Šilutė prisijungia prie akcijos „Mums rūpi, kad plaktų VAIKO ŠIRDIS“

vaiko sirdis sirdukai prie veliavosAr jums rūpi, kad plaktų vaiko širdis? Šį klausimą užduoda Vaiko širdies asociacija. Anot asociacijos prezidentės Daivos Jonauskienės, Lietuvoje vaikų su širdies negalia problema niekada nebuvo viešinama, todėl Vaiko širdies asociacija nusprendė paskutinį rugsėjo savaitgalį, rugsėjo 30 d., suorganizuoti renginį Vakarų Lietuvoje, skirtą Pasaulinei širdies dienai paminėti.

Šventės pradžia – 11 val. Šilutėje (Lietuvininkų g. 39, prie „Iki“ prekybos centro).

Pasak akcijos Šilutėje organizatorės Žydrės Adomaitienės, renginiu norima padėkoti medikams už jų pastangas padedant vaikams gyventi ir kovoti su sunkia liga bei informuoti visuomenę apie tai, kad Lietuvoje kasmet gimsta apie 300 kūdikių su įgimtomis širdies ydomis. Kai kurie iš šių vaikų gali gyventi visavertį gyvenimą, džiaugtis vaikyste ir mylėti, nes medikai jiems dovanoja tokią galimybę.

Klaipėdos Teatro aikštėje susirinkę Vakarų Lietuvos baikeriai (klubai „West Coast“, „Hellions“ ir kt.) paskelbs akciją „Mums rūpi, kad plaktų VAIKO ŠIRDIS“ ir parodys savo solidarumą bei ragins visuomenę atkreipti dėmesį į vaikus, sergančius širdies ligomis.Baikeriai ir "širdukai". / Organizatorių nuotr.

Aikštėje gros Kauno pučiamųjų sekstetas „Brass Bravo“ ir instrumentinė jaunimo grupė „Forte“. Šventėje taip pat koncertuos šilutiškių dainuojamosios poezijos duetas Žydrė Adomaitienė ir Liuda Kašėtienė, Šilutės meno mokyklos vokalinis kvartetas (vad. Daiva Pielikienė). Kompozitorė Ž.Adomaitienė yra oficialaus „širdukų“ himno muzikos autorė.

Baikerių kolona važiuos per Klaipėdos senamiestį, prie Vaikų ligoninės sustos padėkoti medikams už neįkainojamą jų darbą ir pasveikinti mažuosius ligoniukus su Pasauline širdies diena.

Toliau kolona vyks į „Palangos Gintaro“ vaikų sanatoriją, kur į dangų bus paleista 300 širdies formos raudonų vilties balionų – tiek kasmet Lietuvoje atliekama širdies operacijų kūdikiams ir vaikams. Balionai simbolizuoja širdukų troškimą turėti jiems pritaikytą reabilitaciją „Palangos Gintare“. Tada baikeriai pajudės į Kretingos pranciškonų gimnazijos stadione vyksiantį koncertą.

Koncerto metu oro balionu į dangų nemokamai bus pakelti 30 vaikų po širdies operacijų, laukiantys širdies donoro. Šventės dalyvius pasveikins Klaipėdos sklandymo klubo pilotai. Jie padovanos įspūdingą reginį – saldainių ir žaislų lietų iš dangaus.

Vaiko širdies asociacija yra ne pelno siekianti organizacija, dirbanti labdaros pagrindais, padedanti vaikams, gimusiems su įgimtomis širdies ydomis, po širdies persodinimo operacijų, besiadaptuojantiems visuomenėje. Tokia organizacija Lietuvoje, nuolat finansiškai ir morališkai padedanti šiems vaikučiams ir jų tėveliams, yra vienintelė. Ji yra oficiali tarptautinės organizacijos ECHDO (European Congenital Heart Disease Organization) narė.