„Šilutė“ fanams padovanojo dvi pergales

FSavaitgalį mūsų miesto komanda įveikė varžovus tiek išvykoje, tiek namuose. Išvykoje Klaipėdos komandą „Neptūnas-Akvaservis“ įveikė rezultatu 79:95 ir nutraukė jų pergalių seriją – neleido jiems laimėti penktą kartą iš eilės. O namuose, įvarę nemažai streso sirgaliams, vis dėlto mūsiškiai įrodė, kad turi tvirtą charakterį ir panaikinę 23 taškų deficitą, palaužė Kauno „Žalgiris-2“ ekipą 89:86.

Praeitos savaitės naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos krepšininku pirmą kartą karjeroje tapo „Šilutės“ puolėjas, komandos kapitonas Evaldas Džiaugys.

Iš Klaipėdos – su pergale

Lapkričio 9-ąją „Šilutė“ žaidė Klaipėdoje su „Neptūnu-Akvaservis“ ir jau pirmame kėlinyje parodė tvirtą charakterį, pirmas 10 min. sužaidė rezultatyviau (16:27). Antrame kėlinyje tempo mūsiškiai nemažino ir dar labiau išsiveržė į priekį – 29:50. Trečiasis ketvirtis prasidėjo taikliomis klaipėdiečių atakomis ir jiems pavyko sušvelninti rezultatą iki 35:50.

Vis dėlto mūsiškiai greit susigražino persvarą – po Ronaldo McGhee metimo Laimono Eglinsko vadovaujama komanda vėl pirmavo 21 tašku. Lemiamame ketvirtyje klaipėdiečiai deficitą buvo sumažinę iki 14 taškų, tačiau po finalinės sirenos pergale džiaugėsi mūsiškiai 79:95.
„Šilutės“ komandoje daugiausia taškų pelnė Andrius Globys 18 (4/4 trit.), Mantas Šerkšnas 15, Ronaldas McGhee ir Jamillas Powellas – po 14.
Kai mažiausiai tikiesi…F1

Lapkričio 10 d. vykusių rungtynių pradžią dauguma vadino neįdomiausiomis sezono rungtynėmis. Mūsiškiams labai nesisekė aikštelėje įgyvendinti savo tikslų, o jaunieji žalgiriečiai tuo pasinaudoję krovė savo taškų kraitį, ir po 2 kėlinių jau pirmavo 57:39.

Po ilgosios pertraukos „‘Šilutei“ grįžus į aikštelę pradėta vytis svečius, trečią kėlinį jie laimėjo 24:14, ir tai leido priartėti iki 8 taškų (63:71). L.Eglinskas sakė, kad žaidėjams patarė po pertraukos keisti gynybos ir puolimo sistemą, taip pat „mažais žingsniais sugrįžti į rungtynes“.

Trenerio žodžiai nepraėjo veltui, tempo neatleidę šeimininkai ir IV kėlinyje sėkmingai artėjo, o likus 50 sekundžių „Šilutė“ jau buvo priekyje 85:83. Likus 18 sekundžių iki rungtynių pabaigos E.Džiaugys sumetė dvi baudas ir komanda jau pirmavo 87:83. Bet tai nebuvo pabaiga. Likus 10 sekundžių žalgirietis Nedas Kancleris pataikė tolimą metimą ir skirtumas beliko vos 1 taško – 87:86.

Po pražangos prieš šilutiškį Mantą Šerkšną, krepšininkas sumetė du baudos metimus (89:86). Paskutinė svečių ataka buvo nerezultatyvi, sunkiai pasiekta pergalė mūsų!

Rezultatyviausiai žaidė E.Džiaugys: per 40 minučių pelnė 23 taškus (5/8 dvit., 1/2 trit., 10/15 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir taip surinko 31 naudingumo balą. Andrius Gaidys 15, Andrius Globys (7 atk. kam.) ir Jamillas Powellas po 13, Ronaldas Ghee 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Mantas Šerkšnas 11.

Po rungtynių treneris L.Eglinskas sakė: „Jaučiamės tikrai gerai, nes labai reikėjo šių pergalių. Nenuleidom rankų ir parodėm charakterį. Bet yra ir ko pasimokyti, matome, kur dar turime tobulėti“. Pasak trenerio, pagrindinis aspektas nulėmęs pergales, tai nusiteikimas ir sirgalių palaikymas, kurie palaiko tiek namų rungtynėse, tiek išvykose. O šią sunkią pergalę komanda skiria skeptikams, kurie ją jau buvo „nurašę“.
„Šilutė“ šį savaitgalį žais tik vienas rungtynes išvykoje lapkričio 17 d., Mažeikiuose.