„Šilutė“ įveikė NKL čempionato lyderius Šakių „Vytį“

F1 nr_21Savaitgalį Laimono Eglinsko vadovaujama „Šilutės“ komanda abejas rungtynes žaidė išvykose. Abu susitikimai – tiek su Vilniaus „Perlu“, tiek su Šakių „Vyčiu“ buvo nelengvi ir dėl pergalės buvo kovojama  iki pat paskutinės minutės.

Vilniuje šilutiškiai, vedami Evaldo Džiaugio išplėšė pergalę rezultatu 85:87. O Šakiuose puikų žaidimą demonstravo J.Perkins – bėgant paskutinėms rungtynių sekundėms jis atliko lemiamą metimą, taip išvesdamas savo komandą į pergalę – 84:86.

Sunki pergalė prieš sostinės krepšininkus

Penktadienį šilutiškiai – vieni Mezon-NKL čempionatų lyderių – svečiuose po atkaklios kovos įveikė Vilniaus „Perlo“ krepšininkus. Mūsiškiams tai buvo trečioji pergalė iš eilės, o šeimininkams trijų pergalių serija po šio susitikimo nutrūko.

Pirmajame kėlinyje per duotas 10 minučių šilutiškiai sumetė 23 taškus, vilniečiai – 19. Antrajame kėlinyje komandos susikeitė taškų kraičiu: šeimininkai sumetė 23 taškus, o mūsiškiai 19. Tad po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 42:42.

Pagrindiniai rungtynių įvykiai vyko ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Iki rungtynių pabaigos likus vos pusantros minutės, vilniečių žaidėjas M.Normantas sumetė abu baudos metimus ir išvedė savo komandą į priekį 85:84.

Likus 19 sekundžių besivarydamas kamuolį suklydo „Perlo“ žaidėjas D.Sirvydis, o šia varžovo klaida pasinaudojęs Justas Nausėdas pelnė taškus iš po krepšio ir sugrąžino persvarą saviškiams – 86:85.

Po minutės pertraukėlės komandoms grįžus į aikštelę, kamuolys priklausė šeimininkams. Netrukus M.Normantas ir vėl suklydo, o vilniečiai buvo priversti tyčia prasižengti. Prie baudų metimo linijos stojo Taurantas Tamošiūnas, jam pavyko realizuoti tik vieną baudos metimą. Tad „Perlui“ dar buvo visos galimybės laimėti prieš mūsiškius arba bent jau išlyginti rezultatą, kad būtų žaidžiamas pratęsimas. Tačiau varžovai dar kartą suklydo ir galutinai palaidojo savo viltis pergalei. Rezultatu 85:87 pergalė buvo šilutiškių rankose.

„Šilutei“ daugiausia taškų pelnė Evaldas Džiaugys 21 (9/12 dvit.), Taurantas Tamošiūnas 17, Jeffery Perkinsas ir Calebas Oetjenas (7 rez. perd.) po 12, Justas Nausėdas 11 (7 per. kam.).

Lyderiaujančių komandų akistata – desertas sirgaliamsF nr12

„Šilutės“ ir „Vyčio“ susitikimo laukė turbūt visi sirgaliai. Nemažai jų svarstė, kaip seksis dviem lyderiaujančioms komandoms? Ar susitikimas bus toks, kaip lapkričio pradžioje vykęs Šilutėje, kuriame pergalę šventė „Vytis“ (90:81)? O gal Laimono Eglinsko vadovaujama „Šilutės“ ekipa vis dėl to atsirevanšuos varžovams?

Šilutiškių sirgalių džiaugsmui mūsiškiams pavyko atsirevanšuoti. Tiesa pergalė nebuvo iš lengvųjų ir gana netikėta, nes pirmasis kėlinukas prasidėjo rezultatyviomis aikštelės šeimininkų atakomis – 11:0. „Vytis“ laimėjo kėlinuką užtikrintai – 29:14. Antrą ir trečią kėlinius kiek geriau žaidė mūsiškiai (18:21, 22:26).

Prasidėjus lemiamam ketvirtajam kėliniui „Šilutei“ pavyko spurtuoti 0:7 ir „Vyčio“ persvara tapo minimali – 69:68.

Galutinį smūgį šilutiškiai šeimininkams sudavė paskutiniosiomis rungtynių minutėmis. E.Džiaugys, iki susitikimo pabaigos likus kiek daugiau nei minutei, priartino mūsiškius 81:82, o vėliau Jeffery Perkinsas pelnė 4 taškus paeiliui ir likus 13 sekundžių „Šilutė“ jau pirmavo 85:82.

Šarūnas Vingelis taikliais baudų metimais sumažino „Vyčio“ deficitą iki minimumo (84:85) ir iš karto prasižengė prieš J.Perkinsą. Amerikietis pataikė tik vieną baudos metimą, tačiau to pakako, jog būtų pasiekta pergalė rezultatu 84:86.

„Šilutės“ komandoje daugiausia taškų pelnė Jeffrey Perkinsas, jis į varžovų krepšį sumetė net 28 taškus (8/13 dvit., 3/3 trit.).

Prie komandos pergalės prisidėjo ir Taurantas Tamošiūnas 15, Evaldas Džiaugys 12 bei Deividas Pogužinskas 11.