Šilutę papuošė margaspalvio Drugelio sparnai

Šią savaitę Šilutės miestą papuošė Drugelio sparnai, – taip birželio 25-29 dienomis minėta Vaikų globos savaitė, kurią organizuoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Šiemet Vaikų globos savaitės simbolis – sparnai, simbolizuojantys galimybę skristi ir augti žmogui, kaip asmenybei. Šūkiu „Pasimatuok sparnus“ siekiama priminti, kad nė vienas vaikas nėra per didelis šeimai ir meilei ir niekada vaikui nėra vėlu augti šeimoje. Žmonės kviečiami „pasimatuoti sparnus“ ir pagalvoti apie globą, kuri gali paversti gyvenimą prasmingesniu, o tuo pat metu „užauginti sparnus“ vaikams, netekusiems tėvų globos.

„Jau tradicija tampa, kad globos savaitės metu, kartu su globos centro komanda, organizuojame renginį, kurio tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į globėjus ir tėvų globos netekusius vaikus. Šiemet Vaikų globos savaitę minime su optimistine sparnų simbolika. Džiaugiamės, kad prie idėjos įgyvendinimo prisijungė ne tik globos centro darbuotojai bet ir asociacija „Švėkšniškių sambūris“ su vadove Ingrita Riteriene. Visi Šilutės rajono gyventojai kviečiami sparnus pasimatuoti, fotografuotis bei skleisti žinią socialiniuose tinkluose su grotažyme #pasimatuoksparnus. Sparnus rasite prie evangelikų liuteronų bažnyčios, Lietuvininkų g. 21. Tikimės, kad sukurtas rezultatas atkreips šilutiškių dėmesį“, – sako Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios klebonas ir globos ambasadorius Remigijus Šemeklis, kuris savo šeimoje jau trečius metus globoja paauglę.

„Džiaugiamės, kad mieste vyksta visuomenei svarbūs ir prasmingi renginiai. Svarbu visuomenei kalbėti apie globą, kviesti apie ją pamąstyti, tapti globėjais. Šiandien galime drąsiai sakyti – institucinė globa Lietuvoje nyksta. Didelis džiaugsmas tarti ačiū žmonėms, kurie, nepaisant visų iššūkių į savo šeimas priima vaikus. O mes kuriame priemones, kurios padėtų globėjams, budintiems globotojams, įtėviams turėti šalia reikalingą patarimą, palaikymą ir pagalbą – būtent šiuo tikslu kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje sukurti globos centrai“, – sako Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Šiuo metu Šilutės rajono savivaldybėje globėjų šeimose auga 92, bendruomeniniuose vaikų globos namuose – 15 vaikų.

Simboliniai sparnai – visose savivaldybėse

Sparnų simbolika Vaikų globos savaitės metu pastebima Lietuvos miestų aikštėse, kitose viešose erdvėse. Tai galimybė priminti visuomenei apie globą, paneigti sklandančius mitus, paskatinti bei pakviesti svarstančius pasimatuoti globos sparnus.

„Nors požiūris į globą, palyginus dabartį ir prieš 10 metų, kardinaliai pasikeitė, deja, globėjų vis dar trūksta. Dabar sunku rasti šeimą Lietuvoje, kurios artimoje ar tolimoje aplinkoje bent kažkas minimaliai nebūtų susijęs su globa. Visuomenė tampa atviresnė, globos tema nebėra tabu, auga svarstančių apie globą skaičius. Dažnai jie jau būna pasiruošę atverti širdį ir namų duris vaikams, tereikia gero pavyzdžio, palaikančio žodžio. Neabejoju, kad globa gali suteikti sparnus tiek globėjams augti ir subręsti kaip asmenybėms, tiek tėvų globos netekusiems vaikams įgauti pasitikėjimo, drąsos ir meilės gyvenimo kelyje“, – sako globos ekspertė Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė.

Gegužės pabaigoje Lietuvoje 3392 globėjų šeimose gyveno 5024 vaikai, netekę tėvų globos. Tačiau 1181 vaikas augo globos institucijose. Kasdien Lietuvoje 6 vaikams reikalingi budintys globotojai ar globėjai.

Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti Facebook paskyroje „Vaikai yra vaikai“, internetiniame puslapyje www.globoscentrai.lt arba paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.

Milda VAIČIŪNIENĖ, Ieva KAZAKAUSKAITĖ