„Šilutė“ žaidžia ledo ritulį

 

Ledo rutulysVakarų ledo ritulio mėgėjų lygos „Žemaitijos ledas“ pirmenybėse FK „Šilutė“ vyriausiojo trenerio Svajūno Česnulio suburta šilutiškių ledo rutulio komanda Klaipėdos „Akropolio“ ledo arenoje iškovojo pirmąją pergalę – 2:1 nugalėjo Mažeikių „Smūgis“ ekipą.

Pirmieji daigai – Rusnėje

Prieš keturis dešimtmečius Rusnėje su šeima apsigyvenęs Tauragės „Tauro“ ledo ritulio ir futbolo komandų kapitonas ir žaidėjas Danielius Mažutis pasėjo pirmuosius ledo ritulio daigus Rusnėje. Ledo ritulys buvo žaidžiamas ant Pakalnės upės ledo. Žiūrovai varžybas stebėdavo nuo pylimo ir tilto.

Vėliau ledo rutulio komandos susibūrė ir Šilutėje. Jaunimas ir vaikai greit pamilo žaidimą su pačiūžomis ant ledo, ritulį gainiojo kur tik buvo ledo.

Tuometinis Šilutės rajono kūno kultūros ir sporto vadovas Juozas Grigonis palaikė rusniškio D.Mažučio ir šilutiškių brolių Kazimiero ir Gvido Česlevičių iniciatyvą turėti apšviestą ledo rutulio aikštelę su mediniais bortais. Ledo ritulio entuziastai iš Rusnės, Šilgalių, Šilutės susibūrė į rajono rinktinę. Ji šalies II lygos ledo ritulio pirmenybėse išbandė jėgas su Trakų, Telšių, Panevėžio, Kelmės rajonų komandomis.

Vėliau atšilus žiemoms, dėl nuolatinių atlydžių nepavykdavo išlaikyti ledo, todėl ledo ritulio varžybų atsisakyta.

Pamariečiai – vėl ant ledo

FK „Šilutė“ treneris S.Česnulis su savo auklėtiniais prieš trejus metus sekmadieniais vykdavo į Klaipėdos „Akropolio“ ledo areną, su pačiūžomis ant ledo tobulino jaunųjų futbolininkų koordinaciją, lavino greitą reakciją.

Trenerio iniciatyvą išbandyti jėgas ledo ritulio varžybose palaikė dauguma auklėtinių tėvelių. Buvo nuspręsta žaisti ledo ritulį Vakarų ledo ritulio mėgėjų lygos „Žemaitijos ledas“ pirmenybėse.

„Žemaitijos ledo“ pirmenybėse dalyvauja 6 komandos: Klaipėdos „Kirai-2“, „Toras-2“, Gargždų „Ledžinga“ (veteranai), Mažeikių „Smūgis“, Plungės „Perkūnas“ ir Šilutės „Šilutė“.

Pirmųjų rungtynių tarp „Šilutės“ ir Mažeikių „Smūgio“ akistata baigėsi 2:1 pamariečių pergale.

Pirmasis kėlinys praėjo be įvarčių. Antrojo kėlinio pradžioje po A.Krompolco ir S.Kervio derinio „Šilutės“ komanda išsiveržė į priekį 1:0, o kėlinio viduryje A.Kolpertas rezultatą padvigubino – 2:0. Trečiojo kėlinio pabaigoje varžovų puolėjas A.Cibulenko rezultatą sušvelnino – 2:1.

„Šilutės“ komandoje žaidžia: šilutiškiai S.Česnulis, P.Rudavičius, A.Krompolcas, A.Sūdžius, R.Jurjonas, A.Gečas, R.Pranaitis, S.Kmitas, S.Kazlauskas, A.Boldyrevas, rusniškiai S.Mockus, E.Kolpertas, J.Tumosa, L.Sirtautas, D.Mockus, kintiškiai A.Jončas, E.Jončas, raseiniškiai T.Semaška, R.Juškys, K.Juškys, klaipėdietis S.Kervys ir jurbarkietis G.Petkevičius.
Kitas rungtynes „Šilutė“ žais lapkričio 2 d. „Akropolio“ ledo arenoje.