„Šilutė“ pradeda naujojo krepšinio sezono veiklą

Laimonas EglinskasŠilutės krepšinio komanda, rungtyniaujanti Nacionalinėje krepšinio lygoje kimba į darbus. VšĮ „Šilutės sportas“ pasirašė neterminuotą sutartį su krepšinio treneriu Laimonu Eglinsku, kuris jau birželio 11-14 dienomis organizuoja atvirą krepšinio stovyklą – atranką. Jos metu visi norintys žaidėjai turės galimybę parodyti savo pasirengimą ir gebėjimus, o geriausieji ir gabiausieji gaus pasiūlymą rungtyniauti mūsų Savivaldybės komandoje ateinančiame krepšinio sezone.

Šilutės krepšinio komandos vyr. treneris Laimonas Eglinskas pasidalino mintimis apie artėjančius darbus, iššūkius ir veiksnius, lėmusius jo apsisprendimą likti su Šilutės komanda.

„Buvau gavęs keletą pasiūlymų dirbti kitur, tačiau apsisprendimą likti Šilutėje didžia dalimi lėmė tai, kad rajono savivaldybės vadovai išreiškė pasitikėjimą manimi ir norą, kad likčiau su komanda. Pasilikau, nes komanda, tuo pačiu ir aš buvome pamatyti ir įvertinti, nes čia yra nuostabūs sirgaliai, pagalbininkai, komentatorius ir prodiuseris Marijus Budraitis, kuris daug prisidėjo, kad likčiau, ir žinoma šokėjos.

Šiuo metu užsiimu komandos komplektavimo reikalais. Nėra lengva rasti krepšininkų, kurie galėtų pakeisti iš komandos išvykusius Justą Nausėdą, Taurantą Tamošiūną, Modestą Žaunieriūną, Caleb Oetjen. Jų geras žaidimas sudomino kitas, turtingesnes komandas, be to, ir jie patys nori pabandyti žaisti aukštesnio lygio komandose. Paulius Malašauskas nusprendė pasirinkti trenerio duoną ir baigti žaidėjo karjerą. Džiaugiuosi, kad kai kurie krepšininkai vasarą leidžia žaisdami krepšinį. Štai Evaldas Džiaugys ir Justas Nausėdas tapo Lietuvos nacionalinės komandos nariais 3×3 ir atstovaus Lietuvai atrankoje į Europos čempionatą. Šilutės komandoje liko E.Džiaugys, A.Globys ir A.Gaidys, nes su jais buvo pasirašytos ilgalaikės sutartys. Jie visi, ypač praėjusio sezono atkrintamųjų varžybų metu parodė, kad tapo solidžiais žaidėjais ir bus nemenka jėga artėjančiame sezone. Tačiau dabar sunkiausia bus rasti kitus žaidėjus, kurie su esamais vėl sudarytų nesustabdomą puolimo mašiną.

Jau kitą savaitę organizuoju atvirą atranką, galbūt, jos metu pamatysiu žaidėjų, kurių dar kiti kolegos treneriai nepastebėjo. Tokią stovyklą vykdysiu ir liepos mėnesį. Iškart po šios stovyklos vyksiu į Barseloną, į laisvųjų agentų vasaros lygą. Jos metu žaidėjai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos bus suskirstyti į komandas, kurios sieks pasirodyti klubų vadovams, treneriams, agentams. Rytais vyks individualaus meistriškumo treniruotės, o vakarais rungtynės. Man tai bus puiki proga rasti tinkamų žaidėjų Šilutės komandai. Su Savivaldybės vadovais išsikėlėme uždavinį kitame sezone patekti į finalo ketvertą. Tai nebus lengva padaryti vien Savivaldybės lėšomis, reikėtų, kad ir verslininkai padėtų.

Šiandien šilutiškiai krepšininkai dar negali lygintis su Jonavos, Marijampolės, Klaipėdos ar Mažeikių krepšinio klubų biudžetais, nors žaidėme tikrai ne blogiau, nei tų miestų komandos. Naudodamasis proga, prašau Šilutės verslo atstovų paremti krepšininkus, mes esame pasiruošę jus reklamuoti savo geru žaidimu ir nešti žinią apie Pamario krašto verslą. Kviečiu visus norinčius ir galinčius prisidėti prie „Šilutės“ krepšinio komandos rėmimo susisiekti su VšĮ ‘Šilutės sportas“ direktoriumi Dainiumi Gricevičiumi ar manimi. Priimsime sprendimus, nes rėmimas nėra vien pinigai: komandai krepšinio sezono metu reikia aprangos, avalynės, maisto papildų, geriamojo vandens, apgyvendimimo, maitinimo paslaugų. Esame atviri bet kokiai paramos formai“, – kalbėjo L.Eglinskas.