojo šilutiškės Loreta Stančiauskienė, Renata Radišauskaitė ir Danguolė Černeckytė. II vietą užėmė Švėkšnos komanda, III vietą – Juknaičių.

Šaškės, šachmatai, stalo tenisas, tinklinis, virvės traukimas

Šaškių varžybose dalyvavo 5 rinktinės, šachmatų – 4. Komandas sudarė po 2 vyrus ir dvi moteris.

Šaškininkų turnyro nugalėtojais tapo šilutiškiai Algirdas Dulinskas, Romualdas Šimanauskas ir Adelė Bružienė. II vietą užėmė Rusnės komanda, III vietą – naumiestiškiai, IV – švėkšniškiai, V – Katyčių šaškininkai.

Šachmatų varžybose taip pat geriausiai sekėsi šilutiškiams (Antanas Vismantas, Aloyzas Tubutis ir Laima Milašienė). II vietą užėmė Saugų komanda, III – Katyčiai, IV – Juknaičiai.

Mažąją raketę valdyti panoro 5 seniūnijų komandos: Šilutės, Juknaičių, Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Vainuto. Pirmieji buvo šilutiškiai L.Ličinchai, G.Valančius ir S.Jakubauskienė, antra – Juknaičių komanda, bronzos medaliai teko naumiestiškiams stalo tenisininkams.

Linas Gedvila, Valdas Gečas ir Gintaras Milkintas parko tinklinyje atstovavo Šilutei ir, iškovoję I vietą, pridėjo prie bendro taškų skaičiaus 10 taškų. Rusnės tinklininkams teko II vieta, treti buvo švėkšniškiai. Saugų komanda užėmė IV vietą, Katyčių – V vietą, Usėnų – VI vietą.

Nors galvota, kad krepšinį žaidžia mažai moterų komandų, bet tinklinio varžybose jų buvo dar mažiau – vos dvi. Šilutės seniūnijos tinklininkės Danguolė Černeckytė su dukra Fausta bei Rita Kutkaite nugalėjo komandą iš Juknaičių. Šilutiškėms atiteko auksas, juknaitiškėms – sidabras.

Virvę traukė 5 komandos. Burtų keliu paaiškėjo, kad Katyčių stipruoliai be kovos iškart pereina į antrą etapą. Juknaitiškiai atidavė nemažai jėgų, kol įveikė Saugų virvės traukikus (2:1), rusniškiai buvo pranašesni už šilutiškius (2:0). Finale rusniškiai susitiko su Juknaičių stipruoliais, kurie prieš tai įveikė rezultatu 2:0 Katyčių sportininkus. Finalinėje kovoje nepadėjo net tai, kad pats Juknaičių seniūnas A.Gaubys laikė virvės galą, bet Rusnės vyrai, gal įkvėpti savo seniūnės D.Drobnienės, Juknaičių vyrus lyg žuvis pritraukė į savo „kranto” pusę.

Auksas atiteko rusniškiams R.Cipariui, A.Urbonui, E.Balčėnui, D.Kairiui, M.Paulauskui ir A.Toliušiui, sidabras – juknaitiškiams, treti liko katytiškiai, ketvirti – šilutiškiai, penkti – saugiškiai.

Smiginis – seniūnų rungtis

Trys bandomieji, trys įskaitiniai metimai – tai seniūnų smiginio rungtis. Jiems rungtyniaujant netrūko ir linksmų replikų. Švėkšnos seniūnui Alfonsui Šepučiui bei Šilutės seniūnui Raimondui Steponkui bandomuosius metimus pavyko atlikti taikliau nei du įskaitomus metimus. Tada iš kažkur pasigirdo siūlymas keisti bandymus: pirma sumesti įskaitinius, o paskui tik bandyti…

Geriausiai strėlytes mėtyti sekėsi Žemaičių Naumiesčio seniūnui Jonui Budreckui, jis surinko 23 taškus. II vietą, surinkęs 20 taškų, laimėjo usėniškis Algirdas Rauktys, III vieta atiteko juknaitiškiui A.Gaubiui (19 tšk.). Kiti seniūnai vieną kitą tašką pridėjo prie bendro savo seniūnijų komandų kraičio.

Suvedus rajono seniūnijų sporto žaidynių rezultatus, komandos išsirikiavo tokia tvarka: Šilutė – 1 vieta (61 tšk.), Juknaičiai – 2 vieta (42 tšk.), Rusnė – 3 vieta (37 tšk.), Švėkšna – 4 vieta (34 tšk.), Saugos – 5 vieta (25 tšk.), Katyčiai – 6 vieta (21 tšk.), Usėnai – 7 vieta. (16 tšk.), Vainutas – 8 vieta (16 tšk.), Žemaičių Naumiestis – 9 vieta (15 tšk.).

Komandos nugalėtojos atstovaus Šilutės rajonui šalies seniūnijų zoninėse – atrankinėse varžybose, kurios vyks Gargžduose rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje. Finalai – Utenoje, rugsėjo 19 dieną.