Šilutė prisijungė prie metų iniciatyvos „Jaunimo parkas“

2022-ieji paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos iniciatyva kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje šiemet bus pasodinta po vieną Lietuvos jaunimo metams paminėti iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintą ąžuoliuką. Ta proga šį rudenį toks ąžuoliukas jau pasodintas ir prie Šilutės atviro jaunimo centro (AJC) esančioje pievoje.

Nacionalinės jaunimo reikalų asociacijos bei Lietuvos savivaldybių asociacijos „Jaunimo parko“ iniciatyva visose Lietuvos savivaldybėse žaliuos po vieną iš apie 1500 metų senumo Stelmužės (Zarasų r.) ąžuolo – seniausio ir storiausio Lietuvos bei vieno seniausių ąžuolų Europoje – gilės išaugintą ąžuoliuką. Kadangi šie metai yra Lietuvos ir Europos jaunimo metai, tai tokia iniciatyva – puiki proga, paskatinanti visuomenę atkreipti dėmesį į jaunimo situaciją ir jiems aktualias problemas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu.

Ąžuoliuko sodinime Šilutėje dalyvavo ne tik jaunimo darbuotojai, bet ir Šilutės AJC direktorius Rimvydas Petrauskis, rajono savivaldybės Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Eglė Čėsnienė bei Šilutės AJC savanorės.

Tikimasi, kad ąžuoliukas, pasodintas minint šiuos išskirtinius jaunimo metus, o kartu ir kiti Lietuvoje ta proga pasodinti ąžuoliukai taps simboliu, jog jaunimui dėmesys svarbus ne tik išskirtinėmis progomis, bet nuolat. Jauno žmogaus poreikių pažinimas, atsižvelgimas į juos, įtraukimas į sprendimų priėmimo procesus lemia ir valstybės progresą. Visuomenė turėtų būti nuolat skatinama labiau atkreipti dėmesį į jaunimo politiką ir drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas, dalyvaujant įvairiose jaunimui skirtose veiklose, renginiuose, iniciatyvose.

Iniciatyvos „Jaunimo parkas“ metų ąžuoliukai sodinami visose Lietuvos savivaldybėse, tokiu būdu siekiant sukurti Lietuvos „Jaunimo parką“, vienijantį visos Lietuvos jaunimą. Stelmužės ąžuolo palikuoniui sodinimo vietas parinko pačių savivaldybių jaunuoliai. Ąžuoliukai pavaizduoti ir žemėlapyje, taigi jį nesunkiai galima surasti. O suradus vertėtų atkreipti dėmesį į šalia pasodinto medelio pastatytą atminimo lentelę su QR kodu. Ąžuoliuko lankytojas, nuskanavęs šį kodą savo išmaniuoju įrenginiu, nukreipiamas į jaunimui skirtą aktualią informaciją, kurią taip pat parengė jaunimas.

 

„Jaunimo parkui“ skirtus ąžuoliukus išaugino ir padovanojo Stelmužės bažnytinio meno muziejininkė Aldona Miškinienė. Reikia tikėtis, kad rūpestingai prižiūrimi savivaldybių jaunuolių, gležni medeliai išaugs į didelį „Jaunimo parką“ bei simbolizuos vieningą ir vis stiprėjančią jaunimo politiką Lietuvoje. Ir, kaip sakoma, tegul „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos…“