„Šilutė laukia tavęs, Evaldai!“ – kviečia merė ir visi kraštiečiai

Evaldas Petrauskas olimpiada3-Tomo Gaubio ELTA nuotrSekmadienį gestant olimpinei ugniai ir visam pasauliui šlovinant olimpinį judėjimą, Londono olimpiniame stadione medalį prie lūpų glaudė ir istorinės pergalės euforijos neslėpė traksėdiškis boksininkas Evaldas Petrauskas. Vakar jis iškilmingai sutiktas ir emocingai pagerbtas Vilniuje su kitais Lietuvos olimpinės rinktinės sportininkais, iškovojusiais mūsų šaliai visų spalvų medalių.

Visa Lietuva neabejoja, kad 20-metis olimpiados debiutantas Evaldas buvo vertas ne jį puošiančio bronzos medalio, o mažiausiai sidabro.

„Evaldai, tu mums – nugalėtojas“, – tūkstančiuose sveikinimo žinučių rašė Evaldui kraštiečiai, tautiečiai, kitų šalių gerbėjai.

O bronzos medaliu pasipuošęs Evaldas, nurijęs visus kartėlius dėl nesąžiningo teisėjavimo pusfinalio kovoje, neslėpė emocijų: „Tokį džiaugsmą švęsiu visą gyvenimą!“.

Videoseansas – Šilojų gatvėje

Iš Šilutės porą kilometrų iki Traksėdžių gyvenvietės penktadienio vakarą jaunimas važiavo savo automobiliais, taksi, dviračiais, vietiniai vaikinai ir merginos susirinko pėsčiomis, – ir prieš vienuoliktą valandą vakaro čia, viename Šilojų gatvės kieme, jau buvo apie šimtą žmonių.

Kol neprasidėjo tiesioginė LRT transliacija iš Londono, kur dėl tauresnio metalo olimpinio medalio kovėsi dvidešimtmetis Evaldas Petrauskas, minia žiūrėjo įrašus iš ankstesnių šio boksininko olimpinių kovų.

„Tai mano pusbrolis Artūras ir jo draugas Virginijus prie mūsų namo sienos įrengė lauko ekraną ir projektorių, juos paskolino Traksėdžių pagrindinė mokykla, kad tiesioginį vaizdą iš Londono galėtume visi žiūrėti ir viską matyti“, – sakė su savo bičiuliu atėjęs stebėti kovą Evaldo jaunėlis 12-metis brolis Lukas.

Jis savo amžiaus grupėje jau yra tapęs Lietuvos bokso čempionu 2008, 2011 ir 2012 metais.

Traksėdiškiai Virginijus ir Artūras, kolektyvinio televizijos transliacijos iš Londono stebėjimo ir Evaldo palaikymo akcijos iniciatoriai ir organizatoriai žurnalistams sako stengęsi, kad būtų visiems drauge smagu. Per socialinius tinklus išplatinta žinia tuoj pat sutelkė Traksėdžių jaunuomenę.traksedziai petrausko kova organizatoriai

Keliasdešimt jaunuolių ir suaugusiųjų tamsioje Šilojų gatvėje, pačiame jos gale, nuo lietaus balų pilnoje pievoje pašurmuliavo, gurkšnodami alų, pasirėmę į šalikelėje sustatytus automobilius. Sakė norėję susirinkti stebėti transliaciją į mokyklos salę, kur šviesiau ir švariau, bet direktorė neleido.

Vis tiek nuotaika buvo gera.

O kai kova ringe baigėsi Evaldo pralaimėjimu, ji sugižo, kalbos ir juokas pritilo, žmonės pyko ant teisėjų, kaltino olimpiados rengėjus korupcija ir galop ėmė skirstytis namo be vienas kito sveikinimų.

„Bet mes Evaldą vis tiek sutiksime Šilutėje su didžiule pagarba – jis  nelengvai iškovotą bronzos medalį iš Londono juk parsiveš, ir tai mūsų Traksėdžiams, Šilutei ir Lietuvai – didelis laimėjimas ir labai didelė garbė“, – sakė Evaldo pusbrolis Artūras.

Sveikinimai E.Petrauskaui: iš Prezidentės, premjero, merės ir šilutiškių

Po lemiamos Evaldo kovos jam sveikinimą atsiuntė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Vyriausybės ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

„Galingas Jūsų pasirodymas ringe, valia ir ištvermė prikaustė visos šalies dėmesį ir atnešė pergalės džiaugsmą. Vadovaujamas trenerio V.Bajevo tapote pirmuoju Nepriklausomos Lietuvos boksininku, pelniusiu olimpinį bronzos medalį. Linkiu išlaikyti tikro kovotojo dvasią ir sėkmingai siekti naujų sportinių aukštumų“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, sportininkų pergalės įkvepia ir suvienija Lietuvą. Nugalėtojų priešakyje – jaunoji karta, džiuginanti įspūdingais laimėjimais ir garsinanti šalies vardą pasaulyje.

Prezidentės teigimu, visi, kurie į Olimpines žaidynes žengė su Lietuvos trispalve ir kovojo iš visų jėgų, yra ir visada bus mūsų tautos pasididžiavimas.
traksedziai petrausko kova
„Sveikinu Jus su pirmąja olimpine pergale, kurios dėka mūsų šaliai atstovaujantis boksininkas pirmą kartą po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo užlipo ant olimpinių žaidynių nugalėtojų pakylos. Įveikęs stiprius varžovus, Jūs pademonstravote nugalėtojams būdingą stiprybę bei pasitikėjimą savimi. Jūsų iškovotas olimpinis medalis dar kartą suteikia galimybę didžiuotis jaunąja Lietuvos sportininkų karta, kuriančia naujas sporto tradicijas ir nepaklūstančia stereotipams. Linkiu Jums nesustoti siekiant naujų pergalių ir garsinant šalies vardą“, – sveikindamas dvidešimtmetį olimpinio medalio laimėtoją sako premjeras.

Ministras Pirmininkas taip pat pasveikino pirmąjį E.Petrausko trenerį Vincą Murauską, šiuo metu sportininką treniruojantį Vladimirą Bajevą bei visus, prisidėjusius prie olimpinio prizininko sėkmės.

„Šilutė laukia tavęs, Evaldai!“ – kviečia gimtinėn šaunųjų boksininką rajono merė Daiva Žebelienė. „Didžiuojamės Jūsų sportiniais pasiekimais, kuriems pradžią davė tėveliai, mokytojai, treneriai ir švelnumu nelepinanti pamario krašto gamta, vėjai, vanduo. Džiaugiamės Jūsų garsiai išsakoma meile tėvynei ir gimtajai Šilutei. Linkime puikios sveikatos ir stiprybės siekiant užsibrėžtų sportinių bei gyvenimiškų tikslų ir tikimės artimiausiu metu Jus pamatyti mūsų mieste“, – rašo rajono vadovė oficialiame sveikinime.

Ne tik gimtoji Šilutė, bet ir visa Lietuva olimpietį Evaldą sutiko kaip nugalėtoją. Iškilmės vyko Vilniaus rotušės aikštėje.

O Šilutė „mažąjį Taisoną“ planuoja pagerbti ten pat, iš kur jį išlydėjo į svarbiausias gyvenimo kovas, – Šilutės uoste. Iškilmės planuojamos penktadienį 17 val.

Galerija: traksėdiškiai stebi finalinę kovą

joomplu:6678

Galerija: E.Petrauskas šilutiškių akimis

joomplu:6549

Galerija: E.Petrausko išlydėtuvės į olimpiadą

joomplu:5743

Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.