Šilutiškiai jau pastebėjo, kad parke už Šilutės kultūros ir pramogų centro vyksta darbai: darbininkai nuo tiltelio per tvenkinį lupa senas supuvusias lentas, savo eilės laukia speciali technika.
Informuojame, kad prasidėjo ilgai lauktas Šilutės Hugo Šojaus dvaro parko teritorijos sutvarkymo projektas, kurio vertė 393 000 eurų. Parko sutvarkymo darbai vyks iki rudens, per tą laiką šilutiškių pamėgtoje poilsio zonoje bus nutiesti nauji pasivaikščiojimo takai, sužydės gėlynai, bus sutvarkytas apšvietimas ir įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Taigi jau rudenį mūsų parke bus žymiai jaukiau, gražiau ir saugiau.
Parkas ir vėl suspindės
Keletą paskutiniųjų metų miesto puošmena turintis būti parkas daugeliui šilutiškių ir miesto svečių badė akis. Vasaros metu tvenkiniai neretai apželdavo maurais ir nendrėmis, o per tvenkinius įrengtas tiltelis gąsdindavo išpuvusiomis lentomis ir nesaugiais turėklais. Šis vaizdas šilutiškius piktino, nes šioje vietoje lankosi vestuvininkai, šeimos ateina pasivaikščioti, palesinti antis.
Dar pernai Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas žadėjo, kad parko sutvarkymo darbai prasidės šiemet. Pagaliau tas laikas atėjo – parko teritorijoje jau vyksta darbai.
Parke numatoma atnaujinti bei įrengti rekreacinės infrastruktūros elementus: pėsčiųjų takus, įvairius mažosios architektūros elementus, pėsčiųjų takų ir aikštelių apšvietimą, želdynus, kapitaliai atnaujinti tiltelį per tvenkinį. Jau žinoma, kad parke sužydės daugiametės gėlės ir dekoratyviniai medžiai.
Siekiant padidinti teritorijos saugumą planuojama įrengti vaizdo stebėjimo kameras. Jos būtinos, nes šiandien šilutiškiai neretai piktinasi matydami, kaip parke tiesiog dienos metu gamtinius reikalus atlieka asocialūs žmonės. Viliamasi, jog galimybė būti nufilmuotam turėtų juos drausminti.
Sėkmingai įgyvendintas parko infrastruktūros atnaujinimas prisidės prie miesto infrastruktūros patrauklumo didinimo, sustiprins parko, kaip miesto viešosios erdvės (žaliosios zonos) su rekreacine infrastruktūra statusą. Projektas finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis, darbus atlieka Šilutės įmonė UAB „Kavesta”.
Pasak seniūno pavaduotojo, parko tvenkiniai pasitelkus naują technologiją bus valomi vėliau. Tačiau kada bus atlikti šie darbai, kol kas neaišku.
Parke išlikę daug retų augalų
Dvaro kompleksui priklausantis parkas įrengtas H.Šojaus valdymo laikais. Tai – angliško tipo parkas su 3 tvenkiniais ir šiltnamiais. Jame buvo pasodinta 150 veislių medžių ir krūmų, nutiesti takai, įrengtos beržų alėjos, prie pasivaikščiojimo takų pastatyti suoliukai. Parke buvo įrengta sporto aikštė, šaudykla, pastatyti Šaulių draugijos namai, veikė restoranas. Kadangi parkas buvo suformuotas abiejose upės pusėse, teko pastatyti du tiltus – vienas iš jų buvo vadinamas Augusto, kitas – Elžbietos.
Parkas stipriai nukentėjo per Antrąjį pasaulinį karą. Po karo ilgą laiką jis buvo menkai prižiūrimas, gerokai apnyko, žuvo nemažai egzotinių medžių. Tuo laiku jis buvo padalintas į dvi dalis – upės vingyje esanti parko dalis atskirta ir pavadinta J.Janonio parku.
H.Šojus, projektuodamas angliškojo tipo parką taip pat naudojo tik šiam kraštovaizdžiui būdingus augalus. Šiandien parke yra išlikę apie 50 medžių ir krūmų rūšių. Galima atpažinti tokius vietinius medžius kaip mažalapė liepa, klevas, uosis, ąžuolas, kalninė guoba, plaukuotasis ir karpotasis beržai, drebulė, juodalksnis, baltalksnis. Be šių rūšių parke dar auga paprastoji eglė, paprastoji ieva, paprastasis skirpstas, vinkšna, grauželinė ir vienapiestė gudobelės, trapusis ir baltasis gluosniai, paprastasis šermukšnis, šunobelė. Iš krūmų sutinkami paprastieji lazdynai, kalninis serbentas, europinis ožekšnis, šaltekšnis.
Dvaro parke išlikę ir ypač retų rūšių atstovai: balzaminis kėnis, plačiažvynis maumedis, sidabrinis klevas, japoninė magnolija, paprastojo klevo Švedlerio forma ir burgundinis ąžuolas. Kai kurie iš šių augalų, kaip burgundinis ąžuolas ar japoninės magnolijos, buvo pasodinti visai nesenai.
H.Šojaus parkas gali pasigirti ir vietinės reikšmės gamtos paminklais. Tolimajame parko pakraštyje ant Šyšos kranto auga šimtamečiai paprastieji ąžuolai, kurių skersmuo yra 106 – 130 cm, o aukštis siekia 23 m. Šalia šių galiūnų stūkso mažalapės liepos, kurių skersmuo 60 – 140 cm, aukštis 25 – 30 m. Dar vienas milžinas – baltasis gluosnis auga šalia Kultūros ir pramogų centro (skersmuo 150 cm, aukštis 14 m). Ypač įspūdingai atrodo 6 galingi sidabriniai klevai, augantys alėjoje šalia Parko gatvės. Jų skersmuo 60 – 130 cm, o aukštis 24 – 30 m
Beje, greitu metu prasidės ir senojo Šilokarčemos kvartalo atnaujinimo darbai.
Rašyti atsakymą