Šilutė pasitiko širdžių čempioną E.Petrauską (foto)

petrauskas medalisLondono olimpinėse žaidynėse bronzos medalį iškovojęs šilutiškis Evaldas PETRAUSKAS Šilutės uoste sutiktas kaip čempionas.

Jei būtų galėjusi, tūkstantinė minia boksininką būtų nešiojusi ant rankų. Pirmą kartą olimpietis parodė iškovotą medalį savo kraštiečiams, taip laimėjęs lažybas ir privertęs Seimo narį Arūną Valinską į sceną užlipti pasipuošusį suknele.

Po kiekvienos pergalės dovanos rūkytą ungurį

Praskleidę žmonių jūrą, baikerių klubo „Hellions“ vyrai E.Petrauską ir jo pirmąjį trenerį Vincą Murauską prie scenos iškilmingai atvežė motociklais. Olimpietį sveikino visi tie, kurie jį ir išlydėjo į Londono olimpiadą.
petrauskas baikeriai minia
Padėkojęs už pasaulyje garsinamą Šilutės vardą, Šilutės r. Savivaldybės administracijos direktorius Raimondas Ambrozaitis pranešė apie Savivaldybės skirtas premijas: E.Petrauskui – 1200 Lt, pirmajam treneriui V.Murauskui – 600 Lt. Išgirdę apie šį kuklų piniginį įvertinimą, susirinkę žmonės ėmė demonstratyviai juoktis.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus buvo pirmasis, iškėlęs Šilutės vėliavą Evaldo bronzinės pergalės garbei. Šią vėliavą seniūnas padovanojo V.Murauskui, kuris turėjo pažadėti, kad kai kuris nors kitas trenerio auklėtinis laimės Lietuvos bokso čempionate, tegul apibėga apie ringą su šia vėliava, kad visi žinotų, iš kur kilęs boksininkas.

Aukščiausią šalies bokso apdovanojimą – Lietuvos bokso garbės ženklą (Nr. 39) už pasiekimus bokse E.Petrauskui įteikė Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga. Paskutiniuosius 44 metus Lietuvos boksas neturėjo olimpinio medalio – šią ilgą pertrauką nutraukė įspūdingos Evaldo pergalės ir iškovotas medalis. Kaip nusipelnęs treneris, Lietuvos bokso garbės ženklą vienas iš pirmųjų Lietuvoje yra gavęs V.Murauskas.

D.Šaluga taip pat viešai pažadėjo, kad federacija, siekdama ištaisyti skriaudą, jog Lietuvos olimpinis komitetas nesugebėjo surasti lėšų išsiųsti pirmąjį Evaldo trenerį į olimpiadą stebėti auklėtinio kovų, kompensuos V.Murauskui visas jo kelionės į Londoną išlaidas.petrauskas kazlauskas

Čempiono sutiktuvių šventės vedėjas Marijus Budraitis kartu su „Šilutės polderių“ bendrovės direktoriumi Arūnu Jagminu, sekdami disko metiko V.Aleknos ritualu, sugalvojo naują žuvies krašto tradiciją. Olimpinis čempionas, disko metikas V.Alekna, iškovojęs svarbią pergalę, nusileidžia Vilniaus oro uoste ir iš vardinio litro talpos alaus bokalo atsigeria alaus. Nuo šiol, kai E.Petrauskas iškovos pergalę tarptautinėje arenoje, A.Jagminas įsipareigoja Evaldui įteikti rūkytą ungurį, o treneriui – rūkytą šamą.

Pėdą įspaus olimpiečių alėjoje

„Po paskutiniosios kovos buvau maloniai nustebintas.  Žmonės buvo prisipirkę fejerverkų ir juos leido. Jie gal minutę buvo nusivylę, o po to išėjo į kiemą ir šventė medalį, todėl, kad E.Petrauskas – mūsų čempionas!“ – sakė M.Budraitis, jausminga kalba net sugraudinęs boksininko trenerį.

Gavęs tarti žodį, Evaldas džiaugėsi, jog kiekvienas sportininkas galėtų pavydėti tokio palaikymo, kurį jis visuomet jautė iš kraštiečių, todėl pažadėjo iškovoti dar daugiau medalių. Boksininkas neslėpė, kad po teisėjų paskelbto pralaimėjimo korėjiečiui buvo skaudu, bet kai 80 tūkstančių žiūrovų  nušvilpė priešininką ir pradėjo ploti jam, psichologiškai pasijuto daug geriau nei nugalėtojas.petrauskas gele

Ypatingą palaikymą boksininkas juto iš savo gimtųjų Traksėdžių žmonių. Ir sutiktuvėse jį sveikinusios bendruomenės pirmininkė Eglė Paulauskienė, ir mokyklos direktorė Birutė Morkevičienė sakė, jog kaimynai prisimena  Evaldo atkaklumą ir darštumą siekiant pergalių – nuo vaikystės jį matė sportuojantį, kieme darantį prisitraukimus.

Traksėdiškiai tikriausiai įgyvendins M.Budraičio idėją – išgraviruoti ir saugoti mokyklos suolą, kuriame sėdėjo Evaldas.
Televizijos laidų vedėjas, šoumenas ir Seimo narys Arūnas Valinskas tęsėjo prieš olimpiadą duotą pažadą per olimpiečio sutiktuves apsirengti suknelę, jei E.Petrauskas laimės bet kokios spalvos olimpinį medalį ir jį pirmą kartą parodys savo kraštiečiams.

„Jei po kiekvieno Evaldo medalio man reikės apsivilkti suknelę, aš bijau, kad po antros olimpiados mes „apsiženysim“, – juokavo A.Valinskas.

Seimo narys pažadėjo paremti Šilutės sporto mokyklos boksininkus tokia suma, kiek vertas sidabro medalis.

Boksininkas E.Petrauskas paliks savo įspaudą Šilutės uosto grindinyje – jaunojo olimpiečio pėda papildys Olimpiečių pėdų alėją. Pirmoji pėda alėjoje – traksėdiškės bėgikės Laimutės Baikauskaitės, kuri 1988 m. iškovojo sidabro medalį Seulo olimpiadoje.

joomplu:6821

spaudos remimo fondasProjektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.