Šilutė pasirašė sutartį su Neringa

neringaSavivaldybės merė Daiva Žebelienė priėmė svečius iš Neringos. Neringos miesto meras Antanas Vinkus su palyda atvyko pasirašyti bendradarbiavimo ir draugystės sutarties, juolab, kad, pasak svečio, Šilutės ir Neringos bendruomenės nuo seno bendrauja ir draugauja įvairiuose kultūrinių projektų mainuose, tad beliko šią draugystę ir bendradarbiavimą surašyti ir užfiksuoti dokumentuose.

Dar liepos 21 dieną Šilutės rajono taryba pritarė bendradarbiavimui su Neringos savivaldybe ir įgaliojo merę D.Žebelienę pasirašyti sutartį. Analogišką veiksmą atliko ir Neringos savivaldybės taryba, todėl vakar abu merai ir susitiko dėl to, kad susitarimai įgautų juridinę ir faktinę reikšmę.

Pasak Neringos miesto mero, abu rajonai turi daug bendrų dalykų ir kartu gali nuveikti turizmo infrastruktūros gerinimo ir ypač vandens turizmo plėtotės klausimu. Neringoje labai jaučiamas sezoniškumas ir priklausomybė nuo oro bei gamtos sąlygų.

Panašiai yra ir Šilutėje, todėl itin svarbu pritraukti turistus ir „įdarbinti“ paveldo objektus, kultūrinius reiškinius ne sezono metu. Tai bene aktualiausias ateities uždavinys abiems savivaldybėms. Neringos unikalią gamtą lankyti ir stebėti per metus pareiškia norą per pusę milijono turistų. Šilutėje skaičiai kuklesni, todėl yra kur plėstis visiems dirbantiems ar turintiems interesų turizmo sektoriuje.

Neringos meras kvietė dalintis tuo, ką turime, priimti šiandienos įnoringo, intelektualaus ir civilizuoto turisto keliamus reikalavimus bei glaudžiai veikti kartu tampant patraukliomis turizmo industriją įvaldžiusiomis Lietuvos vietovėmis.