„Šilutė“ savaitgalį sužinojo ką reiškia pralaimėti

2  Nacionaline krepsinio lyga nr8 f12015-2016 m. Nacionalinės krepšinio lygos startas Šilutės krepšininkams buvo tikrai neblogas – namuose penktadienį jie įveikė Jonavos „Petrochema-Dextera“ komandą ir tai buvo trečia pergalė iš eilės.

Bet išvykoje prieš „Mažeikius“ gavome skaudų antausį pirmajame kėlinyje, o tai lėmė ir galutinį rezultatą – teko grįžti namo pralaimėjus. Dabar Šilutė turnyrinėje lentelėje dalijasi 3-5 vietomis su Jonavos ir Palangos komandomis (3 pergalės, 1 pralaimėjimas).

Namuose – sunki kova

Penktadienį Šilutėje susitiko dvi komandos, kurios savo sąskaitoje neturėjo nė vieno pralaimėjimo: „Šilutė“ ir „Petrochema-Dextera“.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo mūsiškiai. Nors abi komandos pradėjo rungtynes taikliais tolimais metimais, bet vėliau taškus rinkti geriau sekėsi aikštelės šeimininkams. Petro Joniko auklėtiniai surengė spurtą ir likus vos minutei iki kėlinio pabaigos pirmavo 9 taškais (19:10). Bet varžovai sugebėjo per likusį laiką juos pasivyti ir kėlinys baigėsi rezultatu 19:15.

Antrajame kėlinyje geriau sekėsi jonaviškiams. Sužaidus 5 min. jau pirmavo K.Naruševičiaus auklėtiniai 23:30. Vėliau šilutiškiai pataikė 3 tolimus metimus ir išlygino rezultatą 32:32, o kėliniui pasibaigus vienu tašku pirmavo jonaviškiai – 37:38.

Trečiajame kėlinyje vėl geriau sekėsi mūsiškiams, jie išsiveržė į priekį 45:38. o kėlinio pabaigoje vis dar pirmavo 52:46.

Stebint ketvirtąjį kėlinį daug kam galėjo pasirodyti, kad žiūrime atsuktą trečiojo kėlinio pradžią: scenarijus kartojosi. Mūsiškiai varžovus pasiuntė į gilią duobę, kai surengė spurtą 67:50. Varžovus dar bandė gelbėti komandos žaidėjas R.Verbickas tolimais metimais ir jam pavyko sušvelninti rezultatą iki vienaženklio skirtumo 68:60. Bet „Šilutė“ varžovų stengėsi arti neprisileisti ir rungtynės baigėsi mūsiškių pergale 72:62. Trečia pergalė iš eilės.

Namų aikštelėje geriausiai taškus rinkti savo komandai sekėsi Dariui Kibildžiui (16 tašk.). 14 taškų komandai pridėjo Ignas Vaitkus, po 13 surinko Aurelijus Pukelis ir Tomas Lekūnas.

Išvykoje užmiršo kad reikia mesti?..

Taip galėjo pasirodyti tiems, kurie po pirmojo kėlinio pamatė gan įdomų rezultatą: mūsiškiai išvykoje su „Mažeikių“ krepšininkais po pirmojo kėlinio buvo įmetę vos 3 taškus. Bendras rezultatas – 17:3. Pasak trenerio P.Joniko, metimų netrūko, bet tikslo jie nepasiekdavo.

„Šilutė“ didelę rungtynių dalį buvo besivejančiųjų vaidmenyje. Bet puikus spurtas 14:0 sugrąžino intrigą į rungtynes ir mūsiškiai parodė, kad pergalės jie taip lengvai neatiduos.

Ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus 60:60, bet šeimininkai surengė pergalingą ataką ir mūsiškiams teko pripažinti pirmąjį pralaimėjimą – 70:62.

Šilutės komandoje 19 taškų pelnė Ignas Vaitkus, 15 – Tomas Lekūnas, 14 – Deividas Kumelis.

Artimiausios rungtynės Šilutės krepšininkų laukia penktadienį, išvykoje prieš Raseinių „Rasai“ komandą. O namuose šeštadienį jie susitiks su Šakių „Vyčio“ krepšininkais.