„Šilutė“ atvėrė sau kelią į NKL ketvirtfinalį

krepsinis nkl arnas kazlauskasDidžiulį susidomėjimą kėlusios Nacionalinės krepšinio lygos aštuntfinalio rungtynės tarp „Šilutės“ ir Kauno „Žalgirio 2“ komandų ketvirtadienį sužaistos. Paaiškėjo, kad į NKL ketvirtfinalį keliaus Arvydo Straupio treniruojama „Šilutė“, kuri varžovus įveikė 89:83.

Nacionalinė krepšinio lyga nusprendė, kad paskutinės aštuntfinalio rungtynės, kurios dėl techninių kliūčių buvo nutrauktos iki pabaigos likus beveik 6 minutėms, turi būti sužaistos neutralioje vietoje (Radviliškyje) nuo pradžios.

Toks sprendimas netenkino „Šilutės“ vadovų – jie pateikė apeliaciją, tačiau vis dėlto apsisprendė peržaisti rungtynes.

Pirmąjį kėlinį šilutiškiai laimėjo vos vienu tašku – 21:20. Nors pradžioje, sužaidus 4 minutes, rezultatas buvo 13:6 mūsų naudai, bet „Žalgirio 2“ gynėjas Vytenis Jasikevičius ėmėsi iniciatyvos ir sušvelnino rezultatą.

Antrasis kėlinys labiau priminė varžybas, kas daugiau prasižengs arba kas daugiau sumes baudų. Įpusėjus ketvirčiui, 26:27 pirmavo „Žalgiris“, vėliau tolimu metimu žalgirietis J.Tamulis nutolino savo komandą 26:29, tačiau šilutiškis E.Mološčiakas taip pat atsakė tolimu metimu ir atstatė pusiausvyrą 29:29. Po dviejų kėlinių švieslentė rodė 33:34 žalgiriečių naudai.

Trečio kėlinio pradžia irgi palankesnė buvo kauniečiams 35:41. Tačiau tada mūsiškiai V.Kamarūnas ir A.Kazlauskas įmetė po tritaškį, du taškus pridėjo E.Šaulys. Rezultatas – 43:41. Vėliau šilutiškiai nuo varžovų pabėgo net 15 taškų skirtumu, o po trijų kėlinių rezultatas buvo 65:51 „Šilutės“ naudai.

Ketvirtas kėlinys – lemiamas. Mūsiškiams pavyko atsilaikyti ir įrodyti, kad ir kaip buvo kišami pagaliai į ratus, laimėjo stipresni ir vertesni. Aidint finalinei sirenai švieslentė rodė 89:83 – „Šilutės“ pergalė.

Rezultatyviausiai „Šilutės“ komandoje žaidė 20 taškų įmetęs Arnas Kazlauskas. 17 taškų komandai pelnė Eivydas Mološčiakas, 15 – Evaldas Šaulys, 12 – Vytautas Kamarūnas.