„Šilutė“ du kartus iš eilės palaužė „Žalgirį 2“

krepsinisSavaitgalį „Šilutės“ krepšininkai, treniruojami Petro Joniko, iškovojo dvi pergales – abu kartus nugalėjo Kauno „Žalgirio 2“ komandą. Namuose kauniečius įveikė penkių taškų skirtumu, o išvykoje dar kartą varžovus parklupdė rezultatu 63:70.

Aikštelėje gražų žaidimą demonstravo po traumos grįžęs Eivydas Mološčiakas, vikrusis Evaldas Šaulys bei Edvinas Alunderis.

Sunki pradžia, bet graži pabaiga

Šilutėje šilutiškiai rungtyniavo septyniese. Komandą paliko D.Matutis.

Rungtynių su „Žalgirio 2“ krepšininkais pradžia nieko gero nežadėjo: įpusėjus kėliniui mūsiškiai atsiliko 8:18. Treneriui P.Jonikui neliko nieko kita, kaip prašyti minutės pertraukėlės.

Gaila, ji nelabai padėjo: mūsiškiai dar pelnė tik du taškus ir po I kėlinio buvo nepavydėtinoje padėtyje – 10:27.
II kėlinio scenarijus buvo kitoks. Treneris, neapsikentęs aukštaūgio Edgaro Sosnovskio pasyvaus žaidimo, jį pasodino ant suolelio. Aikštelėje liko mažesnio ūgio žaidėjai, bet jie parodė puikią gynybą, ir pagaliau metimai pasiekė tikslą.
„Šilutė“ pradėjo tirpdyti kauniečių persvarą ir antrąjį kėlinį net laimėjo 30:16.

Trečiajame kėlinyje K.Jonuškai pavyksta taikliu tolimu metimu išlyginti rezultatą 43:43. Kauno komanda daugiau kaip 6 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o mūsų E.Šaulys iš varžovų atiminėjo kamuolius kaip iš vaikų saldainius. Per III kėlinį mūsų komanda įgijo net 13 taškų persvarą – 65:52.

Sirgaliai vis labiau įsiaudrinę palaikė šilutiškius.

Ketvirtas kėlinys kainavo nemažai nervų visiems, esantiems salėje. Negi taip laukta pergalė vėl mus aplankys?

Likus žaisti minutei, rezultatas buvo 73:68 „Šilutės“ naujai. Didžiulę įtampą E.Mološčiakas užgesino taikliu tritaškiu, dar padidindamas persvarą. „Šilutei“ pavyko – ji įveikė varžovus rezultatu 79:74!

Mūsų komandai taškus pelnė: E.Šaulys – 26, E.Alunderis ir B.E.Kartvraitas (B.E.Cartwright) – po 16, K.Jonuška – 10, E.Mološčiakas – 5, M.Kasiulevičius – 4, E.Sosnovskis – 2.

Apetitas kyla bevalgant

Kitą dieną „Šilutės“ laukė atsakomasis susitikimas su ta pačia komanda. Nors rungtynės vyko Kaune, bet „Šilutei“ netrūko sirgalių – gal tai ir padėjo mūsiškiams puikiai sužaisti ir šias rungtynes.

Nors dauguma manė, kad išvykoje „Šilutei“ nevyks iškovoti pergalės, nes vyrai, namų rungtynėse žaidę vos septyniese, kitą dieną vėl turėjo stoti į mūšį. Bet mūsiškiams pergalės skonis taip patiko, kad nepraleido progos ir dar kartą varžovams įrodyti, kad dabar jie pranašesni.

Jau nuo pirmų minučių Fortūna buvo palankesnė „Šilutei“ – žalgiriečiai vis buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Išvykoje šilutiškiai „Žalgirio 2“ komandą įveikė 63:70.

Daugiausia taškų komandai pelnė E.Mološčiakas – 17, 16 taškų pridėjo E.Alunderis, jam taip pat pavyko atkovoti net 10 kamuolių. 13 taškų pelnė legionierius B.E.Kartvraitas, 12 – E.Šaulys. Abu pastarieji žaidėjai išprovokavo po 6 pražangas, o Evaldas dar atkovojo 6 kamuolius.

Labai džiaugiamės „Šilutės“ pergalėmis ir tikimės, kad ateinančios rungtynės jiems vėl bus sėkmingos – vasario 20 d. „Šilutė“ namuose žais su Raseinių „Rasais“.