„Šilutė” NKL sezoną pradėjo pergale

krepsinis nkl

Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybės prasidėjo prieš savaitę – spalio 7 d. Iš viso 2011-2012 metų sezone rungtyniauja 16 komandų.

Pirmosios „Šilutės“ (vyriausiasis treneris – Petras Jonikas, treneris – Justas Bražas) rungtynės vyko namuose su Pakruojo „Meresta“.

„Šilutė“ nudžiugino pirmąja pergale.

Šeštadienį šilutiškiai nuvyko į Kauną žaisti su LKKA – „Atletu“ ir ten patyrė nesėkmę.

Komandos sudėtis

Kad „Šilutės“ komanda vėl startuotų NKL varžybose, visų pirma reikėjo surinkti 12 žaidėjų. Po vasarą vykusios krepšininkų peržiūros suformuota komanda iš 12 jaunų krepšininkų, iš kurių beveik pusė – pamariškiai: Egidijus Ramanauskas, Vitalijus Pancerevas, Arnoldas Kuncaitis, Laurynas Vaitkus, Aurimas Girskis.

Arnoldas, Laurynas ir Aurimas – Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai. Kaip ir kiekvienas besitreniruojantis jaunasis krepšininkas, jie džiaugiasi galimybe žaisti tarp vyresnių bei semtis iš jų patirties, kuri ateityje tikrai pravers.

Komandoje taip pat žaidžia jau pernai rezultatyviai rungtyniavęs įžaidėjas Evaldas Jurkus, Andrius Čižikas, debiutantai Evaldas Šaulys, Ignas Razutis, Mantas Tamaševičius, Rimvydas Brencius bei aukštaūgis centro puolėjas (206 cm) Artūras Kauburys.

Pirmosios rungtynės – pirmoji pergalė

Varžybas „Šilutė“ ir „Meresta“ pradėjo ramiai, žaidėjai nesidraskė, lyg norėdami išsiaiškinti vienas kito galimybes. Nežinia, ar šilutiškiai per ilgai tyrinėjo priešininkų komandą, bet „Merestos“ netenkino apylygis rezultatas ir ji be gailesčio atakavo šeimininkų krepšį. Pasibaigus I kėliniui, svečiai turėjo 10 taškų persvarą (18:28). 

E.Jurkus ir šiemet nenuvylė sirgalių. II kėlinyje jis įrodė, kad jo ranka vis dar taip pat taikliai meta tritaškius. Pataikęs du taiklius tritaškius iš eilės, Evaldas komandai padėjo priartėti prie varžovų – komandas teskyrė vos 2 taškai.

Pagaliau „Šilutės“ žaidėjai suprato, kur žaidžia – jie juk namuose! Sava aikštelė, savos sienos, savi sirgaliai! Pagaliau mūsų komanda pradėjo demonstruoti žadėtąjį greitą krepšinį. Pasirodo, šiais laikais ne tik kalbama, bet ir daroma! Po 2 kėlinių rezultatas buvo 50:44 „Šilutės“ naudai. Tai reiškia – atsilošėm 10 taškų ir dar keturiais išsiveržėm į priekį.

Sirgaliai patikėjo, kad startas gali būti su gražia pabaiga ir dar karščiau ėmė palaikyti „Šilutės“ krepšininkus. O kai palaiko sirgaliai, tai ir žaidėjai savo galimybėmis labiau tiki.
Kad dar labiau užvestų sirgalius bei komandą, A.Čižikas, atkovojęs kamuolį, jį į varžovų krepšį įdėjo ir Pakruojo „Merestos“ trenerį privertė imti minutės pertraukėlę. Bet net ir tai svečių neišgelbėjo – 98:93 pergalę šventė mūsiškiai!

Rezultatyviausi „Šilutės“ žaidėjai tądien buvo M.Domaševičius ir A.Kauburys, pelnę po 18 taškų. Dar 3 krepšininkai savo komandai įmetė po 15 taškų: šoklusis V.Pancerevas (8 rezultatyvūs perdavimai), I.Razutis (6 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai) ir A.Čižikas. Komandos kapitonas E.Jurkus pelnė 13 taškų bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Kauniečiai buvo stipresni

Išvykoje Kaune nuo mūsiškių laimė nusisuko. Nors varžybų pradžia su LKKA – „Atletu“ „Šilutei“ buvo sėkminga, bet IV kėlinį varžovai dažniau pataikė į mūsų krepšį. Varžybos baigėsi rezultatu 110:101 LKKA – „Atleto“ naudai.

Rezultatyviausi tądien buvo 2 šilutiškiai: V.Pancerevas pelnė 35 taškus, E.Jurkus – 30 taškų.

Nepamirškite palaikyti mūsų krepšininkų namų varžybose, kurios vyksta Šilutės krepšinio salėje (Gluosnių g. 13A):

penktadienį (spalio 14 d.) 17 val. susitinka „Šilutė” ir „Mažeikiai”;

šeštadienį (spalio 15 d.) 16 val. susitinka „Šilutė” ir Nafta – Universitetas” (Klaipėda).

Šilutės „Šilutė” su Pakruojo „Meresta” pradeda varžybas.