Šilutei 510: miestas kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą atšventė jubiliejų

Šeštadienį per Šilutės miesto gatves nuaidėjo 510-asis jubiliejus.

Net ir sukausčius pandemijai kultūrininkai, muziejininkai, bibliotekininkai ir teatralai susivienijo ir sukūrė pamariškiams „Šilutės dienos“ edukacinę bei pramoginę programą su pažintinėmis kelionėmis.

Ankstų rytą prie įvažiavimų į miestą Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotojai kartu su policijos pareigūnais dovanojo atvykstantiems šventinius laikraštėlius „Šilutė 510“. Jame skaitytojai rado gausios informacijos apie miesto istoriją, detaliai pristatyta ir „Šilutės dienos“ programa.

Miestelėnams vos išėjus pro duris už kiekvieno kampo laukė staigmenos. Štai F. Bajoraičio viešoje bibliotekoje nuo pat ryto veikė kraštiečių paroda, kurioje pristatyti pedagogės, tautodailininkės Virginijos Kazlauskienės tapybos darbai „Šviesos ir spalvų žaismas“. Vėliau vaikai su tėveliais mokėsi knygos įrišimo meno su profesionaliu knygrišiu Rimu Supranavičiumi. Vakare vyresnės kartos atstovams čia pat vyko intensyvios poezijos, muzikos ir šokių interpretacijos pasirodymas „Vakaras P“.

Aktyvių pramogų mėgėjai tądien leidosi ir į nuotaikingą kelionę dviračiais aplink Šilutę aplankydami kultūros kelio „Vėtrungių kelias“ objektus.

Kelios dešimtys dviratininkų būriavosi Hugo Šojaus dvaro kieme. Išklausę gidų šilutiškio Edgaro ir klaipėdietės Vilmutės pasakojimus apie dvaro atsiradimo istoriją bei instruktažą visi leidosi į žygį. Dviratininkai pasidalinę į dvi grupes pasuko skirtingomis kryptimis, tačiau vėl susitiko Macikuose, žymaus rašytojo, H. Zudermano gimtinėje. Čia juos pasitiko buvusi Šilutės muziejaus direktorė Roza Šikšnienė, kuri išsamiai apžvelgė rašytojo gyvenimo kelią. Pasibaigus žygiui, visi vėl grįžo į starto vietą.

Klaipėdietė Vilmutė Matutienė, gidė ir kelionių organizatorė pasidžiaugė, kad buvo pakviesta organizuoti dviračių žygį aplink Šilutę.

„Smagu, kad bendradarbiaujame su Šilutės kultūros ir pramogų centru. Esu patenkinta, kad buvau pakviesta vesti šį dviračių žygį, kad kelionėje dalyvavo nemažas būrys šilutiškių. Man žygį vesti padėjo klaipėdietis Edgaras, kuris yra gimęs ir užaugęs Šilutėje“, – „Šilutės naujienoms“ sakė V. Matutienė.

Vidudienį pamariškiai iškeliavo ieškoti gatvių, kurios pavadintos kultūrai ir visuomenei nusipelniusių žmonių vardais ir taip sudalyvavo orientaciniame žaidime „Šilutės gatvės mena didžius žmones“.
Prie H. Šojaus muziejaus driekėsi paroda „510 metų istorijos“. Kol lankytojai tyrinėjo miesto istoriją ir aplodismentais lydėjo ansamblio „Ramytė“ šokius, vaikai žaidė lauko žaidimus: galėjo išbandyti save prie lauko šaškių lentos, vaikščiojo ir mediniais kojūkais, dėliojo lauko domino ir kt. Vydūno gimnazijos aktų salėje vaikus su gera nuotaika pasitiko Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai pristatydami spektaklį „Beždžionių karalius“.

Norintys pasiklausyti muzikos ramioje aplinkoje šilutiškiai susirinko evangelikų liuteronų bažnyčioje.
„Šilutės dieną“ užbaigė nuotaikingas grupės „Sirupas“ koncertas.

Pamariškiai tądien ne tik pramogavo, bet ir grožėjosi miesto puošmenomis. Lietuvininkų g. buvo papuošta žuvelių girliandomis, darželinukai, priešmokyklinukai bei pradinukai papuošė Šeimų skvero pievelę. O Meno mokykla kaip ir kasmet nustebino miestelėnus – šįkart Šyšos upę papuošė spalvingomis vištomis, kurios sutūpė ant laktų.