Šilutė užtikrintai balsavo už G. Nausėdą

PREZIDENTO _3Šilutės rinkimų apygardoje antrasis Prezidento rinkimų turas baigėsi triuškinančia Gitano Nausėdos pergale. Šioje rinkimų apygardoje už jį balsavo 12 699 žmonės, kitaip tariant net 75 proc. į Šilutės rinkimų apygardas balsuoti atėjusiųjų.

Kaip nebūtų keista, pirmojo rinkimų turo nugalėtojai Lietuvoje Ingridai Šimonytei čia – Šilutės krašte atiteko tik 4 024 balsai (29 proc.). Jos palaikytojų skaičius rinkimų antrajame ture Šilutės apygardoje sumažėjo net 225 balsais.

 

Kartu su LR Prezidento rinkimais buvo renkami ir Lietuvos europarlamentarai. Aplankytose rinkimų apygardose už europarlamentarus balsuoti atsisakė vos vienas kitas žmogus.

Rinkimai praktiškai be incidentų

Šilutės rinkimų apygardos pirmininkas Eugenijus Judeikis „Šilutės naujienų“ klausiamas apie rinkimų pažeidimus nieko ypatingo negalėjo papasakoti. Pasak jo, bene triukšmingiausias įvykis nutiko Rusnės rinkimų apygardoje, kur balsuoti atėjo porelė – rusniškis kavalierius ir klaipėdietė ponia. Dama labai veržėsi padėti balsuoti savo kavalieriui ir ėjo su juo į vieną kabiną. Tačiau komisijos nariai taip balsuoti neleido. Po poros minučių dama sužinojo, kad jos kavalierius savo rinkimų lape užbraukė, jos nuomone, ne tą pretendentą. Dar blogiau,- jis savo biuletenius sumetė į balsavimo dėžę, nekreipdams į jos priekaištus jokio dėmesio. Tad ponia ėmė reikalauti, kad komisija tokį balsavimą pripažintų negaliojančiu ir reikalavo leisti balsuoti iš naujo. Pats vyriškis jos neklausė ir pasiskubino išeiti iš balsavimo vietos. Tuo tarpu įsismarkavusi moteris rinkimų vietoje garsiai rėkavo, gasdino komisiją, kad rašys skundą, kad praneš televizijai ir t.t. Per kelias minutes toks klaipėdietės sukeltas incidentas baigėsi, komisija nesuspėjo net išsikviesti policijos. Jokie skundai nebuvo surašyti.

Balsus skaičiavo operatyviai

Sekmadienį, 20 valandą visos 39 Šilutės apygardos rinkimų apylinkių balsavimo vietų durys buvo užrakintos ir rinkimų laikas baigtas. Prezidento rinkimų rezultatai buvo suskaičiuoti operatyviai. Šiek tiek ilgiau teko skaičiuoti europarlamentarų rinkimų duomenis, nes reikėjo suskaičiuoti ir sąrašuose buvusių politikų pirmumo reitingus.
Šilutės apygardos rinkimų apylinkių rezultatai buvo žinomi šiek tiek daugiau nei po pusantros valandos. Šilutės rinkimų apygardoje rinkimus įtikinama persvara laimėjo G. Nausėda.

22 val. 20 minučų pirmieji savo rinkimų rezultatus atsivežė Pempiškių rinkimų apylinkės komisijos nariai. Rezultatus komisijai pristatė Pempiškių rinkimų apylinkės pirmininkė Regina Budrienė ir sekretorius Erikas Vasiliauskas. Jiems nuo savo apylinkės iki apygardos komisijos teko keliauti apie 30 km. Po kelių minučių su rinkimų rezultatais pro apygardos rinkimų komisijos duris įėjo komisijos narės iš Stemplių kaimo.

Šilutės apygardos komisija baigė darbą ir užrakino duris naktį 3 val. 30 minučių. Pasak rinkimų apygardos komisijos pirmininko E.Judeikio, rinkimų rezultatų dokumentus vėliausiai pristatė didžiosios rinkimų apylinkės iš Šilutės miesto. Jie taip vėlavo ne dėl kaidų, bet tik dėl to, jog joms atiteko daugiausia išankstinio balsavimo biuletenių, kurie supakuoti vokuose. Tokie biuleteniai atkeliauja ne tik iš Šilutės miesto bet ir iš Lietuvos didmiesčių, kur dažniausiai balsuoja mūsų studentai.

Jau turime ir 11 europarlamentarų

Apie 6 valandą ryto Lietuvos žiniasklaida jau paskelbė ir europarlamentarais išrinktus politikus.

Išanalizavus reitingų duomenis į Europos Parlamentą pateko: Liudas Mažylis, Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė (visi – Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų), Vilija Blinkevičiūtė, Juozas Olekas (abu – Lietuvos socialdemokratų partijos), Bronis Ropė, Šarūnas Marčiulionis (abu – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos), Viktoras Uspaskichas (Darbo partija), Valdemaras Tomaševskis („Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija), Aušra Maldeikienė (Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“) ir Petras Auštrevičius (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis).

Vietas Europos parlamente prarado dvi kadencijas Briuselyje dirbęs Rolandas Paksas ir pastaruosius penkerius metus europarlamentaru buvęs Antanas Guoga. Su Europos parlamentu taip pat atsisveikino Darbo partijos sąraše antruoju numeriu įrašytas Valentinas Mazuronis. EP dirbti nebegalės ir konservatoriai Laima Liucija Andrikienė, Algirdas Saudargas bei socialdemokratas Zigmantas Balčytis.