Šilutę drebino būgnų improvizacija ir kosmiški Dj setai (foto)

Gatvės muzikos diena Šilutėje. / Martinos Pužaitės nuotr.„Jei Šilutėje nebeliktų potvynių, liktų Gatvės muzikos diena“, – „Šilutės naujienoms“ yra sakęs dainininkas, renginio idėjos autorius Andrius Mamontovas, girdamas šilutiškių dalyvavimą muzikos šventėje.

Šiemet pirmą kartą mieste skambėjo būgnų fiesta – prie improvizuotos ritmų sesijos prisijungti galėjo visi norintys.

Kasmetinis gatvės muzikos dienos koordinatorius Šilutėje muzikantas Vygantas Stoškus džiaugėsi, kad renginys vis auga, tad šiais metais teko net surašyti programą, paskirstant atlikėjams laiką ant pagrindinės scenos. Atsirado ir tokių, kurie buvo neįtraukti į išankstinę programą, bet užsimanė pagroti gitara ir armonikėle.

„Džiugu, kad dabar visi jau žino, kas ta Gatvės muzikos diena, atlikėjų nebereikia raginti. A.Mamontovas išpopuliarino idėją, kad gatvėje groti – madinga“, – sakė V.Stoškus.

Didžiojoje scenoje pasirodė Pamario pagrindinės mokyklos gitaristai, M.Jankaus pagrindinės mokyklos ir Šilutės pirmosios gimnazijos estrados studijos atlikėjai, Šilutės pirmosios gimnazijos gitaros studija, atlikėjai Adas Nausėda, Greta Konaverskytė, bendra Šilutės pirmos ir Vydūno gimnazijų roko grupė „Destrukcija“, Šilutės jaunimo muzikos grupė „Karčemėlė“, reperiai „Šilutės city“, Vakarų kranto jaunimo studijos gitaristų klasė ir grupė „18:20“, lengvo džiazo grupė „Forte“. Skverelyje prie muziejaus skambėjo elektroninė muzika, kai kuriems priminusi kosminius garsus.

Šventės nuolatinis dalyvis – Juozas Algis Mečionis žiūrovus papirko nuoširdumu ir armonikėlės melodijomis. Jis į sceną užlipo pirmasis, o pabaigoje dar padovanojo „sovietinę agitacinę“ dainą „Neišeik, neišeik tu iš sodžiaus“.

Mokytojos Ivetos Ambrulaitienės suburti Pamario pagrindinės mokyklos gitaristai renginyje grojo pirmą kartą. Gitaristai pasirodė pagrindinėje scenoje, stygas brazdino pievelėje prie H.Zudermano paminklo. Pasak mokytojos, mokiniams ypač daug gerų emocijų sukėlė baigiamasis akcentas – galingi būgnų ritmai, net po kelių dienų mokykloje apie tai dalijosi įspūdžiais.

Būgnų fiestai vadovavo profesionalus būgnininkas Mykolas Eva. Diriguodamas būgno lazdele it batuta jis suvaldė šokinėjantį ritmą. Norintieji buvo kviečiami pasiimti bet kokį barškantį instrumentą: nuo kibirėlio iki tamburino ar perkusijos.

I.Ambriulaitienė pasidarė muzikos instrumentą iš stalo kojos, buvo grojančių skardine pripildyta akmenukų. Gitaristai ritmui išgauti panaudojo apverstas savo gitaras.

„Gaila, kad žiūrovai buvo gana pasyvūs ir vangiai prisijungė. Galbūt kitąmet jie taps drąsesni ir gros kartu“, – vylėsi I.Ambrulaitienė.

„Šilutės naujienų“ pakalbinti žiūrovai neslėpė džiaugsmo renginiu ir puikiu oru. Kai kurie, sužavėti muzikos, atlikėjams dovanojo alyvų puokštę. Šilutiškė Nijolė pažymėjo, jog šventėje galėtų dalyvauti daugiau muzikos mokyklos mokinių, o Gatvės muzikos diena pavirstų jų repeticijų erdve. „Nesiūlau fortepijoną išsinešti, bet būtų smagu, jei jie savo smuiką, trimitą, birbybę ar kitą savo muzikos instrumentą kitiems parodytų ir populiarintų“, – sakė Nijolė.

Daugiau nuotraukų albume joomplu:4586 joomplu:4571 joomplu:4568