Šilutė atrodo gėdingai: nei šviesos, nei vaizdo kamerų

naktine silute rolandoNaujasis Šilutės policijos vadovas Sigitas Mikutavičius sako, kad ypač gražus Šilutės miestas, palyginti su aplinkiniais, kai kuriais aspektais atrodo išskirtinai gėdingai: mieste iki šiol nėra nė vienos gatvių vaizdo stebėjimo kameros ir naktimis gatvėse tamsu nors į akį durk.

Šilutėje – tamsu

Pokalbyje su „Šilutės naujienomis“ S.Mikutavičius sakė, kad vaizdo kameras gatvėse jau seniai įsirengė visi aplinkiniai miestai: Šilalė, Tauragė, Palanga, jau nekalbant apie uostamiestį.

Vaizdo kameros – puiki nusikaltimų prevencijos priemonė, padedanti ir išaiškinti nusikalstamas veikas.

Žinia, nusikaltimui ryžtis sunkiau, jei gatvėje, kur jis planuojamas, šviesu. Bet didžiojoje dalyje Šilutės – tamsu.

„Pažiūrėkite, kada užregistruojama daugiausia užpuolimų, muštynių ir kitokių viešosios tvarkos pažeidimų mieste? Savaitgaliais – vakarais ir iki paryčių“, – sako S.Mikutavičius.

Reikėtų 2,5 karto daugiau pinigų

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus sako, kad išties naktimis minimaliausiu režimu apšviečiamas tik miesto centras. Keliose šoninėse gatvelėse šviesu būna tik iki 24 valandos ar 1 valandos nakties ir nuo 5 val. ryto.

„Apšvietimas kainuoja, o pinigų nėra“, – kaip visada trumpai paaiškina R.Steponkus. 

Šiuo metu miesto ir gretimų seniūnijos kaimų apšvietimas seniūnijai per metus atsieina apie 180 tūkst. litų: pavyzdžiui, birželį – apie 5 tūkst., o gruodį – iki 30-ties tūkst. litų.

„Jei norėtume miestą ir kaimus apšviesti „žmoniškai“, turėtume gauti iki pusės milijono litų kasmet“, – suskaičiavo R.Steponkus.

Beje, jis prisiminė neseniai naktį važiavęs per Šilalę, ten irgi buvę taip pat, kaip Šilutėje, – tamsu.

R.Ambrozaitis – už prevenciją

Vaizdo stebėjimo kameros ir miesto apšvietimas turėtų būti rajono Savivaldybės rūpestis, tad ir kalbiname jos vadovus.

Administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis pirmiausia priminė, kad jis – visada už prevenciją, kuri, žinia, kainuojanti mažiau nei pasekmių šalinimas.

Direktorius pažadėjo, kad artimiausiu metu surengs Savivaldybės ir komisariato vadovų susitikimą, kurio metu aptars nusikalstamumo prevencijos mieste ir savivaldybės pagalbos policijai galimybes. Žadama kalbėti ir apie vaizdo kamerų įrengimą, aptarti, kurios miesto vietos yra pačios nesaugiausios ir kiek vaizdo kamerų būtų tikslingiausia įrengti. Anot R.Ambrozaičio, reikėtų tiek kamerų, kad būtų rezultatas.

R.Ambrozaitis patikino, kad apie miesto gatvių apšvietimo problemą kalbės su Kontrolės komiteto politikais, o kitų metų Savivaldybės biudžete bus numatytos lėšos ir gatvių vaizdo kameroms įrengti.